EN

Viename iš didžiausių vaikų krepšinio turnyrų Europoje ir „Tornado“ krepšinio mokyklos akcentai

Viename iš didžiausių vaikų krepšinio turnyrų Europoje ir „Tornado“ krepšinio mokyklos akcentai
Nuo 1981 metų Švedijoje rengiamas „Scania Cup“ turnyras mūsų šalies krepšinio mylėtojams nėra turbūt girdėtas, nes jame dalyvauja tik Skandinavijos (Švedija, Norvegija, Suomija, Danija ir Islandija) šalių komandos. Kad suprasti kokio tai dydžio turnyras, pateikiame kelis skaičius. Šiame turnyre šiais metais dalyvavo 187 komandos, buvo sužaista 524 rungtynės 17-je salių.
Ir nors kamuolio pagainioti tokiame turnyre mūsų krepšinio mokyklos komandos negali, visgi šiais metais jame apsilankė trys „Tornado“ krepšinio mokyklos auklėtiniai: Rokas Lukoševičius, Justinas Zaščižinskas ir Karolis Juozaitis. Tiesa, ne krepšinį jie ten žaidė, o teisėjavo rungtynėse.
Trijulė nuo šio sezono pradžios pradėjo mokytis Kauno krepšinio teisėjų akademijoje. Išklausę mokymus ir įgavę praktikos krepšinio rungtynėse, buvo pakviesti teisėjauti jau minėtame turnyre Švedijoje. Jaunuoliams reikėjo tik nusipirkti lėktuvo bilietus, visu kitu pasirūpino turnyro organizatoriai.
„Neseniai pradėjusių teisėjauti teisėjų iš Lietuvos vyko 12: 7 teisėjai iš Kauno krepšinio teisėjų akademijos, 4 iš Vilniaus krepšinio teisėjų mokyklos ir vienas teisėjas iš Rokiškio,- pasakojo Kauno krepšinio teisėjų akademijos vadovas Juozas Barkauskas. - Ketvirtadienį turėjome paskaitas auditorijoje ir mechanikos bei individualios teisėjavimo technikos užsiėmimą sporto salėje. Penktadienį, šeštadienį, sekmadienį ir pirmadienį teisėjai teisėjavo rungtynėse. Tai buvo mūsų akademijos pirmoji išvyka, iš organizatorių girdėjome gerus atsiliepimus, todėl tikimės, kad bendradarbiavimas tęsis ir kitais metais.“
Vienas iš į turnyrą vykusių mūsų auklėtinių Rokas Lukoševičius taip pat liko patenkintas išvyka ir įgyta patirtimi.
- Kaip vertini galimybę įgauti patirties tarptautiniame turnyre ir gal galėtum palyginti teisėjavimą Lietuvoje ir Švedijoje?
- Viskas labai gerai, fainai. Patirties pasisėmiau labai daug. Teko išgirsti daug ko iš patyrusių teisėjų, sužinojau, ko nežinojau apie krepšinio taisykles. Palyginus teisėjavimą , sakyčiau, jog Švedijoje man buvo sunkiau, visgi tai buvo didžiausias turnyras kuriame esu buvęs ir spaudimo gavau daug, tačiau tikiuosi ir Lietuvoje kažkada suteisėjauti turnyre.
- Kokias sąlygas suteikė turnyro organizatoriai ir kiek rungtynių teko teisėjauti?
- Sąlygos buvo tikrai geros. Gyvenamoji vieta labai patogioje ir gražioje vietoje, maistas skanus, žmonės draugiški. Tačiau teko daug pasivaikščioti, tiek iki salės, kur vyko rungtynės, tiek iki pagrindinės valgyklos nuo kurios reikdavo kartais važiuoti iki kitų salių arba vakarais valgyti. Į dieną tekdavo teisėjauti 3-4 rungtynėse, o per visą turnyrą teisėjavau 11-je rungtynių.
- Kokie artimiausi planai susiję su teisėjavimu?
- Kol žaidžiu pats krepšinį, norėčiau ir toliau mokytis teisėjauti, įgauti dar daugiau patirties, o vėliau bus matyt, kol kas į labai toli nesižvalgau.