EN

Tornadukai neišbrenda iš nesėkmių liūno

east transl

Praėjusią savaitę sužaistos dar penkerios Moksleivių krepšinio lygos rungtynės. Antradienį Tornado KM – „Alburnus“ iškovota pergalė prie Š. Marčiulionio KA IV – „Blancomet“ pradžiugino visus sirgalius, deja, antroji savaitės pusė nebuvo tokia sėkminga ir tornadukų priešininkai visose rungtynėse buvo stipresni.

Susitikimas tarp Tornado KM – “Alburnus” ir Š. Marčiulionio KA IV – „Blancomet“ prasidėjo taikliomis kauniečių atakomis. Puikūs reidai po krepšiu ir taiklūs tritaškiai metimai po pirmojo kėlinio leido tornadukams išsiveržti į priekį 4 taškų skirtumu. Vis tik marčiulioniukai buvo nelinkę taip lengvai pasiduoti ir antrajame kėlinyje, vieną po kito metę taiklius dvitaškius metimus, pavijo „Tornado“ KM auklėtinius. Įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo lygus. Trečiajame kėlinyje, nors ir nemažai klydę, taškas po taško kauniečiai įgijo 6 taškų pranašumą, kurio varžovai sumažinti nebepajėgė ir paskutiniame kėlinyje. Puikus K. Šaruko žaidimas po krepšiu ir iš eilės pelnyti 9 taškai, „nužudė“ priešininkų komandą ir Tornado KM – „Alburnus“ šventė pergalę rezultatu 77:63. Rezultatyviausias komandoje buvo jau minėtas Karolis Šarukas, pelnęs 21 tašką, atkovojęs 11 kamuolių ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus. 19 taškų prie pergalės pridėjo ir Pijus Mykolaitis. Vladislovas Razumnovas perėmė 6 kamuolius ir pelnė 18 taškų. Tornado KM „Alburnus“ turnyrinėje lentelėje po 4 turų užima 5 – ąją vietą (žaista 4 rungtynės: 2 laimėtos, 2 pralaimėtos).

Trenerio Mindaugo Kvietkaus vedama Tornado KM II komanda nesugebėjo pasipriešinti Vilkijos krepšininkams. Rungtynės baigėsi rezultatu 75:49. Treneris teigė, jog „tokiu taiklumu atakuojant krepšį, kaip metėm per rungtynes, laimėti neįmanoma. Žaidimo pradžia buvo tragiška, varžovai vieną po kito rinko taškus, o mums atakų užbaigti taikliais metimais nepavyko, nors progos metimams ir buvo sukurtos“. Tornado KM II po  etapo turnyrinėje lentelėje užima 4 - ąją vietą (žaista 5 rungtynės: 2 laimėtos, 3 pralaimėtos).

Šeštadienį Kauno prekybos ir verslo mokyklos sporto salėje susitiko 1997 m. gimimo krepšininkai: Tornado KM – „Easting Transline“ ir Š. Marčiulionio KM II – „Schuco“. Rungtynes tornadukai pradėjo taikliu trišakių lietumi, deja euforija ilgai netruko, nes dėl prastos gynybos priešininkai vieną po kito pelnė taškus. Nepavyko varžovų sustabdyti ir antrajame kėlinyje, todėl ilsėtis komandos išėjo tornadukams atsiliekant jau 9 taškų skirtumu. Trečiąjį kėlinį kauniečiai pradėjo taikliu dvitaškiu metimu, bet vėliau pradėjo klysti ir marčiulioniukai sugebėjo tuo pasinaudoti ir taikliai atakavo krepšį ne tik iš dviejų taškų, bet ir iš tritaškio zonos. Paskutinįjį kėlinį tornadukai laimėjo. Tik gaila, skirtumas buvo per didelis ir vilniečių pavyti nebepasisekė. Treneris Donatas Mikulevičius nepatenkintas komandos žaidimu: „Jau kelintas rungtynes iš eilės matau ne komandinį žaidimą, o lenktynes, kuri komanda pelnys daugiau taškų. Gynyba visiškai suprastėjusi, jos net nesimato. Leidome varžovams įmesti 81 tašką. Pernai buvo laimėta trečia vieta, o šiemet karūną reikia susiimti ir pradėti viską iš pradžių, nes daugelis gyvena pernykštėmis nuotaikomis“ Rungtynėse rezultatyviausiai sužaidė Arnas Tilindė, pelnęs 26 taškus ir atkovojęs 16 kamuolių. 17 taškų, 5 rezultatyvius perdavimus atliko ir 3 kamuolius perėmė Arnas Malakauskas. Po penktojo turo Tornado KM - “Easting – Transline” turnyrinėje lentelėje užima 6 – ąją vietą (žaista 5 rungtynės: 2 laimėtos, 3 pralaimėtos).

Sekmadienį įvyko Kauno komandų derbis. Tornado KM „Viči“ namuose priėmė Sabonio KC – „Liūtukas“ krepšininkus. Jau nuo pirmosios minutės kova vyko taškas į tašką. Pirmąjį kėlinį po krepšiu, pelnydamas taškus, nardė Tautvydas Kupstas, vėliau jo vaidmenį perėmė antrojo startinio penketo žaidėjas Justinas Ramanauskas. Sužaidus pusę rungtynių vos dviem taškais priekyje buvo tornadukai. Trečiąjį kėlinį taikliu tritaškiu metimu pradėjo Nedas Kancleris, sukeldamas galingas sirgalių ovacijas, deja, laikui tiksint Tornado KM – „Viči“ krepšininkams darėsi vis sunkiau sustabdyti varžovus. Daugybė netaiklių metimų tiek iš po krepšio, tiek iš vidutinio nuotolio, klaidos varant kamuolį, leido saboniukams persverti rezultatą į savo pusę. Paskutiniame kėlinyje Š. Zablockio vadovaujami auklėtiniai dar bandė rodyti nagus. Puikius prasiveržimus demonstravęs komandos kapitonas Tautvydas Kupstas iš eilės pelnė 8 taškus. Vis tik A. Sabonio KC auklėtiniai nusileisti neketino. Tornadukai, dėl 5 asmeninių netekę savo lyderių J. Ramanausko ir N. Kanclerio, palūžo, o tuo pasinaudoję „liūtukai“ laimėjo rungtynes rezultatu 63:69. Tautvydas Kupstas pelnė 26 taškus, atkovojo 9 kamuolius, perdavė 3 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 3 varžovų kamuolius. 12 taškų įmetė Justinas Ramanauskas. Tornado KM – „Viči“ po 5 turo turnyrinėje lentelėje užima 8-ąją vietą (žaista 5 rungtynės: 1 laimėtos, 4 pralaimėtos)..

Nepasisekė pergalės namo parvežti ir iš Panevėžio, kur Tornado KM – „Scandagra“ pralaimėjo rezultatu 68:54 Panevėžio KKSC I komandai. Kauniečiai sugebėjo varžovams priešintis vos pirmas 5 rungtynių minutes. Vėliau taškas po taško panevėžiečiai vis didino savo pranašumą. 30 padarytų tornadukų klaidų ir mažas pataikymo procentas lėmė panevėžiečių pergalę. Rezultatyviausias komandoje buvo Mantas Brūzga, pelnęs 14 taškų, ir atkovojęs 8 kamuolius. Redas Jakubauskas įmetė 13 taškų, atkovojo 16 kamuolių. Nenugalimas po krepšiu, nusiėmęs 18 kamulių, buvo ir Lukas Trakimas. Po penktojo turo Tornado KM - “Scandagra” turnyrinėje lentelėje užima 7 – ąją vietą (žaista 5 rungtynės: 1 laimėtos, 4 pralaimėtos).