EN

„Tornado“ krepšinio mokyklos auklėtiniu pagrindu sudaryta komanda varžysis kitų metų Regionų krepšinio lygoje

„Tornado“ krepšinio mokyklos auklėtiniu pagrindu sudaryta komanda varžysis kitų metų Regionų krepšinio lygoje

     Į atsinaujinusios Šlienavos mokyklos sporto salės atidarymą susirinkę svečiai ne tik apžiūrėjo atnaujintas erdves, bet priėmė ir svarbių sprendimų lemsiančių jaunųjų sportininkų tobulėjimą ateityje. Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, LKF prezidentas Vydas Gedvilas, „Tornado“ krepšinio mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas ir krepšinio klubo „Omega“ direktorius Remigijus Kasperavičius pasirašė jungtinę sutartį ir įsteigė krepšinio centrą „Tauras“.
 
    „Tornado“ krepšinio mokykla ir toliau deda visas pastangas gerinant sportuojančių vaikų ir jaunuolių sportavimo sąlygas. Mokykloje dirba atletinio rengimo treneris, didelį dėmesį vaikų emociniai sveikatai skiria sporto psichologas, o traumų prevencija ir atsistatymu rūpinasi kineziterapeutas. Šis suteikiamas paslaugų paketas vienas iš geriausių ką gali rasti jaunas krepšininkas Lietuvoje.
 
    Įsteigus krepšinio centrą „Tauras“ ir „Tornado“ krepšinio mokyklai tapus šio projekto dalimi bus sprendžiamas dar vienas aktualus klausimas. Tai jauno krepšininko perėjimas į suaugusių krepšinį ir tapimas profesionalu.
 
    Apie kilusią idėją tokio centro atsiradimui, kokią naudą tai duos mūsų mokyklai ir kokie šio projekto tikslai kalbamės su „Tornado“ krepšinio mokyklos direktoriumi Dainiumi Čiuprinsku.

    - Gandai apie projektą, kurio pavadinimas tik ir buvo žinomas, sklandė gan senai. Kada užgimė idėja apie krepšinio centą „Tauras“ ir kas jo iniciatoriai?
    
  - Pagrindinė idėja priklauso Kauno rajono savivaldybei. Ji norėjo apjungti Kauno rajone veikiančias krepšinio organizacijas, kad būtų dirbama sistemingai ir viena kryptimi. Diskusijų metu išsigrynino „Tauro“ pavadinimas ir pernai komanda šiuo pavadinimu dalyvavo 3 prieš 3 turnyre. Buvo nuspręsta pasitelkiant Lietuvos krepšinio federacijos pagalbą ir prisidedant mūsų mokyklai bei krepšinio klubui „Omega“ plėtoti ir vystyti krepšinį Kauno rajone.

    - Bendradarbiavimo sutartį pasirašė keturios šalys, koks „Tornado“ krepšinio mokyklos vaidmuo šiame projekte?

    - Kol kas pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir nėra sukurtas joks naujas darinys. Ši sutartis leis koordinuoti veiksmus, organizuoti darbus kryptingai ir siekiant bendro tikslo. Tikimės, kad toks vieningas darbas bus naudingas Kauno rajono bendruomenei.

    - Kokie artimiausi planai susiję su šiuo bendradarbiavimu?

    - Mūsų, kaip krepšinio mokyklos, tikslai lieka tie patys – ugdyti jaunąją kartą. Taip pat siekiame, kad krepšinio treniruotės būtų prieinamos kuo platesniam gyventojų ratui ir čia labai stipriai padeda Kauno rajono gerinama infrastruktūra. Sieksime, kad toliau nuo Kauno nutolę miesteliai turėtų galimybes sportuoti ir į treniruotes nereikėtų važinėti didelių atstumų.

    - Kaip palies mokyklos auklėtinius ir trenerius pasirašyta sutartis?

    - Nuo kitų metų sezono atsiras nauja komanda Regionų krepšinio lygoje, kurioje žais perspektyviausi mūsų mokyklos bei Kauno rajone gyvenantys krepšininkai, o juos treniruos mūsų mokyklos treneriai. Taip sieksime kuo sklandesnės jaunuolių integracijos į vyrų krepšinį bei profesionalių krepšinio komandų vystymosi Kauno rajone.