Tornado KM – „Viči“ – tarp keturių stipriausių Lietuvoje!

nedas tor pan

Trečiadienį baigėsi atkrintamosios ketvirtfinalio rungtynės tarp Tornado KM – „Viči“ ir Panevėžio KKSC ekipų. Serijoje iki dviejų pergalių, po atkaklių kovų, patekimu tarp keturių stipriausių Lietuvos komandų galėjo džiaugtis Tornado KM – „Viči“ ekipa, treniruojama Šarūno Zablockio.

Pirmasis susitikimas su penktąją turnyrinės lentelės vietą po reguliaraus sezono užėmusia Panevėžio KKSC – „TM komanda“ įvyko Kaune. Tada Š. Zablockio auklėtiniai net negalvojo apie pralaimėjimą ir jau po pirmojo kėlinio išsiveržė į priekį 13 taškų skirtumu. Antrosios dešimt minučių tokios sėkmingos nebuvo. Ataka po atakos panevėžiečiai vijosi tornadukus, kol, galiausiai, prieš ilgąją pertrauką svečiai jau pirmavo dviem taškais. Pasibaigus ilgajai pertraukai varžovų nerezultatyvios atakos, klaidos ir neatkovoti kamuoliai leido Tornado KM – „Viči“ krepšininkams pavyti varžovus ir išsiveržti į priekį. Iki trečiojo kėlinio pabaigos, jie padidino savo pranašumą iki devynių taškų, o pirmąsias poros rungtynes laimėjo rezultatu 73:62. Rezultatyviausi komandoje buvo J. Ramanauskas (17 tšk., 3 atk.k., 5 rez.p., 1 per.k., 15 naud.b.) ir B. Koveras (15 tšk., 7 atk.k., 1 per.k., 17 naud.b.).

Antrosios rungtynės buvo žaidžiamos Panevėžyje. Pragaras aikštelėje užvirė nuo tada, kai teisėjai išmetė ginčo kamuolį. Vien per pirmąjį kėlinį rungtynių lyderis keitėsi tris kartus: iš pradžių kelių taškų skirtumu į priekį pabėgo tornadukai, vėliau rezultatas tapo lygus, o ties kėlinio viduriu, po atkaklios kovos taškas į tašką, Panevėžio KKSC – „TM komanda“ krepšininkai susikrovė penkių taškų pranašumą. Iki pat trečiojo kėlinio vidurio komandos pakaitomis išsiverždavo į priekį, tačiau įgyti žymiai išsiveržti į priekį nesisekė nei vienai. Galiausiai, trečiojo kėlinio viduryje panevėžiečiai trim minutėm atitrūko nuo Tornado KM – „Viči“ krepšininkų penkių taškų skirtumu. Pastarieji, suprato, jog toks žaidimas pergalės neatneš ir, sėkmingai spurtavę, rezultatą pakreipė savo pusėn. Paskutinio ketvirčio pradžioje tornadukai džiaugėsi septynių taškų pranašumu. Deja, tai dar nebuvo rungtynių pabaiga, o aikštelės šeimininkai tikrai nebuvo sudėję ginklų. Likus keturioms minutėms iki finalinės sirenos, T. Mykolaičio vadovaujami auklėtiniai išlygino rezultatą ir pasibaigus rungtynių laikui šventė pergalę rezultatu 59:57. Rezultatyviausi šiose rungtynėse buvo K. Babušis (19 tšk., 3 atk.k., 3 per.k., 3 naud.b.), N. Kancleris (13 tšk., 9 atk.k., 2 rez.p., 1 per.k., 2 bl., 17 naud.b.) ir J. Ramanauskas (9 tšk., 3 atk.k., 3 rez.p., 1 per.k., 10 naud.b.).

Trečiadienį Panevėžio KKSC – „TM komanda“ ir Tornado KM – „Viči“ žaidė paskutiniąsias rungtynes. Pergalė – užtikrintas kelias į finalinį ketvertą. Už grubų elgesį antrosiose rungtynėse diskvalifikacine pražanga buvo nubaustas panevėžietis Ž. Galiauskas, per pirmas dvejas rungtynes vidutiniškai atkovojęs po 8,5 kamuolio ir pelnęs vid. 9 taškus. Nors vienas iš pagrindinių svečių komandos žaidėjų negalėjo draugams padėti aikštelėje, tornadukams teko gerokai paplušėti net iki trečiojo kėlinio vidurio, kol užtikrintai išsiveržė į priekį. Pirmas dvejas rungtynes, kukliai žaidęs komandos kapitonas T. Kupstas, paskutiniame susitikime atsigavo ir savo taikliais metimais tiek iš po krepšio, tiek nuo tritaškio linijos skandino varžovų ekipą. Tornadukai tolo nuo varžovų kone su kiekviena ataka ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė patekimą tarp keturių stipriausių Lietuvos komandų, rezultatu 77:61. Nesustabdomas aikštelėje buvo jau minėtas komandos kapitonas T. Kupstas, atlikęs dvigubą dublį (32 tšk. (4 tritaškiai), 10 atk.k., 4 rez.p., 2 per.k., 30 naud.b.) taip pat visas trejas rungtynes puikiai žaidęs ir reikiamu metu „tempęs“ komandą J. Ramanauskas (13 tšk., 8 atk.k., 4 rez.p., 2 per.k., 16 naud. b.) ir N. Kancleris (12 tšk., 6 atk.k., 1 per.k., 2 bl., 13 naud.b.).

„Džiaugiamės patekę i finalo ketvertą, - emocijomis po rungtynių dalijosi treneris Š. Zablockis. dabar stengsimės iškovoti medalius! Visos serijos metu su Panevėžio KKSC – „TM komanda“ žaidėme tikrai neblogai. Kiek neramino pirmose ir antrose varžybose prastas pataikymo procentas ir labai prasta kova dėl atšokusių kamuolių. Tai suteikdavo daug antrų šansų varžovams, tačiau treniruočių metu stengėmės ištaisyti šias klaidas. Manau, trečiose serijos rungtynėse tai ir išryškėjo. Dar vienas svarbus pergalės faktorius buvo bendras komandos mikroklimatas visų trijų rungytnių metu – visi buvo kaip vienas kumštis!“.