EN

Tornado KM – „Viči“ pasidabino MKL sidabro medaliais

vici second

Gegužės 10 – 11 dienomis, Kaune, Sabonio krepšinio centre įvyko MKL vaikų „A“ berniukų (2000 m.g.) finalinis ketvertas. Pirmajame pusfinalyje susikovė Tornado KM – „Viči“ ir Kauno KM „Perkūnas“, o antrajame V. Knašiaus KM ir Sabonio KC – „Liūtukas“. Kelialapius į didįjį finalą nesunkiai iškovojo tiek Tornado KM – „Viči“, tiek Sabonio KC – „Liūtukas“.

Pusfinalyje tornadukų laukė Kauno KM – „Perkūnas“. Reguliariajame sezone jie liko aštuntoje vietoje ir atkrintamosiose turėjo žaisti u Š. Marčiulionio KA I – „PZU“ ekipa. Vis tik, dėl įvykių Š. Marčiulionio krepšinio akademijoje, į pusfinalį jie pateko be kovos. Š. Zablockio auklėtiniai jau nuo pirmosios rungtynių minutės buvo nusiteikę kovingai ir pirmojo kėlinio viduryje rezultatas buvo 14:2, tornadukų naudai. Po sunkaus starto „perkūniukams“ atsitiesti buvo sunku, o T. Kupsto sąskaitoje jau buvo net 8 rezultatyvūs perdavimai! Antrasis kėlinys klostėsi taip pat gerai. R. Anskaičio auklėtiniams nepavyko žymiai sumažinti skirtumo, o taiklūs tornadukų metimai nuo tritaškio linijos leido išeiti ilsėtis susikrovus solidų 20 taškų pranašumą. Pasibaigus ilgajai pertraukai, užtikrinta kelionė į didįjį finalą tęsėsi. Kauno KM – „Perkūnas“ krepšininkai nerado vaistų kaip sustabdyti Š. Zablockio auklėtiniai, o pastarieji užtikrintai didino savo pranašumą. Nuaidėjus finalinei sirenai, Tornado KM – „Viči“ šventė pergalę triuškinančiu rezultatu 82:55. Rezultatyviausi komandoje buvo B. Koveras (19 tšk., 9 atk.k., 1 rez.p., 4 per.k., 2 bl., 28 naud.b.), K. Babušis (18 tšk. (4 iš 5 tritaškiai), 1 atk.k., 1 rez.p., 13 naud.b.) ir N. Kancleris, atlikęs dvigubą dublį (13 tšk., 13 atk.k., 2 rez.p., 1 per.k., 4 bl., 24 naud.b.). „Komanda buvo puikiai nusiteikusi tiek prieš rungtynes, tiek jų metu - mintimis dalijosi komandos treneris Š. Zablockis. Aišku, labai gerai išanalizavom varžovus ir pasiteisino planas, kurį buvome parengę. Gynyboje žaidėme kietai, o dėl to pavykdavo greitai užpulti".

Iškart po sėkmingo tornadukų starto finaliniame ketverte, į aikštelę išbėgo ir antrojo pusfinalio komandos – V. Knašiaus KM ir Sabonio KC – „Liūtukas. Pastarieji, nors ir be pagrindinio savo centro, taip pat nesunkiai, rezultatu 82:55 įveikė varžovus iš pajūrio ir žengė į finalą susitikti su Tornado KM – „Viči“.

Sekmadienį, po komandų pristatymo ir Lietuvos Respublikos himno, Sabonio KC įtampa pasiekė aukščiausią lygį. Pirmuosius taškus kovoje dėl aukso pelnė aikštelės šeimininkai, tačiau netrukus, taiklus N. Kanclerio metimas su išprovokuota pražanga ir M. Zarembos tritaškis leido Š. Zblockio auklėtiniams išsiveržti į priekį. Nedidele persvara tornadukai ilgai nesidžiaugė ir Sabonio KC auklėtiniai netrukus vėl buvo priekyje minimaliu skirtumu. Netaiklūs tornadukų metimai iš po krepšio ir keletas klaidų, Sabonio KC – „Liūtukas“ ekipai leido baigti pirmąjį kėlinį turint penkių taškų pranašumą. Antrajame kėlinyje Š. Zablockio auklėtiniams teko vytis savo varžovus ir kėlinio viduryje taiklus R. Jasiulevičiaus metimas ir K. Babušio tritaškis leido sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų. Keletą minučių aikštelėje vyko atkakli kova taškas į tašką, tačiau persverti rezultato į savo pusę Tornado KM – „Viči“ nepavyko, o kėlinio pabaigoje komandas jau skyrė aštuoni taškai. Po ilgosios pertraukos tornadukams greitai pavyko sumažinti skirtumą ir net persverti rezultatą į savo pusę. Deja, keletas nerezultatyvių Š. Zablockio auklėtinių atakų ir po trečiojo kėlinio rezultatas vėl buvo lygus ir abi komandos viską turėjo pradėti iš naujo. Paskutines dešimt minučių sėkmingiau pradėjo saboniukai ir įgijo nedidelį pranašumą (63:59), priversdami tornadukus vėl asuoti jiems į nugarą. Likus trims minutėms iki finalinio mačo pabaigos B. Koveras taikliu tritaškiu metimu išlygino rezultatą, priversdamas nuo kėdžių pašokti visus „Tornado“ KM sirgalius. Gaila, bet euforija truko neilgai, nes čia pat sekė keletas klaidų ir varžovai, pasinaudoję jomis, vėl žengė žingsnį į priekį. Paskutinių dviejų rungtynių minučių nebeužteko pavyti priešininkų ir Tornado KM – „Viči“ liko džiaugtis iškovota antrąją vieta, rezultatu 79:69. Rezultatyviausi šiose rungtynėse buvo T. Kupstas (21 tšk., 9 atk.k., 3 rez.p., 1 per.k., 1 bl., 14 naud.b.), J. Ramanauskas (19 tšk., 5 atk.k., 4 rez.p., 1 per.k., 21 naud.b.) ir B. Koveras (9 tšk., 2 atk.k., 1 rez.p., 7 naud.b.).

„Šiose rungtynėse mums pritrūko nemažai...Tikrai prastokai žaidėme, - nusivylimo neslėpė komandos treneris. Manau, pagal savo galimybes sužaidė tiktai T. Kupstas ir J. Ramanauskas. Kiti vaikai nesusitvarkė su rungtynių įtampa arba greitai prisirinko pražangų. Kalbant apie techninius dalykus, gana prastai gynėmės vienas prieš vieną ir silpnokai kovojome dėl atšokusių kamuolių. Vaikai tikrai labai stengėsi, didžiuojuosi visais komandos žaidėjais! Daug dirbsime ir stengsimės nebekartoti tų pačių klaidų, kurios buvo padarytos šiame sezone“.

-          Treneri, kaip vertinate komandos pasirodymą šį sezoną?

-          Sezoną vertintu gerai. Idealus jis būtų tada, jei būtumėme laimėję prieš saboniukus. Sezonas buvo tikrai nelengvas tiek dėl rungtynių išvykose, tiek dėl traumų, bet, manau, visi šie faktoriai tik sustiprino mūsų komandą. Komanda ir vaikai tikrai stipriai patobulėjo per šiuos metus. Dar turime rezervo antrojoje komandoje, tai kitą sezoną pasitiksime tikrai stipresni. Be abejo, norėčiau padėkoti vaikų tėveliams, kurie buvo kartu visus metus ir savo palaikymu padėjo iškovoti pergalių „Tornado“ krepšinio mokyklai. Ačiū ir mokyklai, kuri sudarė puikias sąlygas dirbti ir tobulėti, taip pat kolegoms treneriams, kurie stebėdavo rungtynes ir duodavo ne vieną naudingą patarimą. Ačiū visiems, kurie nepagailėjo savo laiko ir atėjo mūsų palaikyti į finalines rungtynes.