Tornado KM – “Viči” iki bronzinio medalio pritrūko vos vieno žingsnio!

final4 logo 250x300

Praėjusį savaitgalį Kupiškyje įvyko „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ Vaikų berniukų B (gim. 2000 m) čempionato finalinis ketvertas. Stipriausios Lietuvos vaikų komandos: Kupiškio SM – „Devold“, Klaipėdos V. Knašiaus KM I, Š. Marčiulionio KA I – „PZU“ bei Kauno Tornado KM – „Viči“ susigrūmė dėl medalių. Deja, mūsiškiams pritrūko sėkmės – jie liko ketvirti.

Penktadienį, 16:00 val. prasidėjo pirmosios rungtynės. Šarūno Zablockio auklėtiniai pusfinalyje susitiko su sostinės krepšininkais. Jau nuo pirmosios minutės Š. Marčiulionio KA auklėtiniai įgijo pranašumą, tačiau tornadukai antrajame kėlinyje rezultatą išlygino. Vis tik vilniečiai nebuvo nusiteikę pralaimėti ir nieko nelaukę vėl ėmė tolti nuo Tornado KM – „Viči“ krepšininkų. Rungtynės baigėsi rezultatu 77:59. Rezultatyviausias komandoje buvo ekipos kapitonas Tautvydas Kupstas, pelnęs 17 taškų (8 atk.k.). Po 10 taškų pridėjo Justinas Ramanauskas (4 atk.k., 3 rez.p., 2 per.k.) ir Karolis Babušis (3 atk.k., 1 per.k.). Treneris Š. Zablockis po šių rungtynių teigė jog, pirmojoje pusėje jo auklėtiniai silpnokai gynėsi, o vėliau koją pakišo nepataikyti tolimi metimai.

Atsigavę po pralaimėjimo, jaunieji tornadukai kitą dieną finale dėl bronzos medalių susikovė su aikštelės šeimininkais Kupiškio SM – „Devold“ krepšininkais. Rungtynės prasidėjo gan sunkiai – abi komandos metė taškus ir rezultatas visą pirmą kėlinį buvo apylygis. Antrajame ketvirtyje pasikeitus penketams, tornadukai nieko nelaukę išsiveržė į priekį ir maždaug 10 taškų persvarą išlaikė iki pat ketvirtojo kėlinio 3 minutės. Pabaigoje komandai pritrūko kovotojų: antrojo kėlinio gale traumą gavo Erikas Legezo, kone visi aukštaūgiai žaidėjai turėjo palikti aikštelę dėl penkių asmeninių pražangų, o tuo pasinaudoję kupiškėnai netruko išsiveržti į priekį ir išplėšti pergalę rezultatu 87:82. Rezultatyviausias komandoje buvo Justinas Ramanauskas, pelnęs 21 tašką (2 atk.k., 3 rez.p., 2 per.k.) ir Tautvydas Kupstas, įmetęs 19 taškų (4 atk.k, 2 rez.p.).

Treneris džiaugėsi komandos žaidimu, nes prisimenant koks sunkus buvo sezonas Tornado KM – „Viči“ ekipai, 4 – oji vieta Lietuvos pirmenybėse yra puikus pasiekimas.

Aukso medalius ant kaklo užsikabino Š. Marčiulionio KA I – „PZU“ krepšininkai, sidabras atiteko V. Knašiaus KM I, o bronza džiaugėsi Kupiškio SM – „Devold“.

Pasibaigus finalinio ketverto varžyboms buvo apdovanoti naudingiausi finalinio ketverto žaidėjai. Prizas už puikų žaidimą šiose varžybose atiteko ir Tornado KM krepšininkui Justinui Ramanauskui