Tornado KM – „Scandagra“ išsaugojo vietą kitais metais žaisti MKL I divizione

scan

Šią savaitę galutinai baigėsi Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos reguliarusis sezonas „Tornado“ KM komandoms. 2000 m. gimimo berniukai be trijų lyderių nusileido Kauno KM „Aisčiai“ ekipai, o Giedriaus Žibėno auklėtiniai po pratęsimo išplėšė pergalę prieš Panevėžio KKSC – BC „Irmus“. Deja, po dviejų pralaimėjimų prieš Mažeikių SM sezonas baigėsi Tornado KM – „Asfina“ krepšininkams.

www easting ltTrečiadienį pirmąsias atkrintamąsias rungtynes sužaidė Pirmojo iššūkio čempionate dalyvaujanti Tornado KM – Easting Transline“ ekipa. Trenerio Aivaro Grigaliūno auklėtiniai namuose susitiko su F pogrupio reguliaraus sezono nugalėtojais Vilniaus KM I. Jauniausieji, 2002 m. gimimo, tornadukai buvo gerokai silpnesni negu varžovai iš sostinės ir rungtynės baigėsi rezultatu 25:72. Rezultatyviausias komandoje buvo Matas Norkūnas, pelnęs 8 taškus. Penktadienį, Tornado KM „Easting Transline“ žaidė antrąsias rungtynes, tačiau Vilniuje. Situacija nepasikeitė ir Vilniaus KM I vėl šventė pergalę solidžiu skirtumu 61:23. Daugiausiai taškų – 9 – tornadukų gretose pelnė Kristupas Bartuška. Dabar Aivaro Grigaliūno auklėtinių laukia susitikimas su poros Plungės SM – Kauno KM „Aisčiai“ I pralaimėtoju (po pirmųjų rungtynių pergalę iškovojusi turi Plungės SM komanda).

logo glassdrive

Ketvirtadienį žiūrovus kaitino paskutines reguliariojo sezono rungtynes žaidusi Giedriaus Žibėno Tornado KM – „Glass Drive“ ekipa. Namuose ji priėmė paskutinę turnyrinės lentelės vietą užimančia Panevėžio KKSC – BC „Irmus“ komandą. Nuo pat pirmosios rungtynių minutės į priekį išsiveržę panevėžiečiai neleido atsikvėpti komandos treneriui bei žaidėjams nei minutei. Svečiai sugebėjo išlaikyti pranašumą iki pat 38 – osios susitikimo minutės, kada Valentinas Mitalauskas taikliais baudos metimais išlygino rezultatą. Deja, pagrindinio rungtynių laiko išaiškinti stipresnius neužteko ir komandos žaidė pratęsimą. Papildomos penkios minutės buvo ne ką mažiau įtemptos nei ir pagrindinis rungtynių laikas, vis tik Tornado KM „Glass Drive“ išplėšė sunkią pergalę, rezultatu 93:91. Treneris Giedrius Žibėnas savo socialiniame tinklapyje pakomentavo rungtynes: „Stiprus pyktis nors rungtynės ir laimėtos, likus 24 sekundėm tereikia išlaikyti kamuolį ir surengti paruoštą ataką, kad varžovui laiko nebeliktų, bet ne... Kokie pasai... Kokie sprendimai... Koks nusiteikimas... Visą info apie motyvaciją dažnai parodo pirmos rungtynių minutės. Patys pasidarom taip, kad kiekviena ataka po to būna itin svarbi. Nuovargis po rungtynių žiaurus. Tokių rungtynių nelinkiu niekam“ . Rezultatyviausi komandoje buvo Matas Ragauskas (22 tšk., 6 atk.k., 5 rez.p.) ir Valentinas Mitalauskas, atlikęs dvigubą dublį (21 tšk., 12 atk.k.). Pasibaigus reguliariajam sezonui Tornado KM – „Glass Drive“ užima penktąją turnyrinės lentelės vietą.

logo3

Penktadienį dėl išliko pirmajame MKL divizione kovas pradėjo Tornado KM – „Scandagra“ krepšininkai. Gintaro Daugėlos auklėtiniai susitiko su II divizione žaidžiančia Gargždų SM ekipa. Ambicingai nusiteikę Gargždų krepšininkai nuo pat rungtynių pradžios pasistengė sukelti sąmyšį tornadukų komandoje. Didžiąją dalį laiko pirmavę žemaičiai buvo pavyti prieš pat ketvirtojo kėlinio pradžią. Tada vos kelių taškų pranašumą įgiję G. Daugėlos auklėtiniai sugebėjo jį išsaugoti iki rungtynių pabaigos ir išeiti iš aikštelės su sunkiai iškovota pergale rezultatu 86:79. Nors rungtynės ir buvo laimėtos treneris po šios kovos džiaugsmu netryško: „Su tokiu žaidimu Gargžduose gali ir nepavykti laimėti...“, - po rungtynių mintimis pasidalino jis. Rezultatyviausi šiame susitikime buvo Redas Jakubauskas, atlikęs dvigubą dublį (20 tšk., 10 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 3 bl.) ir Aidas Bakutis (18 tšk., 3 atk., 6 rez.p., 5 per., k., 2 bl.). Sekmadienį tornadukai vyko į Gargždus žaisti antrųjų poros rungtynių. Didžiąją laiko dalį pirmavę tornadukai įrodė, jog yra stipresni ir laimėję susitikimą 62:86 užsitikrino sau vietą žaisti I divizione 2013/2014 m. sezone. Po jų treneris G. Daugėla jau buvo linksmesnis: „Berniukai gerai apsigynė pirmajame kėlinyje, nors buvo kilę tokių pačių bėdų kaip ir Kaune – buvome išsigandę. Gerai pataikėme, kamuolys puolime gerai vaikščiojo...“. Rezultatyviausi tornadukų gretose Gargžduose buvo Aidas Bakutis (18 tšk., 7 atk.k., 5 rez.p., 3 per.k., 1 bl.) ir Mantas Bruzga (14 tšk., 2 rez.p., 2 per.k.) Kitose rungtynėse Tornado KM – „Scandagra“ susitiks su septintą vietą turnyrinėje lentelėje po reguliaraus sezono užėmusia Sabonio KC – XGSM komanda.

sostena mazasToliau be pralaimėjimų Pirmojo iššūkio čempionate keliauja Andriaus Macijausko treniruojama Tornado KM – Sostena“ komanda. Praėjusią savaitę ji sužaidė abejas atkrintamąsias poros rungtynes su Vilniaus KM III ekipa. 2002 m. gimę sostinės krepšininkai buvo žymiai silpnesni nei jaunieji tornadukai, kurie demonstravo gana brandų krepšinį. Vilniuje tornadukai varžovus įveikė rezultatu 52:109. Daugiausiai taškų prie pergalės pridėjo Gytis Mačionis (24 tšk.) ir Matas Makauskas (22 tšk.). Kitą dieną namuose priėmusi svečius Tornado KM – „Sostena“ ir vėl buvo negailestinga. Susitikimas baigėsi rezultatu 98:31. Rezultatyviausi tornadukų gretose buvo Rokas Jasiulevičius (24 tšk.) ir Gytis Mačionis (17 tšk.). Tornado KM – „Sostena“ iškovojo 16 pergalių ir nepatyrė nei vieno pralaimėjimo. Dabar jų laukia susitikimas su Jonavos KKSC I ekipa.

asfina

Šeštadienį pirmąsias atkrintamąsias rungtynes su Mažeikių SM sužaidė Tornado KM – „Asfina“. Susitikimas Mažeikiuose baigėsi aikštelės šeimininkų pergale. Sekmadienį Aivaro Grigaliūno auklėtiniai žemaičius priėmė namuose. Tornadukai savi varžovus pavijo ir persvėrė rezultatą tik trečiajame kėlinyje, sukeldami ant kojų visus žiūrovus, tačiau pranašumo išlaikyti nesugebėjo. Mažeikių SM krepšininkai sėkmingai spurtavo ir laimėdami rungtynes rezultatu 60:67 uždarė duris Tornado KM – „Asfina“ krepšininkams į tolimesnį etapą. Rezultatyviausi komandoje buvo Andrius Jusevičius (22 tšk.) ir Evaldas Nešukaitis (16 tšk.).

www vici ltNa ir galiausiai reguliarųjį sezoną užbaigė Tornado KM – „Viči“ ekipa. Be trijų lyderių žaidusi Šarūno Zablockio komanda nusileido Kauno KM „Aisčiai“ krepšininkams. Pastarieji vadeles į savo rankas paėmė jau nuo pirmosios rungtynių minutės ir tik prieš pat rungtynių pabaigą tornadukai suskato vytis savo varžovus. Deja, laiko buvo likę per mažai ir teko pripažinti KM „Aisčiai“ komandos pranašumą. Rezultatyviausi komandoje buvo Karolis Babušis (24 tšk., 4 atk.k., 2 rez.p., 2 per.k.) ir Justinas Ramanauskas (15 tšk., 3 atk.k., 3 rez.p., 2 per.k.). Po reguliaraus sezono Tornado KM – „Viči“ užima ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą.