EN

Tornado KM – “Scandagra” dalyvavo tarptautiniame turnyre Lenkijoje

scandagra lenkija

Spalio 4 – 6 dienomis Tornado KM – „Scandagra“ dalyvavo tarptautiniame krepšinio turnyre Lenkijoje, Bydgoszcz mieste. Turnyre dalyvavo 10 komandų iš Lenkijos, Serbijos ir Lietuvos, kurios buvo suskirstytos į dvi grupes. Viena pajėgesnė, kita silpnesnė. Tornadukams atiteko garbė žaisti stipresniame pogrupy su serbų čempionais Belgrado „Partizan“, Lenkijos vicečempionais Krokuvos Wisla bei ketvirtos vietos Lenkijoje nugalėtojais Bydgoszcz Novum.

Atvykę iš vakaro ir pavalgę vakarienę, tornadukai nuėjo ilsėtis prieš kitą dieną laukiančias kovas krepšinio aikštelėje. Pirmasis susitikimas laukė su Krokuvos krepšininkais, deja, startas nebuvo sėkmingas. Po pirmų dviejų kėlinių Tornado KM – „Scandagra“ nuo varžovų skyrė 10 taškų skirtumas. Situacija nepagerėjo ir nuaidėjus trečio kėlinio pabaigos sirenai. Krokuvos Wisla krepšininkai priekyje jau buvo 26 taškų skirtumu. Ketvirtajame kėlinyje rezultatas kiek sušvelnėjo, tačiau buvo susigriebta per vėlai ir kauniečiams teko pripažinti lenkų pranašumą. Susitikimas baigėsi rezultatu 52:42. Rezultatyviausi Tornado KM auklėtinių gretose buvo Mantas Bruzga (19 tšk., 3 taiklūs tritaškiai metimai), Šarūnas Vismantas (6 tšk.), Patrikas Kapralovas (5 tšk.) ir Aidas Bakutis (5 tšk.).

19:00 valandą tornadukų laukė kova su Belgrado „Partizan“ ekipa. Pastarieji atrodė tikrai grėsmingai pradedant žaidėjų ūgiu, baigiant komandine dvasia. Vis tik Gintaro Daugėlos auklėtiniai buvo nusiteikę serbų lengvai nepaleisti. Startas buvo sunkus. Po pirmojo kėlinio mūsiškius nuo Serbijos čempionų skyrė 14 taškų. Antrasis penketas sužaidė kiek sėkmingiau. Kėlinys baigėsi lygiosiomis ir skirtumas tarp komandų bent jau nepadidėjo. Antrojo ketvirčio pabaigoje riešo traumą gavo vienas iš lyderių Mantas Bruzga, kuris nei šiose, nei kitose rungtynėse komandai padėti nebegalėjo. Po ilgosios pertraukos treneris į aikštelę išleido visus stipriausius savo žaidėjus, o į kovą su dainomis pasijungė ir atsarginių suolelis, kuris tikrai morališkai palaikė aikštėje esančius draugus. Trečiąjį kėlinį pasisekė laimėti tornadukams 12:14, tačiau skirtumas tarp komandų vis dar buvo didelis. Paskutines dešimt minučių kauniečiai grįžo į aikštelę su nauja jėga ir buvo gerokai išgąsdinę serbus, kai skirtumas sumažėjo iki 3 taškų. Deja, pabaigoje netaiklūs tornadukų metimai pergale leido džiaugtis Belgrado „Partizan“ ekipai. Rungtynės baigėsi rezultatu 61:66. Rezultatyviausiai sužaidė Aidas Bakutis (14 tšk.), Mantas Bruzga, Patrikas Kapralovas (13 tšk.) ir Robertas Jonaitis (10 tšk.).

Po sunkių rungtynių, tačiau su gera nuotaika Tornado KM – „Scandagra“ grįžo namo. Po vakarienės Mantos Bruzgos laukė siurprizas – gimtadienio tortas. Sudainavę gimtadienio dainą, komandos draugą pakilnojo traumuotą Mantą ir visi išsiskirstė ruoštis kitos dienos rungtynėms.

Šeštadienį laukė susitikimas su Bydgoszcz Novum. Pirmam kėliny atsilikę nuo lenkų 18 taškų, visas likusias rungtynes Tornado KM auklėtiniai turėjo vytis savo varžovus. Laimėti 5 taškų skirtumu pasisekė tik antrąjį kėlinį, tad su kiekvienu kitu atsilikimas nuo lenkų tik didėjo. Susitikimas baigėsi rezultatu 62:35. Rezultatyviausiai Tornado KM – „Scandagra“ gretose sužaidė komandos kapitonas Aidas Bakutis (11 tšk.), Šarūnas Vismantas (6 tšk.), Valdas Gudelevičius ir Domas Sabaliauskas (5 tšk.).

Po pietų laukė paskutinės grupės rungtynės su Gim 92 Ursunow. Komanda buvo silpnam, nes jau nuo pirmojo savo pasirodymo turnyre pralaimėjo prieš kitas grupės komandas kone 100 taškų skirtumu. Vis tik treneris Gintaras tornadukams atsipalaiduoti neleido ir vaikai turėjo žaisti rungtynes pilnai susikoncentravę į krepšinį. Rungtynės baigėsi rezultatu 26:79 Tornado KM – „Scandagra“ naudai, o daugiausiai taškų komandai pelnė Valdas Gudelevičius (20 tšk.), Patrikas Kapralovas (13 tšk.), Domas Sabaliauskas (10 tšk.) ir Žygimantas Juozaitis (8 tšk.).

Tornado KM – „Scandagra“ su viena pergale pogrupyje užėmė 4 – ąją vietą, todėl turėjo galimybę pakovoti tik dėl septintos vietos. Rungtynės su Astoria Bydgoszcz nebuvo labai sunkios, nes B grupėje buvo silpnesnės komandos. Taigi, septintoji vieta buvo iškovota be didesnio pasipriešinimo rezultatu 24:40. Rezultatyviausi Tornado KM – „Scandagra“ ekipoje buvo Patrikas Kapralovas (10 tšk.), Aidas Bakutis ir Šarūnas Vismantas (7 tšk.) ir Domas Sabaliauskas (4 tšk.).

Po paskutiniųjų rungtynių turnyro organizatoriai, įteikdami atminimo dovanas, apdovanojo komandos naudingiausią žaidėją Aidą Bakutį ir skyrė prizą Šarūnui Vismantui. Dovanų maišeliais nešinas taip pat grįžo ir komandos treneris Gintaras Daugėla.

Treneris Gintaras Daugėla turnyru liko patenkintas: „Turnyras buvo tikrai aukšto lygio, ko nei aš pats, nei vaikai nesitikėjome. Komandos, pradedant lenkais ir baigiant svečiais iš Serbijos, buvo gerai pasiruošusios ir savo čempionatuose užėmusios aukštas vietas. Kalbant apie mus, tikslas buvo ne tik atrasti patį geriausią savo žaidimą, išsianalizuoti problemas, bet ir sulipdyti pačią komandą, kuri paskutiniu metu buvo ne kaip komanda, o daugiau kaip atskiri žmonės. Vieni daugiau reiškėsi aikštelėje, kiti už jos ribų ar dar kitose aplinkose. Manau, kad komanda tikrai „apsiklijavo“ ir parodė savo charakterį. Pats žaidimas manęs netenkina. Šiai dienai dar reikia tikrai daug ką pataisyti. Džiaugiuosi, kad sužaidėm su stipriais varžovais ir pamatėme savo klaidas. Matau, kad yra kur dirbti ir bus, kur dirbti toliau, todėl labai džiugu. Ir pabaigai, tai ką pasakiau pats sau ir vaikams, kad ir kokia komanda bebūtumėm, visų pirma turime patobulinti gynybinius veiksmus ir tik toliau dirbti kita linkme – puolime. Ir kaip pasakęs viena kolega, turi aikštelėje visų pirma atiduoti savo širdį ir tikėti tuo, ką darai. Tikėjimas komanda atsirado, o visi kiti komponentai, manau, atsiras su laiku“.