EN

Tornado KM - "Metga" kapitonas Vytis Piekus: Tikslai aukščiausi - patekti į finalinį ketvertą

Tornado KM - "Metga" kapitonas Vytis Piekus: Tikslai aukščiausi - patekti į finalinį ketvertą
Atkrintamųjų varžybų etapas įgauna pagreitį ir gegužės 5 d. į lemiamas sezono kovas stoja Šarūno Zablockio treniruojama, 2006 m. g. vaikinų ekipa - Tornado KM - “Metga”.
Trumpai “perbėgant” sezoną, galima drąsiai sakyti, kad ši komanda savo pasirodymu tikriausiai nustebino ne vieną. Tik U17 čempionate įkėlusi koją į A divizioną, jau nuo pirmųjų rungtynių leido varžovams suprasti, kad ketina kovoti su kiekvienu varžovu, nesvarbu, tai pernykščiai čempionai, ar turnyrinės lentelės gale buvusios ekipos. Rugsėjo mėnesį paklaustas, kokį komandai kelia tikslą, treneris Š. Zablockis kukliai atsakė, kad laimėti kuo daugiau rungtynių reguliariajame sezone. Jiems tai puikiai pavyko ir iškovoję 15 pergalių ir patyrę 7 pralaimėjimus, Tornado KM - “Metga” išsirikiavo trečioje turnyrinės lentelės vietoje. Atkrintamųjų varžovas - KM “Perkūnas” krepšininkai. Praėjusiais metais reguliariajame sezone jie finišavo penktoje vietoje ir kelią į finalinį ketvertą perkūniečiams užkirto Sostinės KM II ekipa.
Tornado KM - “Metga” komandoje “pirmuoju smuiku” groja ir stabilius rezultatus demonstruoja Armandas Bancevičius (19 rungt., vid. 19,3 tšk.,11,1 atk.k., 26,3 eff.). Armandas šiemet ne tik Tornado KM - “Metga” lyderis, pridarantis varžovams žalos visose aikštelės vietose, bet ir buvo vienas pagrindinių žaidėjų metais vyresnių vaikinų - Tornado KM - “Alburnus” (U18) komandoje bei debiutavo Kauno r. Tornado - Tauras ekipoje, kuri žaidė Regionų krepšinio lygoje (RKL). Kartu su Armandu U18 ir RKL čempionatuose patirties sėmėsi ir Tornado KM - “Metga” atakoms sėkmingai diriguoja Gustas Kučinskas, baudžiantis varžovus ne tik nuo tritaškio linijos, bet ir sėkmingais prasiveržimais po krepšiu (18 rungt., 12,7 tšk., 5,7 rez.p., 14,1 eff). Jam talkina metais jaunesnis Hryhorii Leskiv (17 rungt.,13,6 tšk., 4 rez.p.,11,6 eff.). Pastarasis krepšininkas savo kovingumu dėl kiekvieno centimetro ir atsidavimu aikštelėje neleidžia atsikvėpti nei vienam priešininkui. Negalima nepaminėti Oresto Šepučio ir Artem Sanin - vaikinų, kurie ne tik puikiai dirba gynyboje, bet ir gali pridaryti nemažai žalos po varžovų krepšiu. Nors atkovotų kamuolių lyderis komandoje Armandas, priekinė linija neįsivaizduojama be Simo Jasevičiaus, Vyčio Piekaus bei metais jaunesnio Armino Vilko. Šie vaikinai neabejotinai apsunkins tiek varžovų puolimą, tiek gynybą.
      

KM “Perkūnas” komandoje, pagal MKL statistiką, lyderiauja 2007 m.g. Įžaidėjas Dominykas Grunkis, pelnantis po 15,9 taško per rungtynes, o po krepšiu tvirtai pozicijas užsiėmęs irgi metais jaunesnis - Kajus Gerdžiūnas. Be abejo, nereikėtų pamiršti Jordano Jančiausko ir Pauliaus Lukaševičiaus, kurie vidutiniškai varžovams sumeta atitinkamai 12,4 ir 14,2 taško. Na ir žinoma, atkrintamosioms prie komandos pasijungs Kauno “Žalgirio” dubleriuose šiemet žaidęs Mantas Laurenčikas. MKL jis šį sezoną sužaidė vos 6 rungntynes, tačiau įgyta patirtis Nacionalinėje krepšinio lygoje tikrai nepamaišys kovojant dėl kelialapio į finalinį ketvertą.
Reguliariajame sezone abu susitikimus laimėjo tornadiečiai, tad, tikėtina, jog KM “Perkūnas” krepšininkai bus ištroškę revanšo ir nenorės lengvai atiduoti kelialapio į finalinį ketvertą.

- Treneri, spalio mėnesį tikriausiai nelabai kas tikėjosi, kad po reguliaraus sezono užimsite trečiąją turnyrinės lentelės vietą. Ar jūs pats esate patenkintas šiuo rezultatu ir kas, jūsų manymu lėmė, kad atėję iš “B” diviziono, jūs įveikėte ne vieną tituluotą bendraamžių komandą?
- Aš ir žaidėjai tikrai tikėjome, galbūt tik negalvojome apie vietą, kurią užimsime, tiesiog norėjome nugalėti kiekvienose varžybose, o tos visos kalbos apie mus, kurių buvo visokių, tik dar labiau mus motyvavo. Vieta po reguliaraus sezono esu patenkintas, žaidimu - manau, kad galime žaisti dar geriau ir tikrai kartais galėjome žaisti geriau sezono metu. Kas lėmė tokį mūsų pasirodymą - nežinau, nes pirmą sezoną su šia komanda žaidžiame A divizione. Aišku tik tiek, kad daug dalykų darėme gerai per pastaruosius keletą sezonų.
- KM “Perkūnas” ekipą įveikėte abu kartus. Atkrintamosios, be abejo, komanda pasistiprins ir “Žalgirio” dubleriuose žaidusiu M. Laurenčiku. Su kokiais didžiausiais sunkumais susidūrėte žaisdami su perkūniečiais sezono metu ir su kokiomis mintimis pasitinkate atkrintamųjų etapą?
Mes irgi abu kartus žaidėme be A. Vilko, o pirmajame mače nežaidė ir Hryhorii, bet aišku, M. Laurenčikas bus labai svarbus ir nelengvai stabdomas žaidėjas. O sunkumu buvo visokių, bet čia mūsų problemos, kurios jau yra ištaisytos. Atkrintamąsias pasitinkame kovingomis nuotaikomis! Dar yra šiek tiek laiko pasiruošti ir kol kas viskas eina pagal planą.
Ko palinkėtumėte komandai prieš šią rungtynių seriją?
- Palinkėčiau išvengti traumų, mėgautis krepšiniu ir visi pamatys gerą kovą ir gražų krepšinį.

Žinoma, trumpai pakalbinome ir komandos kapitoną Vytį Piekų.
- Atkrintamosios rungtynės visiems yra sunkios psichologiškai, nes supranti, kad po jų sezonas gali ir pasibaigti. Kokios nuotaikos komandoje?
Komandoje nuotaikos geros. Visą sezoną sunkiai dirbom ir stengėmės. Tikslai aukščiausi - patekti į finalinį ketvertą! Pirmą kartą patekome į A diviziono atkrintamąsias, bet jaudulio būti neturėtų, nes varžovas puikiai žinomas. Bus įdomi serija, laukiam palaikymo!

Atkrintamųjų rungtynių serijos pirmosios rungtynės gegužės 5 d. 16:30 Kauno energijos sporto salėje, Raudondvario pl.84

KVIEČIAME PALAIKYTI TORNADO KM - "METGA" KREPŠININKUS!