EN

Tornado KM - “Fudo” (2002 m.) tarp keturių stipriausių Lietuvoje

Tornado KM  - “Fudo” (2002 m.) tarp keturių stipriausių Lietuvoje

2002-final4

Savaitgalį Kaune įvyko Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos „Pirmojo iššūkio“ čempionato finalinio ketverto varžybos. Tarp keturių stipriausių Lietuvos komandų, kovoje dėl medalių grūmėsi ir Aivaro Grigaliūno auklėtiniai Tornado KM – „Fudo“.

Pirmosiose pusfinalio rungtynėse tornadukai žaidė su aikštelės šeimininkais Kauno KM „Aisčiai“ ekipa. Pirmasis kėlinys buvo gana rezultatyvus – komandos nuo pirmosios minutės keitėsi taikliais metimais. Abiejų ekipų lyderiai puikiai atliko savo darbą ir po pirmųjų dešimties minučių aikštelės šeimininkus nuo tornadukų skyrė vos keli taškai. Antrasis kėlinys buvo daugiau gynybinio tipo. Vyko atkakli ir kieta kova. Ilsėtis A. Grigaliūno auklėtiniai išėjo turėdami trijų taškų pranašumą.

Didžiosios pertraukos metu berniukams buvo akcentuota gynyba prieš komandos lyderį. Treneriai pabrėžė, jog reikia stengtis nesuteikti jam galimybės atakuoti iš tritaškio. Deja, atsitikiko blogiausia, kas galėjo atsitikti. Varžovų komanda trečiajame kėlinyje pataikė šešis taiklius tritaškius metimus, taip paskandindami tornadukus. Nors paskutines dešimt minučių iniciatyvą savi rankose laikė A. Grigaliūno auklėtiniai, siaubingai sužaistas trečiasis kėlinys neleido patekti į finalą. Susitikimas baigėsi rezultatu 72:61.

Komandai nebuvo kada liūdėti, nes jau kitą dieną laukė svarbi dvikova su Mažeikių SM dėl trečios MKL vietos. Vaikams buvo akcentuota, kad motyvacijos šioms rungtynėms neturėtų trūkti, nes MKL trečioji vieta labai aukštas pasiekimas. Vien žaisti finaliniame ketverte yra didžiulė garbė, bet medalis išlieka visam gyvenimui.

Nors rungtynių pradžia nesusiklostė taip, kaip tikėjosi treneriai (vyr. treneris A. Grigaliūnas ir asistentas A. Macijauskas – aut. past.), tačiau vaikai rodė charakterį ir ne tik prisivijo varžovus, bet ir nežymiai išsiveržė į priekį. Nedidelį pranašumą tornadukai sugebėjo išsaugoti kone visas rungtynes. Likus dviems minutėms iki finalinės sirenos, tornadukai įkrito į nedidelę duobę, kuria pasinaudoję varžovai persvėrė rezultatą savo naudai. Tornadukams susigražinti pranašumą pritrūko trupučio laiko ir sėkmės. Kova dėl bronzos medalio baigėsi Mažeikių SM pergale rezultatu 75:73.

Ketvirtoji vieta Lietuvoje labai aukštas pasiekimas, aišku, apmaudu, jog iki medalių trūko vos trijų taškų. Treneris Aivaras po rungtynių džiaugėsi savo žaidėjų darbu finalinio ketverto kovose: „Esu patenkintas berniukų darbu, nes tokios svarbos varžybose žaidėjai drąsiai ėmėsi iniciatyvos, kovojo dėl kiekvieno kamuolio prieš aukštesnius žaidėjus ir dėjo didžiules pastangas gynyboje tiek individualiai, tiek komandiškai“.