Tornado KM–Asfina dalyvavo tarptautiniame krepšinio turnyre “KK Kadis Christmas Cup 2012”

dsc 0303

2012 m. gruodžio 27-29 dienomis Tornado KM-Asfina komanda dalyvavo tarptautiniame krepšinio turnyre „KK Kadis Christmas Cup 2012“ Marijampolėje. Šiame turnyre dalyvavo 1994, 1995 ir 1996 metais gimę krepšininkai. Tad mūsų komanda, sudaryta iš 1996 metais gimusių vaikinų, buvo viena iš jauniausių turnyre. Taip pat reikėtų paminėti, kad visos komandos iki finalinės kovos rungtyniavo du kėlinius po 16 minučių.

Pirmąsias rungtynes „Tornado“ KM auklėtiniai žaidė su Ambrož Krvavec komanda iš Slovėnijos. Rungtynės prasidėjo taikliu Luko Grincevičiaus tritaškiu metimu. Tačiau tai buvo viskas, ką gero pavyko nuveikti ne tik šiose rungtynėse, bet ir tą dieną. Rungtynės prieš slovėnus pralaimėtos rezultatu 17:60. Pasižymėti sugebėjo tik jau minėtas Lukas Grincevičius, pelnęs 9 taškus, bei Mantas Mišeikis ir Marius Grincevičius atitinkamai pelnę 6 ir 2 taškus. Antrosios tos dienos rungtynės taip pat buvo pralaimėtos rezultatu 53:42 KK Kadis-Vilkaviškis komandai. Rezultatyviausias Tornado KM-Asfina komandoje buvo Marius Marcinkevičius, pelnęs 19 taškų.

Pasibaigus antrosioms rungtynėms, organizatoriai pertraukoje tarp rungtynių pakvietė po du atstovus iš kiekvienos komandos sudalyvauti tritaškių metimų konkurse. Tądien buvo atrinkti 4 finalininkai, tarp kurių, iš vidurio pataikęs, buvo ir mūsų mokyklos auklėtinis Lukas Grincevičius.

Komandos treneris, po pirmųjų dviejų rungtynių, buvo labai nepatenkintas komandos nusiteikimu ir žaidimu:

-Pralaimėti galima. Bet taip žaisti ir pralaimėti – ne. Ir nesvarbu varžovas vyresnis ar ne. Vaikinai atvažiavo čia pasivaikščioti, pasimėtyti. Nusiteikimo ir pastangų iš jų pusės aš nemačiau. Kaskart jiems kartoju, kad neužtenka nugalėti savo lygio varžovą, reikia nugalėti stipresnį už save, tada mes judėsime į priekį. Šansą tai padaryti jie turėjo šiandien, bet vietoje žingsnio į priekį, patrypčiojo vietoje, o gal net žengė atgal.

dsc 0526

Antrosios turnyro dienos pirmosiose rungtynėse komandos aiškinosi galutines vietas savo grupėse. Tornado auklėtiniai susitiko su KK Kadis Marijampolė I komanda. Pirmą kėlinį mūsiškiai žaidė pagirtinai ir tik nežymiai nusileido priešininkams. Antroje rungtynių pusėje varžovams įgijus apčiuopiamą persvarą vaizdas aikštelėje pasikeitė. KK Kadis Marijampolė I komandos žaidėjai ėmė lengvai rinkti taškus ir susikrovė net 40 taškų persvarą. Rungtynės pralaimėtos rezultatu 26:66. Po rungtynių komandos treneris kalbėjo:

- Man labai džiugu, kad šiandien, kelionės į Marijampolę metu, užteko mano pasakytų kelių trumpų sakinių, kad komanda suprastų ko mes čia atvažiavome. Varžovas buvo visa galva už mus stipresnis, bet mes sugebėjome jam priešintis visą pirmą kėlinį. Savo žaidėjams po rungtynių pasakiau, kad norint pakovoti dėl aukštesnių vietų turnyre, reikės žaisti visą rungtynių laiką. Pažiūrėsim, ar jie išmoko klausytis trenerio.

Tą pačią dieną, po trijų valandų pertraukos, Tornado žaidėjai kibo į atlapus KK Kadis-II komandai. Užvirė principinė kova, nes varžovai buvo bendraamžiai. Pirmąjį kėlinį nusileidę varžovams 4 taškais, antrąjį laimėjo su kaupu ir rezultatu 41:35 pergalę iškovojo Tornado KM–Asfina krepšininkai. Pastebimiausias buvo Mantas Mišeikis pelnęs 13 taškų.

- Smagi pergalė ir pačiu laiku. Dabar galėsime pakovoti dėl 5 vietos. Komandos žaidimas su kiekvienomis rungtynėmis gerėja, vis daugiau žaidėjų įsitraukia į žaidimą ir tampa ne statistais, užimančiais vietą aikštelėje, o tikra grėsme varžovų gynėjams. Tiesa, šiose rungtynėse aikštelėje pasirodė tik 7 žaidėjai, bet aš tikiu, kad tie kurie savo komandą palaikė nuo atsarginių žaidėjų suolelio supranta, kad kartais tokia būna pergalės kaina.

Paskutinę turnyro dieną mūsų mokyklos auklėtinių laukė jau pažįstamas varžovas. Tai KK Kadis-Vilkaviškis komanda. Mūsiškiai norėjo reabilituotis po pralaimėjimo ir tai puikiai atspindėjo kova aikštelėje. Niekur nenusileisdami varžovams ir tik rungtynių pabaigoje pritrūkę sėkmės turėjo pripažinti priešininkų pranašumą rezultatu 44:51. Rungtynėse komandą į priekį tempė Lukas Grincevičius pelnęs 22 taškus. Po 9 ir 8 taškus pelnė atitinkamai Martynas Butkus ir Mantas Mišeikis.

- Rungtynių pabaiga sprendėsi paskutinėse atakose. Varžovai buvo tikslesni, o mes nesugebėjome išnaudoti progų. Po rungtynių savo auklėtinių akyse mačiau pyktį. Gerą pyktį, teigiamą. Tai labai gerai, džiaugiuosi, kad per tris dienas viskas taip pasikeitė. Pirmą dieną čia atvažiavau tik aš vienas norintis laimėti, o šiandien vaikinai jau norėjo laimėti labiau nei aš. Jei būtume įveikę šiuos varžovus, būtume pasiekę šiame turnyre maksimumą, nes mūsų grupėje žaidusios kitos dvi komandos šiandien susitiks finale, o tai viską pasako apie jų lygį.

dsc 0358Prieš finalines rungtynes, kurias rezultatu 95:62 laimėjo Ambrož Krvavec komanda, nugalėjusi KK Kadis Marijampolė I komandą, buvo surengtas tritaškių metimų konkurso finalas. Jame antrąją vietą užėmė Lukas Grincevičius, kuris nusileido iš vidurio aikštės finale pataikiusiam Martynui Gailiūnui (KM Perkūnas).

Turnyrą vainikavo visų komandų apdovanojimo ceremonija. Jos metu buvo apdovanotas Tornado KM-Asfina naudingiausias viso turnyro žaidėjas Mantas Mišeikis.

Krepšinio mokykla Tornado nori padėkoti krepšinio klubui Kadis ir jo sporto direktoriui Domui Kriščiūnui už puikiai organizuotą renginį bei visokeriopą dėmesį mūsų mokyklos auklėtiniams viso turnyro metu.