EN

Arvydas Gronskis: renkantis vasaros stovyklą geriausias patarėjas yra jūsų treneris

Arvydas Gronskis: renkantis vasaros stovyklą geriausias patarėjas yra jūsų treneris
Po penkerių metų pertraukos sugrįžtanti individualių įgūdžių tobulinimo stovykla „Talent camp“ laikosi susiformavusių tradicijų ir didelį dėmesį skiria trenerių, kurie dirbs stovykloje, atrankai. Vienas iš svarbiausių kriterijų treneriui – didelė patirtis darbe su jaunimu. Vieną iš didžiausių patirčių dirbant su jaunimu Lietuvoje turi sukaupęs treneris Arvydas Gronskis. Treneris ilgą laiką buvo Vilniaus „Ryto“ sistemos dalis, o paskutinius du metus jo nurodymų klausė Kauno „Žalgiris-2“ komandos jaunieji talentai.
Treneris Arvydas Gronskis mano, kad stovyklos šiuo laikotarpių ypač naudingos, vien dėl galimybės vėl pasivaržyti, pabendrauti, atitrūkti nuo ekranų, kurių dabar jaunuolių gyvenime labai daug. Taip pat specialistas atkreipia dėmesį, kad nereikėtų iš per didelio noro stengtis sudalyvauti visose vasaros stovyklose, protingai jas atsirinkti, o geriausias patarėjas šiuo klausimu gali tapti treneris, su kuriuo jaunuolis dirba savo komandoje. Norint iš savaitę truksiančios stovyklos pasiimti maksimalų žinių kiekį, treneris pataria po treniruotės pasižymėti svarbiausius dalykus, kad jie taip lengvai nepasimirštų, o jei kyla klausimų, nebijoti klausti ir bendrauti, nes treneriai tam yra, kad pakonsultuotų ir patartų.
Didžiąją savo ilgametės karjeros dalį su jaunimu praleidęs specialistas pasidalino patarimais kokių įgūdžių labiausiai reikia jaunam žaidėjui, kaip lengviau pereiti iš vaikų į vyrų krepšinį ir į ką daugiausiai kreips dėmesio darbuodamasis šių metų „Talent camp“ stovykloje.
- Kokių savybių labiausiai reikia žaidėjui, norint sėkmingai pereiti iš vaikų į vyrų krepšinį?
- Manau, čia nelemia kažkokios savybės, paprasčiausiai vaikų ir vyrų krepšinis pats iš savęs labai skiriasi. Čia didesni greičiai, greičiau reikia priimti sprendimą, žaidimo skaitymas turi būti visai kitoks, aikštelės matymas. Vyrų krepšinis daug dinamiškesnis ir dėl to jaunuoliams būna sunkiausia. Tą ugdyti galima vasaros stovyklose, nereikia bijoti žaisti su vyresniais žaidėjais, tai suteikia žaidėjui neįkainojamos patirties.
- Į kokius individualius įgūdžius reikia atkreipti dėmesį labiausiai?
Vaikas, paauglys augdamas stiprėja fiziškai, keičiasi jo metimo technika, veiksmo atlikimo greitis, jėga, kurią jis panaudoja tam veiksmui atlikti. Esant pokyčiams svarbu visa tai atlikti techniškai. Varžybiniu periodu, kai rungtynės seka rungtynes, sunku kažką tobulinti ir siekiama komandinių rezultatų. Po sezono, puikus metas šlifuoti technikos elementus. Galima susikoncentruoti į vieną elementą, galima kelis, bet svarbiausia kryptingai dirbti.-Šiuo metu daug girdima, kad reikia universalių žaidėjų.
- Kokie patarimai būtų jaunuoliui? Ar koncentruotis į konkrečią savo stiprybę ar stengtis turėti savybių visumą?
- Visiems gerai žinoma tiesa yra ta, kad krepšinyje reikia pataikyti į krepšį. Ir čia turėtų koncentruotis visi krepšininkai. Metimo technika labai svarbu, nes jei tu gali pataikyti, tave treneris ras kaip išnaudoti. Mano patarimas būtų toks, kad reikia labai elementarių dalykų, bet juos daryti gerai. Tai kaip minėjau metimas, perdavimas ir kamuolio varymasis. Jei tu gali pataikyti, persivaryti kamuolį per aikštelę abejomis rankomis ar paduoti gerą perdavimą, tai jau labai daug. Na ir nereiktų pamiršti gynybos vienas prieš vieną.
- Jūsų, kaip trenerio, idealus jaunasis krepšininkas, koks jis?
- Svarbiausia man yra noras. Jei žaidėjas energingas, dega noru tiek treniruotėse, tiek rungtynėse tai ir tie įgūdžiai daug greičiau gerėja. Taip pat norisi žaidėjų, kurie naudojasi galva aikštelėje, o ne tik savo fizinėmis savybėmis.
- Mokykloje vaikai gauna rekomendacijas ką reikėtų padaryti vasaros atostogų metu. Ką patartumėt krepšininkui, kokius namų darbus jam užduotumėt?
- Labai daug žaiskite. Eikite į kiemą ir žaiskite. Labai gerai yra laisvė, trenerio nebuvimas. Neapsiribokite vien tik krepšiniu. Žaiskite futbolą, tinklinį ar kitas sporto šakas, tai lavina savybes, kurių jums prireiks sezono metu ar grįžus į krepšinio treniruotes. Taip pat, pasitarus su savo treneriu, skirti dėmesio savo blogosioms savybėms paslėpti, gerosios išryškinti.
- Pastaruoju metu vasarą galima rasti labai didelę stovyklų pasiūlą, kaip vaikui ir jo tėveliams išsirinkti tinkamą sau stovyklą?
- Pirmiausia tai reikia nepersistengti su stovyklomis. Negerai, kad vaikas vasaros metu važiuoja iš vienos stovyklos į kitą, į trečia, į ketvirtą. Poilsio taip pat reikia. O atsirinkti tinkamą stovyklą geriausiai padės treneris, pas kurį sportuojate. Klauskite jo, nes jis geriausiai pažįsta jus, žino, ko labiausiai reikia, be to žino stovyklas, pažįsta trenerius, kurie dirba stovyklose, ir geriausiai patars, kas jums labiausiai tinka.
- Standartiškai, stovykla trunka savaitę laiko. Kaip per tokį pakankamai trumpą laiką pasiimti iš stovyklos ir trenerių daugiausiai informacijos?
- Geriausia būtų, kad po treniruotės žaidėjai užsirašytų svarbiausius dalykus. Nes baigiasi stovykla, dvi trys dienos ir viskas pasimiršta. Pasidarius po kiekvienos treniruotės mažą konspektą, pasižymėjus labiausiai patikusi technikos elementą, paskui galima tai pakartoti lauko aikštelėje ar treniruotės metu ir taip suformuoti gerą įgūdį. Taip pat niekada nebijoti klausti. Jūs atvykstate išmokti ir gauti patarimus, tam treneriai ir yra, kad atsakytų į jūsų klausimus.
- Į ką labiausiai koncentruositės ir ką akcentuosite dirbdamas „Talent camp“ stovykloje?
- Pagrindinė treniruočių tema bus dviejų ir trijų žmonių bendradarbiavimas krepšinio aikštelėje. Nepamiršti bus ir technikos elementai, apgaulingi judesiai. Bet akcentas visgi bus dviejų trijų žaidėjų komunikavimas tiek puolime, tiek gynyboje.

Plačiau apie stovyklą paspaudus ant paveiksliuko