T. Kentra „Simboliška – baudos metimų prametėm 13, kaip ir pralaimėjome rungtynes“

Sostena laimejo

Devintąją šių metu savaitę tornadukai sužaidė septynerias Lietuvos Moksleivių krepšinio rungtynes. Svarbiausios rungtynės buvo A. Macijausko treniruojamos Tornado KM – „Sostena“ ir Panevėžio dvikova taip pat T. Kentros – Tornado KM – „Scandagra“ ir Palangos SC „Žemaitija“ kova. Pirmiesiems, nors ir sunkiai, laimėti pavyko, antrieji, deja, turėjo pripažinti žemaičių pranašumą.

Tornado KM – „Asfina“ 75 – 85 Marijampolės ŽSM

asfina bannerSavaitę pradėjo MKL antrajame 1998 m. gimusių vaikinų divizione žaidžianti A. Grigaliūno treniruojama Tornado KM – „Asfina“. Vaikinai susitiko su antrąją turnyrinės lentelės vietą užimančia Marijampolės ŽSM ekipa. Rungtynės vyko taškas į tašką. Po antro ir trečiojo kėlinio tornadukai netgi turėjo keleto taškų pranašumą. Deja, paskutinės dešimt minučių sėkmingiau susiklostė marijampoliečiams, kurie po finalinės sirenos ir šventė pergalę. „Rungtynės buvo atkaklios nuo pat pradžios, gaila, kad pralaimėjome – kalbėjo treneris A. Grigaliūnas. – Manau, pagrindinės to priežastys neatkovoti kamuoliai, kurie suteikė varžovam daug antrų šansų ir jie tuo pasinaudojo“.  Daugiausiai – 23 taškus pelnę Andrius Jusevičius, 18 – Mantas Bruzga, 16 – Aidas Bakutis, 14 – Evaldas Nešukaitis, 4 – Robertas Jonaitis.

V. Knašiaus KM I – „Atlantic Express“ 102:65 Tornado KM – „Viči“

vici pngVasario 24 d. Šarūno Zablockio auklėtiniai – Tornado KM – „Viči“ išvykoje susitiko su V. Knašiaus KM I – „Atlantic Express“ komanda. Deja, rungtynių eiga nuo pat pirmosios minutės rodė, kad pergalę iškovoti tornadukams bus nelengva. Jau po pirmojo kėlinio pajūrio krepšininkai buvo priekyje dviženkliu skirtumu. Savo atsilikimo Š. Zablockio auklėtiniai nesumažino ir per kitus kėlinius. Rungtynės baigėsi rezultatu 102:65. „Su Klaipėdos komanda buvo vienos prasčiausių rungtynių šį sezoną, - apmaudo neslėpė treneris. – viskas prasidėjo rungtynių pirmosiose 5 minutėse. Visiškai nesigynėme ir netvėrėme kamuolių, žodžiu, rungtynių pradžioje varžovams leidome daryti, ką nori. Dėl to priešininkai įsibėgėjo, pradėjo viską pataikyti. Tikiuosi, tai bus gera pamoka ateičiai, kad reikia nusiteikti visu 100 procentu. Dar vienas blogas dalykas, kad šiose rungtynėse nebuvo komandinio žaidimo. „Suolas“ visai nepalaikė komandos draugų, kai kurie mūsų krepšininkai visai nelaikė emocijų ir, manau, tai jiems pakišo koją gerai sužaisti. Komandos lyderiai negali taip elgtis. Jie turi būto pavyzdys silpnesniems žaidėjams“. Rezultatyviausi tornadiečių gretose buvo Tautvydas Kupstas, atlikęs dvigubą dublį (23 tšk., 10 atk.k., 4 rez.p., 1 per.k., 9 naud.b.), Karolis Babušis (16 tšk., 1 rez.p., 1 per.k., 11 naud.b.) ir Nedas Kancleris, taip pat baigęs rungtynes su dvigubu dubliu (13 tšk., 14 atk.k., 2 rez.p., 3 bl., 21 naud.b.).

Tornado KM -"Sostena" 63 - 61 Panevėžio KKSC

sostena 125_49Labai svarbią pergalę iškovojo Andriaus Macijausko treniruojama Tornado KM – „Sostena“ ekipa, sunkiai, bet įveikusi Panevėžio KKSC  komandą. Abi komandos dalijasi paskutinėmis dviem turnyrinės lentelės vietomis, todėl taškas buvo svarbus ir vieniems ir kitiems. Iki trečiojo kėlinio vidurio vyko apylygė kova, tačiau po to, panevėžiečiai įgijo pagreitį ir padidino savo pranašumą dviženklio skaičiaus. Laimei, tornadukai sugebėjo atsitiesti ir rungtynių pabaigoje išlygino ir persvėrė rezultatą į savo pusę. Treneris po šios svarbios pergalės džiaugsmu netryško: „Po rungtynių su Panevėžio KKSC buvau labai nusivylęs komanda, nepaisant to, kad laimėjome jas. Vaikinai labai vangiai atrodė, pasyviai gynėsi, nebuvo agresyvus ir nepataikė. Nors šių rungtynių kaina buvo milžiniška, pliusų ir pagiriamųjų žodžių nerandu. Nors, pliusas tas, kad matau klaidų. Jos nėra kritinės, todėl, tikiuosi, mėnesio bėgyje jas ištaisysime“. Rezultatyviausi Tornado KM – „Sostena“ gretose buvo Rokas Jasiulevičius (22 tšk., 7 atk.k., 1 rez.p., 1 per.k., 17 naud.b.), Gytis Budreika (14 tšk., 7 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 14 naud.b.) ir Gytis Mačionis (14 tšk., 8 atk.k., 2 rez.p., 1 per.k., 8 naud.b.).

Vilniaus KM II 71 - 85 Tornado KM-"SHARP"

sharp pslRoberto Ragausko auklėtinių pergalė prieš Vilniaus KM taip pat buvo aukso vertės. Šį sezoną sunkiai besisekančiai Tornado KM – „SHARP“ ekipai šis turnyrinis taškas ne tik svarbus turnyrine prasme, bet ir psichologiškai. Susitikime su Vilniaus KM du kėlinius vaikinai vis negalėjo atsiplėšti nuo sostinės krepšininkų, tačiau po ilgosios pertraukos tornadiečiai net įgijo dviženklį pranašumą, kurį išlaikė iki finalinės sirenos ir laimėjo susitikimą. „Žinoma džiaugiuosi pergale, - kalbėjo treneris R. Ragauskas. – gerai sužaidė lyderiai, nors nevisi. Kai kurie starto penketo žaidėjai rungtynes pradėjo nepakankamai drąsiai. Pagalbos sulaukėme iš metais jaunesnių vaikinų – Karolio Babušio ir Nedo Kanclerio. Mums labai reikėjo reabilituotis po trijų pralaimėjimų prieš turnyrinės lentelės lyderius ir ši pergalė tikrai buvo labai svarbi psichologiškai. Lyderiai laiku atliko savo metimus. Gaila, kad vis neišvengiame techninių klaidų, ypač kamuolio perdavime. Dirbsime toliau ir kovosime dėl kiekvienos pergalės“. Rezultatyviausi Tornado KM – „SHARP“ gretose buvo dvigubą dublį atlikęs Mantas Brzuga (32 tšk., 10 atk.k., 1 rez.p., 3 per.k., 2 bl., 28 naud.b.), Aidas Bakutis, taip pat surinkęs dvigubą dublį (18 tšk., 9 atk.k., 10 rez.p., 4 per.k., 30 naud.b.) ir Karolis Babušis (12 tšk., 1 atk.k., 3 rez.p., 4 per.k., 1 bl., 15 naud.b.).

Sabonio KC-"Vytautas" 38 - 57 Tornado KM-"Fudo"

fudo resPergalių kelyje toliau Aivaro Gigaliūno treniruojama Tornado KM – „Fudo“ ekipa. Antrojoje turnyrinės lentelės vietoje stovintys berniukai be vargo įveikė metais jaunesnius saboniukus. „Nors rezultatas ir nemažas, tačiau neatspindi rungtynių, - nelabai patenkintas pergale kalbėjo komandos treneris. – Buvo gražių ir gerų momentų, bet netrūko ir prastų atkarpų. Turime daug dirbti ir analizuoti, dėl ko jų būna mūsų žaidime. Stengsimės iki kitų rungtynių kai kuriuos dalykus pataisyti“. Rezultatyviausi tornadukų gretose buvo dvigubą dublį atlikęs ir perimtų kamuolių MKL rekordą „pamušęs“ Laurynas Virbalas (26 tšk., 8 atk.k., 1 rez.p., 13 per.k., 1 bl., 37 naud.b.), Kristupas Bartuška, karaliavęs po krepšiu (7 tšk., 20 atk.k., 1 per.k., 1 bl., 16 naud.b.) ir Matas Norkūnas (7 tšk., 2 atk.k., 2 per.k., 1 bl., 6 naud.b.).

Panevėžio KKSC-"TM Komanda" 78 - 88 Tornado KM-"Viči"

vici pngPo skaudaus pralaimėjimo Klaipėdoje savaitės pradžioje, Šarūno Zablockio auklėtiniai iškovojo pergalę Panevėžyje. „Rungtynės tikrai buvo geresnės nei su V. Knašiaus KM, - pasakojo Š. Zablockis. – Puolime žaidėme geriau, pataikėm nemažai tritaškių metimų. Manau, puolime galėjome sužaist dar geriau, bet buvome kiek užmigę prieš varžovų aikštės gynybą, kurią jie naudojo visas 40 minučių. Gynyba irgi iš dalie buvau patenkintas,išskyrus keletą momentų, kai vaikinams pritrūko jėgų apsiginti 1x1 ar 2x2. Tačiau padarėme 22 klaidas, dėl ko mūsų varžovai pelnė net 78 taškus“. Rezultatyviausias komandoje buvo Tautvydas Kupstas, atlikęs dvigubą dublį (31 tšk.,  14 atk.k., 4 rez.p., 32 naud.b.), Karolis Babušis (19 tšk., 2 atk.k., 10 naud.b.) ir Nedas Kancleris, irgi surinkęs dvigubą dublį (17 tšk., 10 atk.k., 2 rez.p., 1 per.k., 1 bl., 25 naud.b.).

Tornado KM-"Scandagra" 57:70 Palangos SC-"Žemaitija"

Palangos SC-"Žemaitija" 55:50 Tornado KM-"Scandagra"

scan pngPraėjusį sekmadienį ir pirmadienį Tornado – KM „Scandagra“ žaidė atkrintamųjų rungtynių seriją su Palangos SC – „Žemaitija“ komanda. Deja, abu kartus nusileista žemaičiams. Tiek pirmose, tiek antrose rungtynėse vyko atkakli kova. Pirmos rungtynės pralaimėtos 57:70 (Benas Ališauskas 16 tšk., Rokas Mankus 12 tšk., Paulius Murauskas 8 tšk.,  Dovydas Jonelis 7 tšk.). Kaip dažnai tokiu atveju sakoma, rezultatas neatspindi kovos. Palangiškiai atsiplėšė didesniu skirtumu tik pačioje rungtynių pabaigoje. Pralaimėjimo priežastimi treneris įvardino, kovą dėl atšokusių kamuolių visų rungtynių metu bei nuovargį  rungtynių gale: „Rodos kamuolį jau turėdavome savo rankose, tačiau iš mūsų jį atimdavo tarsi saldainį iš mažo vaiko, o pabaigoje tiesiog neliko jėgų aštresniems reidams. Simboliška tačiau baudos metimų prametėm 13, kaip ir pralaimėjom rungtynes“.

Pirmadienį į pajūrį tornadiečiai važiavo nusiteikę kovingai, nors ir netekę vieno savo lyderių P. Murausko. Kauniečiams buvo reikalinga pergalė ne mažesniu nei 13 taškų skirtumu. Po dviejų kėlinių mūsiškiai turėjo daugiau nei pusę reikalingo skirtumo 20:29. Šį pranašumą pavyko įgyti pagirtinai kovojant dėl atšokusių kamuolių. Tačiau trečiajame kėlinyje jėgos pradėjo sekti, skirtumas tirpti. Išryškėjo jėgų skirtumas kovoje dėl atšokusių kamuolių. Po trijų kėlinių rezultatas 43:41 palangiškių naudai. Ketvirtajame kėlinyje vyko kova dėl pergalės iki paskutinės minutės, tačiau pralaimėta 55:50 (Jonas Burinskas 11 tšk., Rokas Mankus 11 tšk., Martynas Paltanavičius 8 tšk., Benas Ališauskas 6 tšk., Benas Samuilis 5 tšk.).

MKL čempionatas Tornado KM – „Scandagra“ ekipai tęsiasi. Berniukai kovos dėl patekimo į kito sezono II divizioną. Artėjančią savaitę vyks kovos su Šilutės SM ekipa, kuriose tornadiečiai stengsis įrodyti savo pranašumą.