T. Kentra po sėkmingų rungtynių: šios pergalės mums reikėjo kaip oro (savaitės rungtynių apžvalga, trenerių komentarai)

Lapkričio mėnuo persivertė į antrą pusę ir praėjusią savaitę „Tornado“ KM komandos po „juodo“ periodo vėl džiugino pergalėmis.

Pirmosios pergalės dar teks palaukti

U16, A div. Vilniaus KM II -"Teknos" 86:72 Tornado KM I – „Sharp“

Antradienio rungtynėse dėl pirmosios pergalės susigrūmė Tomo Kentros Tornado KM – „Sharp“ ir Vilniaus KM II – „Teknos“ krepšininkai. Nors rungtynėse pirmuosius 4 taškus pelnė aikštelės šeimininkai, vėliau tornadiečiai spurtavo ir kėlinį laimėjo 8 taškų persvara. Antrajame kėlinyje kelios klaidos leido vilniečiams pelnyti lengvus taškus greitajame puolime, o skylės gynyboje ir žaidėjų neatitvėrimas suteikė antruosius šansus, kuriuos varžovai puikiai išnaudojo. Po ilgosios pertraukos, nors vilniečiai ir turėjo pranašumą, vyko apylygė kova, tačiau perlaužti rungtynių nepavyko, nors tornadiečiams ir buvo suteikta daug laisvės prie tritaškių. „Šį kartą nusiteikimas buvo lyg ir tinkamas, - po nesėkmingo pasirodymo kalbėjo treneris Tomas Kentra. - Pirmą kėlinį sužaidėm tikrai neblogai, tačiau antrąjį kėlinį paleidom. Visų pirma daug klydom. Antroje pusėje žaidėm lygiai, bet nepasinaudojom laisvomis erdvėmis ties tritaškio liniją. Nesiplečiant išskirsiu 3 dalykus dėl kurių nepavyko iškovoti pergalės: pirma, gynyba vienas prieš vienas, tais momentais, kai galėdavom perlaužti rungtynes praleisdavom tiesia linija, antra, žaidėjų neatvėrimas po metimų, už tai buvome baudžiami pakartotinais metimais, ir trečia, nepataikėm laisvi nuo tritaškio linijos, dalį tų metimų galėjom realizuoti prasiveržimais arba bent jau labiau juos pasiruošti. Kol kas turim sunkiausią sezono pradžią komandos istorijoje, tačiau tikiu, kad rasim stiprybės atsitiesti ir demonstruoti kur kas geresnį žaidimą, už kelių dienų žaisime rungtynes su kita Vilniaus komanda ir ten sieksime pirmosios pergalės“

U18, A div. Tornado KM 80:92 Jonavos KKSC

Iš pralaimėjimų liūno niekaip neišlipa 2001 m. g, vaikinų komanda, treniruojama Andriaus Macijausko. Vaikinai praėjusį antradienį susitiko su tiek pat pergalių iškovojusia Jonavos KKSC komanda, bet, deja, turėjo pripažinti ir jų pranašumą. nors rungtynių pradžia atrodė žadanti lygią ir įdomią kovą, jonaviečių spurtas antrajame kėlinyje žudė viltis kautis dėl pergalės. „Šiame susitikime pristigome kovingumo, – priežasčių ieškojo komandos strategas Andrius Macijauskas. – Ūgiu varžovai buvo lygūs, tačiau kamuolius pralaimėjome stipriai… Tai tik parodo, kad ne viską lemia ūgis. Jonavos krepšinoinkai buvo taiklesni, greitesni, geriau gynėsi, tad mums beliko pripažinti jų pranašumą“.

U14, B div. Tornado KM II 72:49 Kauno KM „Žalgiris“ IV

Trečiadienį, lapkričio 21 d. nesunkią pergalę iškovojo Tomo Rakausko treniruojama  Tornado KM – 2005 antroji komanda. Vaikinai namų aikštelėje susitiko su pergalių dar neturinčia Kauno KM „Žalgiris“ IV ekipa. „Žaidėm su pergalių dar neiškovojusia komanda, todėl, žinoma, tikėjomės pergalės, - kalbėjo ekipos treneris T. Rakauskas. - Gal tai ir truputį kišo koją pirmame kėlinyje. Antrajame įsivažiavome ir po truputį didinome skirtumą, bei užtikrintai iškovojome pergalę. Tokiose rungtynėse gerai,  kad gali pažaisti visi žaidėjai. Gal tik truputį rungtynių pabaigoje jau buvo sunku išlaikyti koncentraciją ir buvo nemažai chaoso,  kurio norėtųsi išvengti“.

Net du dvigubi dubliai pergalės iškovoti nepadėjo

U15, A div. Alytaus  SRC 97:85 Tornado KM – „Envija“

Ketvirtadienį Tornado KM – „Envija“ ekipa, treniruojama Donato Mikulevičiaus suklupo antrą kartą iš eilės. Šįkart vaikinams nepavyko įveikti Alytaus SRC krepšininkų. Pirmąjį kėlinį įmetę 29 taškus ir laimėję 13 taškų, antrajame tornadiečiai visiškai „sulūžo“ – per kėlinį praleido 41 tašką, o patys įmetė vos 11. Taigi, D. Mikulevičiaus auklėtiniai ilsėtis išėjo turėdami 17 taškų deficitą. Antroji rungtynių pusė klostėsi geriau – kova taškas į tašką, deja, spurtuoti ir pavyti varžovų nepavyko. Nuaidėjus finalinei sirenai, teko praryti karčia pralaimėjimo piliulę. „Nebuvo noro gintis, nebuvo gerų emocijų, - po pralaimėjimo kalbėjo komandos treneris. – Pergales reikia pamiršti, kol neateis „arti“ gynyboje. Turim patys padėti sau tobulėti, treniruotėse dirbdami šimtu procentų tiek gynyboje, tiek puolime. Turime išmokti kovoti su pačiu stipriausiu varžovu – savimi. Mums reikia visiems pergalvoti, ką darome ne taip ir ko mes siekiame. Turime ieškoti problemos sprendimo būdų visi kartu!“

1

„Tornado“ KM aikštelėje krito pogrupio lyderė Marijampolės ŽSM – „Alvarsas“ ekipa

U16, B div. Tornado KM II – „basketnews.lt“ 72:69 Marijampolės ŽSM

Tornado KM II – „basketnews.lt“ šeštadienį priėmė svečius iš Marijampolės – ŽSM- „Alvarsas“ krepšininkus. Po dviejų iš eilės patirtų pralaimėjimų, Tomo Kentros auklėtiniai buvo pilni sportinio pykčio ir pasiryžę bet kokia kaina įveikti marijampoliečius. Po labai atkaklios ir įtemptos kovos, pergalę rezultatu 72:69 šventė aikštelės šeimininkai – Tornado KM  II – „basketnews.lt“ krepšininkai. “Džiaugiuosi, kad pralaimėję MKL dvi rungtynes iš eilės nenukabinom nosių ir sugebėjom laimėti prieš stiprią Marijampolės komandą, - džiaugsmo neslėpė ekipos treneris T. Kentra. - Vietomis pamesdavom galvas, bet sugebėjom nepaleisti varžovų, pasivyti juos ir turėti kelių taškų pranašumą. Aišku, gale vos neprisižaidėm... bet taip mokomės. Be jokios abejonės, didelį ir pozityvų impulsą davė sėkmingas komandos naujokų Lauryno ir Eriko žaidimas. Taip sakau ne todėl, kad jie šiandien buvo rezultatyviausi, o daugiau dėl žaidimo palengvėjimo, atsirado daugiau opcijų puolime ir gynyba tapo aktyvesnė, galim drąsiau keistis ir pan. Sveikinu vaikinus su pergale!“.

Rezultatyviausi žaidėjai: E.Stulpinas – 19 tšk., L. Šleževičius – 14 tšk., A. Vileikis – 13 tšk.,  A. Gūžys – 10 tšk.

Pirmoji pergalė iškovota su trenksmu

U16, A div. Sostinės KM II-"Mes rūšiuojam" 59:103 Tornado KM I-"Sharp"

Po pirmojo nesėkmingo pasirodymo Vilniuje, sekmadienį tornadiečiai vėl riedėjo į sostinę. Šįkart varžovas – Sostinės KM II ekipa, iki šio susitikimo iškovojusi vos vieną pergalę prieš Vilniaus KM II-"Teknos" ekipą. Šiose rungtynėse Tornado KM I – „Sharp“, nors ir praretėjusiomis gretomis, nepaliko vilčių varžovams ir iškovojo pirmąją pergalę MKL U16 čempionate triuškinančių skirtumu 59:103. „Šios pergalės mums reikėjo kaip oro. Nors mūsų gretas yra praretinusios traumos ir ligos, tačiau vaikinai sugebėjo susimobilizuoti ir nuo pat pradžių savo žaidimu parodė, kad tuščiomis namo negrįš. Pats rezultatas parodė mūsų potencialą, kurio iki šiol neišnaudodavom. Tačiau krykštauti iš laimės nėra kada, nes už poros dienų laukia derbis su Kauno KM „Perkūnas“ komanda, kuri šiemet demonstruoja galingą žaidimą. Šiek tiek neramina situacija dėl traumų ir ligų, bet manau rasim būdus persirikiuoti ir kovoti dėl pergalės“.