EN

Šventiniu laikotarpiu tornadukai patirties sėmėsi turnyruose

Šventiniu laikotarpiu tornadukai patirties sėmėsi turnyruose
Gruodžio 28 - 29 d. dienomis Tornado KM – 2013 dalyvavo 8 komandų turnyre „SKM Christmas Cup 22“, Vilniuje ir iškovojo trečiąją vietą. Pirmąją dieną buvo žaidžiamos trejos rungtynės ir visose po atkaklių kovų iškovotos pergales. Antrą dieną pusfinalio rungtynėse nusileista Žalgirio KA komandai, o kovoje dėl trečios vietos įveikti Panevėžio krepšininkai.
“Džiaugiuosi tiek dalyvavimu turnyre, tiek rezultatu, - kalbėjo treneris Tomas Kentra. - Tokiuose turnyruose patiriama daug emocijų, rungtynes vyksta vienos po kitų, nėra labai daug laiko kada džiaugtis ar liūdėti. Situacijų ir patirčių vaikams galybė. Noriu vaikus pagirti, kad jie sunkiose situacijose nepasidavė, kovojo iki galo ir rungtynėse, kurios galėjo pasisukti visaip iškovojo pergales. Kadangi tai buvo mūsų pirmasis turnyras, tai ypatingai smagu dėl vaikų. Turnyras buvo naudingas ir ta prasme, kad pamatėme kas veikia, kas ne, kada stringame. Šios patirtys bus labai naudingos jau labai artimoje ateityje. Taip pat ilgiau pabendravome, kartu pietavome, galėjome pažinti vienas kitą labiau. Komandos vardu noriu padėkoti tėveliams ir visiems palaikiusiems turnyro metu ir palinkėti gerų emocijų ir ateityje !“
      

Tornado KM - 2008/2 komanda per šventinį laikotarpį keliavo į du tarptautinius turnyrus. Pirmasis - X NATIONS CUP – PUCHAR NARODÓW U15 R.2008 BIAŁYSTOK, Lenkijoje o antrasis - Kandava Cup Latvijoje. Abiejuose turnyruose vaikinai pasitikrino jėgas su lenkų, estu, latvių, vokiečių, ukrainiečių komandomis. Iš viso sužaista 10 rungtynių. Deja, prizinių vietų pasiekti nepavyko, bet parsivežta įgautos patirties ir įspūdžių. Latvijos turnyre naudingiausias komandos žaidėjas išrinktas Jokūbas Kočėnas,  Lenkijos turnyre naudingiausiu tapo Jonas Zienius.
      

Sausio 3 - 4 dienomis Tornado 2012 - 2 komanda dalyvavo tarptautiniame turnyre Kėdainiuose, kuris vyko pačioje Kėdainių arenoje.
Pirmosiose rungtynėse prieš šeimininkus visas rungtynes vyko atkakli kova, tačiau ketvirtą kėlinį sėkmingiau sužaidė Kėdainių jaunieji krepšininkai ir iškovojo pergalę rezultatu 53:45. Vakarop Tornado komanda susitiko su svečiais iš Latvijos, stipria Ogrės komanda (kuri ir tapo turnyro nugalėtojais visus varžovus įveikę įtikinamais rezultatais), kuriai sunkiau sekėsi pasipriešinti ir teko pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 38:67. Kitą dieną trečiose turnyro rungtynėse taip pat vyko gana apylygė kova prieš puikiai pažįstamą NKA komandą iš Kauno, deja,  stipresni buvo priešininkai. Rungtynės baigėsi 43:55 NKA naudai.  Paskutinis varžovas - dar viena komanda iš Latvijos - Ventspilio jaunieji krepšininkai. Visas rungtynes pirmavę, neleidę varžovams nei karto išsiveržti į priekį, Tornado 2012-2 komanda šventė pergalę rezultatu 48:38 ir užėmė garbingą 4 - ąją vietą. Naudingiausiu komandos žaidėju tapo Ignas Lekauskas, jam gerai talkino ir rezultatyviu žaidimu išsiskyrė Dovydas Raudys, Julius Leščiauskas, Ridas Tebėra. Taip vyko baudų metimų ir karavano konkursai, kur geriausiai sekėsi Arnui Čepukaičiui, kuris finale turėjo pripažinti varžovo pergalę. Tornado 2012-2 komandai šiame sezone tai buvo pirmasis turnyras išvykoje, kai vaikai kartu nakvojo, maitinosi, puikiai leido laiką kartu, varžėsi su kitomis komandomis svetur.
Treneris Raimondas dėkoja tėveliams už pasitikėjimą, kad išleido vaikus į turnyrą. Pasisėmę rungtynių patirties, tornadukai toliau varžysis KKML pirmenybėse
       

Sausio 5 - 7 dienomis Tornado 2012 -1 komanda dalyvavo tarptautiniame turnyre Kandavoje (Latvija).  
Po nelengvos kelionės atvykus į vietą visus pasitiko tikra žiema. Po keleto valandų poilsio pirmasis varžovas - svečiai iš Estijos, KK Hito komanda. Puikias rungtynes sužaidę ir didelio pasipriešinimo nesulaukę Tornado jaunieji krepšininkai švenčia pergalę įtikinamu rezultatu 56:9. Vakare antrasis priešininkas - Talsi komanda iš Latvijos. Rungtynės visai kitokios nei pirmosios, pasiekta pergalė gana saugiu rezultatu 54:37, tačiau vaikams teko įdėti nemažai pastangų, kad ją iškovoti. Kitą dieną laukė dar vieni varžovai iš Estijos - NORD/CRAMO komanda. Rungtynes taip pat pavyko laimėti gana nesunkiai, pergalė pasiekta rezultatu 47:13. Vakare laukė šeimininkai - Kandavos jaunieji krepšininkai, kuriuos palaikė ir tėveliai, ir teisėjai. Susikaupę žaidę Tornado auklėtiniai švenčia pergalę rezultatu 48:35. Paskutinės rungtynės jau trečią turnyro dieną prieš principinius varžovus - Žalgirio KA krepšininkus. Kitokia turnyro sistema ir netikėta Kandavos pergalė po pratęsimo prieš Talsi komandą sumaišė visas kortas prieš rungtynes su Žalgirio KA, kadangi net ir pralaimėjus keliais taškais buvo galima tapti čempionais. Deja, bet po labai atkaklios, nervingos ir nerezultatyvios kovos turėjome pripažinti varžovų pergalę rezultatu 26:32. Komandos naudingiausiu žaidėju tapo Brendonas Penkauskas, jam gerai talkino ir naudingu žaidimu prisidėjo Oskaras Šolys, Martas Momgaudis ir kiti. Treneris Raimondas, kad ir nepavyko iškovoti pirmos vietos 8 komandų tarptautiniame turnyre, vis tiek džiaugiasi savo auklėtiniais, iškovota antrąja vieta, jų pastangomis ir daroma pažanga. Dėkoja tėveliams už pasitikėjimą, kad išleido vaikus į turnyrą, už palaikymą, už gyvą palaikymą tėveliams, kurie nepabūgo tokiu žiemišku oru atvykti į Latviją. Tris paras kartu praleidę Tornado 2012-1 komanda grįžo namo pasisėmusi varžybinės patirties ir toliau tęs kovas KKML pirmenybėse.