EN

Savaitgalio MKL rungtynių apžvalga

mkl

Praėjęs savaitgalis "Tornado" KM auklėtiniams nebuvo labai sėkmingas. Iš penkių sužaistų rungtynių, vos vienas, po pratęsimo, laimėjo Tornado KM "Easting Transline" komanda.

Tornado KM -  „Scandagra“ komanda praėusį savaitgalį startavo Lietuvos čempionate. Startas buvo labai nesėkmingas, pralaimėta 89 – 49 Alytaus SRC komandai. Iki starto pradžios sunkią traumą turnyre patyrė komandos lyderis ir kapitonas Aidas Bakutis, ko pasekoje komanda prarado psichologinę pusiausvyrą ir atakų organizatorių. Treneris Gintaras Daugėla paminėjo, jog tikslas buvo nuteikti komandą kovai su Alytumi, bet pastangos buvo bergždžios, tiek puolime, tiek gynyboje lydėjo klaidos ir begalė techninio broko. Rezultatyviausiai ir efektyviausiai komandoje žaidė: Lukas Trakimas, Mantas Bruzga, pasižymėjo Patrik Kapralov ir Domas Sabaliauskas.

Pirmąsias MKL sezono varžybas, vedama trenerio Kęstučio Naruševičiaus,  sužaidė Tornado KM – "Alburnus" komanda, išvykoje susitikusi su praėjusių metų čempionato nugalėtoja Š. Marčiulionio KA I – YIT komanda. Rungtynes po įtemptos ir permainingos kovos 75 – 66 laimėjo varžovai: "Nuo pat pirmo kėlinio mūsiškiai norėjo įrodyti, kad praėjusiais metais ŠMKA iškovotas titulas jų negąsdina, ir puiki pradžia – 8:0. Vėliau 5-7 taškų persvara nuolat pirmavo Tornado KM ir pirmojo kėlinio pabaiga skelbė 24-19 Tornado naudai. Antrajame kėlinyje taip pat vyko apylygis žaidimas, viso kėlinio metu mūsiškiai pirmavo tais pačiais 5-7 taškais, visgi sėkmingiau sužaista kėlinio pabaiga leido šeimininkams grąžinti pusiausvyrą rungtynėse ir komandos išėjo ilsėtis švieslentėje degant lygiam rezultatui – 35:35. Trečiojo kėlinio pradžia, kaip ir pirmojo, mūsiškiams žadėjo gera. Daugiausia V.Pociaus pastangomis spurtas 9 – 0, ir tornadiečiai priekyje 7 taškais. Visgi varžovų trenerio paimta minutės pertraukėlė sutelkė praėjusių metų čempionus ir čia sekė dar didesnis jų spurtas – 17:0... Trečiasis kėlinys baigiasi šeimininkams pirmaujant 59:52. Paskutiniame ketvirtyje sėkmingos gynybos ir M.Navalinsko tritaškių dėka rezultatas mažinamas iki 3 taškų, tačiau čia pat seka varžovų atkarpa 9:1, susikrauna pergalingą pranašumą, kurį ir išlaiko iki rungtynių pabaigos".

Kiek labiau pasidžiaugti gali Tornado KM - "Easting Transline" krepšininkai, po pratęsimo įveikę Panevėžio KKSC - BC "Irmus" komandą rezultatu 72 - 82. Treneris Donatas Mikulevičius neskubėjo džiaugtis pergale: "Neįvertinome varžovų. Nors pradžioje ir žaidėme gerai, varžovai pataikę keletą tolimų metimų, kas suteikė jiems dar daugiau pasitikėjimo. Pirmąją rungtynių pusę pralaimėjome ir per ilgąją pertrauką jautėsi, jog komanda sugniuždyta. Prasidėjus antrajai rungtynių pusei, atsirado ir antras kvėpavimas, deja, pasivyti varžovus nebuvo taip lengva. Abi komandos kovojo iki galo, o Panevėžys turėjo šansą laimėti, tačiau nepataikė, atvesdami abi ekipas į pratęsimą. Pratęsimo metu puikiai organizuojamos ir iki galo išpildomos atakos bei puiki gynyba laido atkarpą sužaisti rezultatu 4 - 14 ir atvedė komandą į pergalę. Galėčiau išskirti Arną Malakauską, kuris nepriekaištingai vadovavo žaidimui, gerai gynėsi ir užvedinėjo visą komandą rungtynių metu".

2000 m. gimę krepšininkai iš Panevėžio savo sporto centrui šį savaitgalį parvežė antrą pergalę. Rezultatu 42 - 78 įveikė Tornado KM "Viči"Panevėžiečiai jau po pirmojo kėlinio atsiplėšė nuo tornadukų 21 taško skirtumu, kas palaužė pastarąją komandą. Ne ką geresni buvo ir likusieji kėliniai. Nors susirinkę tėveliai iki pat rungtynių pabaigos ir palaikė savo mažuosius sportininkus, deja "Tornado" KM auklėtiniai atsitiesti nebegalėjo, o Panevėžio krepšininkai vieną po kito pelnė taškus. Išvadas, dėl tokios rungtynių baigties, darė treneris Šarūnas Zablockis: "Blogiausia, kad neturėjo dviejų pagrindinių savo žaidėjų. Apie tai informavus komandą, iškart jautėsi, jog vaikai sunerimo, o tai psichologiškai palaužė jaunuosius krepšininkus. Taip pat galiu pabrėžti, jog auklėtiniai buvo nesusikaupę, kai kurie elgėsi neatsakingai, o tai privertė mane jais nusivilti. Vis tik galiu pasidžiaugti Eriku Legezo ir Roku Jasiulevičium, kurie sužaidė puikiai, tačiau dviese laimėti rungtynių neįmanoma".

Sekmadienį susitikusios Tornado KM - II ir Raseinių KKSC komandos rungtynes baigė rezultatu 70 - 90. Treneris Mindaugas Kvietkus bandė įvardinti nesekmės priažastis: "Po laimėtų pirmųjų rungtynių, komandoje jautėsi atsipalaidavimas, žaidėjai galbūt per daug patikėjo savo jėgomis. Šiose rungtynėse padaryta daug klaidų gynyboje, pralaimėta kova dėl kamuolių po krepšiais ir lėmė neigiamą rezultatą".