Savaitės viduryje siautęs „tornadas“, pabaigoje nurimo

407346 267015576702073 1506173716 n

Praėjusią savaitę sužaistos net šešerios Moksleivių krepšinio lygos (MKL) rungtynės. Galime pasidžiaugti, jog per šias dienas net trys „Tornado“ KM ekipos iškovojo labai svarbias pergales.

Pirmadienį Tornado KM – „Viči“ iškeliavo į pajūrį susitikti su kovingai nusiteikusiais, antroje turnyrinės lentelės vietoje esančiais, V. Knašiaus KM auklėtiniais. Rungtynės, deja, prasidėjo taikliais klaipėdiečių metimais ir nenusisekusiomis „tornadukų“ atakomis. Šiaip ne taip Tautvydui Kupstui pelnius pirmuosius du taškus, skirtumas tarp komandų buvo, atrodo, tik penki taškeliai. Laikui tiksint šeimininkai sėkmingai atakavo krepšį, o Šarūno Zablockio auklėtiniams vis nesisekė pataikyti. Skirtumas didėjo kone su kiekviena ataka ir pasibaigus pirmajam kėliniui rezultatas buvo 28:7 V. Knašiaus KM auklėtinių naudai. Antrajame kėlinyje „tornadukai“ lyg kiek ir atsigavo, tačiau didelį pranašumą įgavusius varžovus nebuvo taip lengva pavyti. Mačui įpusėjus komandas vis dar skyrė nemenkas 16 taškų skirtumas. Trečiajame ketvirtyje kauniečiai tikslių atakų ir kovingo žaidimo po krepšiu dėka sumažino skirtumą iki 10 taškų, tačiau šeimininkai pergalės atiduoti nenorėjo. Paskutiniame kėlinyje šeimininkai nužudė visas Tornado KM – „Viči“ komandos viltis laimėti susitikimą, padidinę skirtumą virš 20 taškų. Nuaidėjus finalinei sirenai rezultatas buvo 71:53. Rungtynių statistika byloja, jog tokią baigtį lėmė ne kauniečių klaidos, kurių jie padarė vos 9 (varžovai 18), o menkas metimų pataikymo procentas: Tornado KM „Viči“ baudų metimus metė viso labo 44 proc., o varžovai 70 proc. taiklumu. Rezultatyviausias komandoje buvo kapitonas Tautvydas Kupstas, pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 6 kamuolius. Karolis Babušis šimtu procentu sumetęs dvitaškius metimus pelnė 9 taškus.

Antradienį Giedriaus Žibėno vedama Tornado KM „Glass Drive“ komanda susitiko su Sabonio KC – „Vytautas“ ekipa. Pirmasis kėlinys ėjo taškas į tašką. Komandos rezgė tikslias atakas, besibaigiančias taškais ir po pirmųjų dešimties minučių ekipas skyrė vos 2 taškai. Panaši situacija klostėsi ir antrajame kėlinyje. Galiausiai po ilgosios pertraukos „tornadukams“ pasisekė įgyti kiek didesnį pranašumą. Kol A. Sabonio KC auklėtiniai klydo ir nepataikė lengvų metimų iš po krepšio, Tornado KM - „Glass Drive“ krepšininkai ėmė jį po truputį didinti , kol galiausiai atsiplėšė 10 taškų persvara. Įtampai kiek atslūgus G. Žibėno auklėtiniai vieną po kito ėmė pelnyti taškus, puikiai kovojo po krepšiais ir taip skirtumas didėjo tornadukų naudai. Visą ketvirtą kėlinį saboniukų tikslas buvo pavyti gražų žaidimą demonstruojančius „Tornado“ KM auklėtinius, deja, to padaryti nepavyko ir rungtynės baigėsi rezultatu 73:90. 21 tašką prie pergalės pridėjo Emilis Kuzabavičius, kuris taip pat atliko ir 8 rezultatyvius perdavimus. 20 taškų pelnė ir 9 kamuolius atkovojo Valentinas Mitalauskas. Matas Ragauskas į savo sąskaitą įsirašė 18 taškų. Tornado KM “Glass Drive” po ketvirtojo turo užima septintąją vietą turnyrinėje lentelėje (žaista 4 rungtynės: 2 laimėtos, 2 pralaimėtos).

Penktadienį J. Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje sužaistos III diviziono rungtynės tarp Tornado KM II ir Jonavos KKSC. Prasidėjus pirmajame kėliniui teko gana ilgokai palaukti pirmųjų taškų. Kauniečiai stengėsi neįsivelti į skubotą žaidimą ir išvengti kvailų klaidų, deja, atakos baigdavosi netaikliais metimais ir Jonava išsiveržė į priekį. Antrajame kėlinyje žaidimas kiek suaktyvėjo. Komandos draugus jau džiugino ir taiklūs tritaškiai metimai ir gražūs reidai po krepšiu, vis tik pavyti Jonavos krepšininkų nepasisekė. Antrojoje susitikimo pusėje „tornadukai“ bandė perimti žaidimo kontrolę, bet atakos vėlgi baigdavosi netaikliais metimais. Mindaugo Kvietkaus auklėtiniams pavykdavo apsiginti ir greitai pereiti į kitą aikštės pusę, deja skirtumą sumažinti nebuvo taip paprasta ir rungtynės baigėsi rezultatu 54:63. Rezultatyviausi komandoje buvo Rokas Drūlia pelnęs 16 taškų, Paulius Sveikata pelnęs12 taškų.

Šeštadienį nuo ryto į Prekybos ir verslo mokyklos sporto salę rinkosi žiūrovai pažiūrėti Kauno miesto derbio tarp Tornado KM „Scandagra“ ir KM Aisčiai I. Rungtynių pradžia sėkmingesnė buvo Aisčių krepšininkams: kol „tornadukai“ klydo, aisčiai sėkmingai metė taškus. Antrojoje kėlinio pusėje „pabudo“ „Tornado“ KM auklėtiniai ir žaidimas ėjo taškas į tašką iki pat antrojo kėlinio pabaigos. Po ilgosios pertraukos Gintaro Daugėlos treniruojami sportininkai grįžo ant parketo dar labiau užsidegę. Tikslūs perdavimai, atkovoti kamuoliai ir taiklūs metimai leido „tornadukams“ į priekį išsiveržti 10 taškų skirtumu. KM Aisčiai I treneris bandė įvairias žaidėjų variacijas ir po trijų kėlinių jiems pavyko persverti rezultatą į savo pusę. Vis tik teigimu rezultatu varžovai ilgai nepasidžiaugė. Nenorėdami paleisti pergalės iš rankų Tornado KM – „Scandagra“ krepšininkai taškas po taško ėmė didinti skirtumą ir rungtynes laimėjo 67:70. Ši pergalė G. Daugėlos vedamą komandą pakylėjo iš septintos į šeštą turnyrinės lentelės vietą. Rezultatyviausias komandoje buvo Mantas Bruzga pelnęs 25 taškus. Dvigubą dublį atliko Redas Jakubauskas pelnęs 11 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių.

Po ilgai lauktos draugų pergalės, į salę subėgo Tornado KM – „Easting Transline“ krepšininkai, kurie buvo nusiteikę užkurti pirtį KM Aisčiai ekipai. Skirtingai nei prieš tai žaidę draugai, Donato Mikulevičiaus auklėtiniai jau nuo pirmos minutės įgijo pranašumą prieš varžovus. Vaikinai puikiai organizavo atakas, intensyviai dirbo po krepšiu ir tai lėmė, jog po pirmojo kėlinio „tornadukai“ buvo atsiplėšę į priekį 9 taškų skirtumu. Žaidimas puikiai klostėsi ir toliau: po krepšiu kamuolius rinkosi Arnas Tilindė, Arnas Malakauskas ir Justas Klimavičius, kuris taip pat puikiai atakavo krepšį. Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje KM Aisčiai prarado viltis pasivyti savo varžovus ir skirtumas tiksint laikui ėjo vis didyn jų nenaudai. Treneris pasidžiaugė susitikimu: "didelis noras, užsivedimas ir pasiaukojantis žaidimas duoda didelių vaisių. Taip rungtyniaujančius vaikus mačiau jau senokai ir norėčiau, kad taip būtų dažniau". Rungtynės baigėsi rezultatu 82:55. Justas Klimavičius atliko dvigubą dublį, pelnęs 33 taškus ir atkovojęs 16 kamuolių. 12 taškų prie pergalės pridėjo Arnas Malakauskas, atlikęs ir 7 rezultatyvius perdavimus. Arnas Tilindė pelnė 11 taškų ir perėmė 5 varžovų kamuolius.

Po pergalingai pasibaigusio šeštadienio, užsidegę noru laimėti į aikštelę sekmadienį susirinko ir Tornado KM „Asfina“ krepšininkai, žaidžiantys II MKL divizione. Jie susitiko su Kretingos KM – „Stakreta“. Pirmajame kėlinyje komandos žaidė taškas į tašką, todėl buvo tikrai sunku nuspėti rungtynių baigtį, Antrajame kėliny Aivaro Grigaliūno auklėtiniai sugebėjo puikiai spurtuoti ir išsiveržė į priekį dešimties taškų skirtumu. Po ilgosios pertraukos žaidimas persivertė kauniečių nenaudai. Prie tritaškio linijos prabudę varžovai baudė tornadukus ir greitai išlygino bei persvėrė rezultatą. Paskutinį ketvirtį komandos pradėjo kretingiškiams pirmaujant 7 taškų skirtumu, deja, Tornado KM – „Asfina“ krepšininkams pasivyti varžovų nebepavyko ir susitikimas baigėsi rezultatu 63:72. Treneris A. Grigaliūnas pažymėjo, jog pagrindinė pralaimėjo priežastis ta, kad krepšininkai nesusirinko kamuolių po krepšių ir suteikė galimybę varžovams iš antro ar net trečio karto pataikyti į krepšį, Taip pat treneris nusivylęs kai kurių žaidėju motyvacija bei silpna gynyba vienas prieš vieną. Rezultatyviausias komandoje buvo Andrius Jusevičius pelnęs 18 taškų ir Evaldas Nešukaitis įmetęs 16.