Savaitės MKL rungtynių apžvalga

mkl

Spalio ketvirtoji savaitė „Tornado“ KM auklėtiniams nebuvo labai draugiška. Iš penkių susitikimų, pergalę namo parvežė tik dvi komandos. Pralaimėjimų seriją nutraukti pavyko Tornado KM - „Viči“ ir Tornado KM - II krepšininkams.

Savaitės pradžioje, spalio 23 d. Sabonio krepšinio centre susitiko mūsų mokyklos 1995 m. gimę mokyklos auklėtiniai atstovaujantys Tornado KM – „Alburnus“ komandai su A. Sabonio KC „ARX Reklama“ krepšininkais. Rungtynių pradžioje, Kęstučio Naruševičiaus vedami mūsų mokyklos auklėtiniai leido pirmauti varžovams, tačiau į pirmojo kėlinio pabaigą sureagavę į situaciją, tornadukai persvėrė rezultatą ir jį išlaikė iki 26 - osios rungtynių minutės. Tada viskas prasidėjo nuo pradžių – rezultatas tapo lygus. Taip taškas po taško komandos pasitiko ketvirtąjį kėlinį. Tada vienu tašku pirmavo saboniukai. Vis tik pastariesiems paskutinės 10 minučių buvo sėkmingesnės. Nors „Tornado“ KM auklėtiniai ir nepadarė daug klaidų paskutiniame kėlinyje, varžovai juos nužudė savo taikliais tritaškiais metimais. Susitikimas baigėsi rezultatu 77:72, Sabonio KC “ARX Reklama” komandos naudai. Tornado KM “Alburnus” gretose labiausiai pasižymėjo Vladislovas Razumnovas prie pergalės pridėjęs 23 taškus, atkovojęs 14 kamuolių ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. Po krepšiu kovingai nusiteikęs dirbo ir Karolis Šarukas, nusiėmęs 11 kamuolių ir pelnęs 18 taškų. Vis tik komandos padarytos 27 klaidos, lėmė varžovų pergalę.

Kitose rungtynėse šeštadienį, klaipėdiečiai V. Knašiaus KM auklėtiniai nesvetingai sutiko Tornado KM – „Scandagra“ auklėtinius. Kaip ir paminėjo treneris Gintaras Daugėla, kova vyko tik pirmąjį kėlinį. Vėliau, kuo toliau, tuo darėsi blogiau. Kol klaipėdiečiai metė taškus, tornadukai be sustojimo klydo ir nepataikė lengvų metimų. Visas košmaras tęsėsi iki rungtynių pabaigos. Nemalonus susitikimas baigėsi rezultatu 66:38, V. Knašiaus KM komandos naudai. Efektyviausias komandoje buvo Lukas Trakimas, pelnęs 4 taškus, blokavęs 3 varžovų metimus ir atkovojęs 7 atšokusius kamuolius. 9 taškus pelnė Patrik Kapralov. 6 taškais, 2 rezultatyviais perdavimais ir 6 atkovotais kamuoliais komandai padėti bandė Redas Jakubauskas.

Panašus scenarijus susiklostė ir 1997 m. gimusiems Tornado KM – „Easting Transline“ krepšininkams. Sekmadienį namuose jie priėmė Š. Marčiulionio KA I – „Čili“ komandą. Jau pirmąjį kėlinį 9 taškų skirtumu pralaimėję tornadukai, panašu, nebesugebėjo atsitiesti. Kol marčiulioniukai sėkmingai nardė po krepšiu, mūsų mokyklos auklėtiniams nesisekė pataikyti. Po dviejų kėlinių skirtumas jau buvo 20 taškų. Situacija nesikeitė ir likusius du kėlinius. Taškų skirtumas palaipsniui didėjo suteikdamas vilniečiams vis daugiau pasitikėjimo savimi, o kauniečius stumdamas į pralaimėjimą. Nuaidėjus finalinei sirenai, rezultatas buvo 68:107. Rezultatyviausias komandoje buvo Arnas Tilindė pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius. Justas Klimavičius pelnė 15 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Iškart po nesėkmingo draugų pasirodymo į aikštelę subėgo Tornado KM – „Viči“ ir Kupiškio SM – „Devold“ krepšininkai. Ir vieni ir kiti atrodė nusiteikę rimtai kovai. Vis tik rungtynių pradžioje jau matėsi, kad tornadukai stipresni: daugiau žaidėjų galinčių mesti taškus, atkovoti ar perimti kamuolius. Antrajame kėlinyje Tornado KM „Viči“ krepšininkai praleido 22 taškus į savo krepšį ir leido varžovams juos prisivyti 5 taškų skirtumu. Po ilgosios pertraukos, stipriai motyvuoti trenerio Šarūno Zablockio, kauniečiai nebeleido varžovams kvėpuoti į nugarą. Taiklūs metimai iš po krepšio ir sustabdyti Kupiškio pagrindiniai žaidėjai leido tornadukams atsiplėšti 14 taškų persvara. Nors ketvirtąjį kėlinį kupiškėnai laimėjo vienu tašku, to nepakako namo parsivežti pergalės. Rungtynės baigėsi rezultatu 81:68 ir Tornado KM – „Viči“ nutraukė pralaimėjimų seriją. Nesustabdomas kauniečių gretose buvo Tautvydas Kupstas, pelnęs 29 taškus. 21 tašką ir 6 kamuolius atkovojo Erikas Legezo.

Dar vieną pergalę įsirašė II divizione žaidžianti Tornado KM – „Asfina“, palaužusi Kauno KM „Perkūnas“ krepšininkus. Rungtynės baigėsi rezultatu 48:61.