Savaitę pergalingai vainikavo Tornado KM - "Fudo" įveikusi Kauno KM "Aisčiai" ekipą

fudo

Praėjusi savaitė buvo labai darbinga Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos čempionatuose dalyvaujančioms komandoms. Sužaista net devynerios rungtynes, deja pergalių iškovota buvo mažiau nei pralaimėjimų.

bonum bannerPirmieji vasario 16 d. savaitę pradėjo Donato Mikulevičiaus treniruojami Tornado KM – „Bonum Signum“ krepšininkai. 1997 m. gimimo „Tornado“ KM auklėtiniai namuose priėmė Tauragės SM – „Nomera“ krepšininkus. Pirmus du kėliniu aikštelėje virė tikras pragaras, tačiau po ilgosios pertraukos tauragiškiai sužaidė sėkmingiau ir įgijo solidesnį aštuonių taškų pranašumą. Prieš prasidedant paskutinėms dešimčiai minučių, D. Mikulevičiaus auklėtiniai sukaupė visas jėgas ir savo priešininkus pavijo, deja, Tauragės SM – „Nomera“ vaikinai nebuvo linkę pergalės atiduoti aikštelės šeimininkams ir laimėjo susitikimą vos dviejų taškų skirtumu, rezultatu 55:57. Rezultatyviausi šiose rungtynėse buvo Aurimas Plytnikas (13 tšk., 9 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 15 naud.b.) ir Arnas Tilindė (12 tšk., 4 atk.k., 1 rez.p., 9 naud.b.).

Antrąjį dar skaudesnį pralaimėjimą Tornado KM – „Bonum Signum“ krepšininkai patyrė sekmadienį. Namų aikštelėje jie priėmė Akmenės SC krepšininkus. Visas rungtynes išlaikę pranašumą, paskutinėmis žaidimo minutėmis palūžo ir neteko labai svarbaus turnyrinio taško, padovanoję pergalę žemaičiams, pralaimėdami kovą rezultatu 85:87. Tądien daugiausiai taškų į varžovų krepšį primetė Aurimas Plytnikas (26 tšk., 5 atk.k., 7 rez.p., 2 per.k., 34 naud.b.) ir Enrikas Kudrevičius (21 tšk., 1 atk.k., 1 per.k., 14 naud.b.).

Treneris D. Mikulevičius neslėpė apmaudo po dviejų tragiškai pasibaigusių rungtynių: „Du svarbūs mačai buvo pralaimėti dviem taškais, kas turnyrinėje lentelėje gali komplikuoti padėtį. Su Taurage buvo košmaras, o ne rungtynės. Jokios disciplinos, žaidėjai visiškai nemotyvuoti, o be šito nėra jokios šviesesnės ateities. Su Akmenės SC viskas buvo kiek kitaip. Jautėsi ir disciplina, matėsi pastangos gynyboje, nors galutinis rezultatas to ir neatspindi...Ypač paskutinė ataka...Ketvirtajame kėlinyje pritrūkom koncentracijos besigindami, dėl to skaudžiai nukentėjome. Vaikinai turi suprasti, jog kai yra komandinė gynyba, jiems ir patiems yra lengviau žaisti. Gaila, kad neblogas rungtynes žaidėme ne iki galo...Pasigedau didesnio kai kurių žaidėjų indėlio. Ne tik taškais, bet kovoje po krepšiu, didesnio noro ir daugiau pastangų gynyboje. Gėda, kai namie pralaimime prieš septynis žaisti atvykusius žmones, bet kas parodo didesnį norą ir kovingumą, tas ir džiaugiasi...“.

Sužaidusi 15 rungtynių (5 pergalės, 10 pralaimėjimų), Tornado KM – „Bonum Signum“ šiuo metu užima septintąją turnyrinės lentelės vietą.

fudo resSkirtingai nei vyriausieji mūsų mokyklos auklėtiniai, patys jauniausi, dalyvaujantys Vaikų „B“ berniukų, gim. 2002 m. čempionate, šventė net dvi labai svarbias pergales. Pirmosios rungtynės sužaistos savaitės pradžioje prieš Mažeikių SM ekipą. Pirmajame rate Aivaro Grigaliūno auklėtiniams nepavyko įveikti pernykščių bronzos medalių laimėtojų, tačiau namų aikštelėje Tornado KM – „Fudo“ krepšininkai nepaliko jiems jokių šansų. „Buvo gera gynyba, - pergalės priežastis dėstė treneris. – Neutralizavome jų lyderius ir apsigynėme nuo tolimų metimų“. A. Grigaliūno auklėtiniai nuo pirmosios minutės įgijo pranašumą, kurį išlaikė iki finalinės sirenos. Susitikimas baigėsi rezultatu 69:52. Rezultatyviausi tornadukų gretose buvo Laurynas Virbalas (19 tšk., 6 atk.k., 2 rez.p., 8 per.k., 22 naud.b.), Matas Makauskas (14 tšk., 3 atk.k., 3 per.k., 5 naud.b.) ir Armandas Košys (12 tšk., 1 atk.k., 1 per.k., 10 naud.b.).

Sekmadienį Tornado KM – „Fudo“ išvykoje žaidė su Kauno KM „Aisčiai“ ekipa. Ši komanda praėjusį sezoną iškovojo sidabro medalius, tačiau šiemet „įkasti“ A. Grigaliūno auklėtiniams jiems nepavyko nei pirmajame, nei antrajame rate. „Nors ir nepavyko uždengti jų lyderio, tačiau neutralizavome kitus žaidėjus, - po pergalės kalbėjo A. Grigaliūnas. – Puikus komandinis puolimas ir gera gynyba leido mums laimėti šias rungtynes“. Susitikimas su Kauno KM „Aisčiai“ ekipa baigėsi rezultatu 49:56. Rezultatyviausi Tornado KM – „Fudo“ gretose buvo Laurynas Virbalas (18 tšk., 3 atk.k., 1 rez.p., 1 per.k., 9 naud.b.) ir  Filip Siewruk, surinkęs dvigubą dublį (16 tšk., 21 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 2 bl., 26 naud.b.).

Sužaidę 15 rungtynių (11 pergalių, 4 pralaimėjimai), Tornado KM – „Fudo“ šiuo metu užima antrąją turnyrinės lentelės vietą.

asfina bannerMKL Jaunių vaikinų „B“, gim. 1998 m. II divizione žaidžiančiai Tornado KM – „Asfina“ ekipai pergalės skonio patirti nepasisekė. Susitikimas išvykoje su Tauragės SM – „Bremena“ komanda, baigėsi rezultatu 85:61. „Pagrindinės pralaimėjimo priežastys, jog „iškritę“ nemažai žaidėjų, - kalbėjo komandos treneris A. Grigaliūnas. - Šiuo metu mus kankina traumos ir ligos. Be to nuvylė likusių žaidėjų nusitekimas ir indėlis į žaidimą“.

Sužaidusi 12 rungtynių (4 pergalės, 8 pralaimėjimai), Tornado KM – „Asfina“ ekipa šiuo metu užima 5 turnyrinės lentelės vietą.

sharp pslRoberto Ragausko treniruojami Tornado KM – „Sharp“ vaikinai praėjusią savaitę žaidė su Sabonio KC I ekipa. Įdomus faktas: Sabonio KC I komandos treneris Ramūnas Juška ir tornadiečių treneris R. Ragauskas kartu žaidė Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje ir du kartus yra tapę SSRS čempionais, kur finale abu kartu įveikė Maskvos  CSKA dublerių komandą. Deja, šiose rungtynėse draugiškumo buvo nedaug. Rezultatas taškas į tašką ėjo tik iki pirmojo kėlinio aštuntosios minutės, vėliau saboniukai pabėgo į priekį ir negailestingai didindami skirtumą įveikė Tornado KM – „Sharp“ krepšininkus rezultatu 54:94. Rezultatyviausias komandoje buvo Aidas Bakutis, surinkęs dvigubą dublį (14 tšk., 3 atk.k., 6 rez.p., 11 naud.b.), atsiskleidė iš vidutinio nuotolio taikliai atakavęs Ignas Jasiulevičius (12 tšk., 1 atk.k., 1 rez.p., 1 bl., 2 naud.b.) ir Robertas Jonaitis (9 tšk., 8 atk.k., 1 rez.p., 1 per.k., 2 bl., 12 naud.b.).  „Džiaugiuosi vis geresniu ir drąsesniu Valdo Gudelevičiaus ir Igno Jasiulevičiaus žaidimu, - nors ir pralaimėjo, tačiau gerų žodžių nestokojo komandos treneris R. Ragauskas. – Vis daugiau vilčių teikia ir Robertas Jonaitis. Jei šis krepšininkas išlietų daugiau prakaito treniruotėse, jis savo žaidimu nustebintų ne vieną trenerį. Tikiuosi ateityje prie komandos gerėjančio žaidimo svariau prisidės ir ekipos „senbuvis“ Pijus Biriukovas. Laukiame po traumos atsigaunančio Luko Trakimo“.

Tornado KM – „Sharp“ sužaidusi 13 rungtynių (2 pergalės, 11 pralaimėjimų) užima 9 turnyrinės lentelės vietą.

sostena 125_49Svarbaus turnyrinio taško iškovoti nepavyko Andriaus Macijausko treniruojamai Tornado KM – „Sostena“ ekipai. Vaikinai išvykoje žaidė su V. Knašiaus KM – „Limuzinas dienai“ komanda. „Rungtynės buvo labai keistos, klydome lygioje vietoje, - po susitikimo kalbėjo komandos treneris. – Daug žingsniavome, prarasdavome kamuolius, kur niekada jų neprarasdavom. Vis tik pavyko gerai užpulti, gerai pataikyti, gerai išpildyti užduotis. Deja, varžovai taip pat puikiai pataikė. Teisėjai neleido mums kietai gintis. Varžovas metė 53 baudas, mes tik 14. Tai, kai toks baudų skirtumas, tikrai gana sunku tikėtis pergalės. Nors visas rungtynes atsilikinėjome 3 – 6 taškų skirtumu ir atrodė, kad bet kada galime persverti rezultatą, mums nepavyko...“. Susitikimas su klaipėdiečiais baigėsi rezultatu 79:64. Rezultatyviausi Tornado KM – „Sostena“ gretose buvo Naurius Kavaliauskas, pataikęs net 6 tritaškius metimus (22 tšk., 3 atk.k., 2 rez.p., 2 per.k., 15 naud.b.) ir Rokas Jasiulevičius (20 tšk., 4 atk.k., 2 rez.p., 2 per.k., 12 naud.b.).

Sužaidę 12 rungtynių (2 pergalės, 10 pralaimėjimų) Tornado KM – „Sostena“ vaikinai šiuo metu užima 9 turnyrinės lentelės vietą. Trečiadienį, vasario 25 d. 15:30 jų laukia labai svarbi kova namų aikštelėje su Panevėžio KKSC ekipa.

scan pngSekmadienį Tornado KM – „Scandagra“ žaidė prieš KM „Perkūnas“ I komandą ir pralaimėjo rezultatu 74:64 (Benas Ališauskas 18 tšk., Paulius Murauskas 16 tšk., Dovydas Jonelis 10 tšk.). Pirmas kėlinys žadėjo, kad ir šiandien Tornado KM – „Scandagra“ ekipos varžovai nesustabdys, tačiau tornadiečiai patys antrame kėlinyje  sustojo (Gal būt sėkmingai sužaista rungtynių pradžia leido vaikams pagalvoti, kad viskas eisis kaip sviestu patepta). Daug klaidų ties tritaškio linija leido varžovams pelnyti lengvų taškų greitajame puolime. Taip pat kelis kartus neapsiginta 1x1 ir antras kėlinys pralaimėtas 29:13. Tačiau, kaip šiai komandai įprasta, ji nenuleido rankų ir antroje pusėje kibo varžovams į atlapus. Deja, vėl kelios klaidos tritaškio viršuje bei elementariai išsimetant kamuolį iš užribio neleido perlaužti rungtynių sau palankia linkme, nors ir buvo priartėta net 2 taškų skirtumu. „Pralaimėjome stipriai komandai, - kalbėjo treneris Tomas Kentra. – Pirmą kėlinį vaikai sužaidė labai solidžiai, tikrai gerai žaidė trečiąjį kėlinį. Ketvirtajame nors ir stigo jėgų, bet taip pat neblogai. Koją pakišo antras ketvirtis. Greičiausiai taip sužaidėme, nes dauguma žaidėjų ką tik buvo grįžę po ligų ir tas laikas be treniruočių, be fizinio krūvio, be krepšinio ir atsiliepė. Pritrūko „kvapo“. Iki atkrintamųjų varžybų su Palangos komanda lieka kelios treniruotės, per kurias stengsimės pasiruošti kuo geriau, atšlifuoti gerus dalykus, pašalinti arba bent sumažinti tai kur stringame ir sugrįžti į gerą ritmą o tuo pačiu į pergalių kelią. Komandos vardu kviečiu visus palaikyti mus artėjančiose kovose!“.

vici pngPergalę paskutinę minutė Kauno KM „Perkūnas“ krepšininkams iš nagų išplėšė Tornado KM – „Viči“ krepšininkai. Šarūno Zablockio auklėtiniai niekaip negalėjo pabėgti nuo savo priešininkų ir kova aikštelėje vyko iki paskutinės sekundės. „Nežinau, gal buvome blogai nusiteikę, galvojome, kad lengvai laimėsime - po pergalės kalbėjo Justinas Ramanauskas. – Žaidėm nesusikaupę, nepataikėm daug laisvų metimų, o varžovams krito“. Nors ir būdama aukštesnė ūgiu, tornadiečių komanda pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. „Esame tikrai aukštesni, tačiau „Perkūno“ KM žaidėjai stipresni fiziškai, nors ir žemesni, - priežasčių ieškojo komandos centro puolėjas Nedas Kancleris. - Mums reikia stipriai padirbėti gynyboje ir dar agresyviau kovoti dėl kiekvieno atšokusio kamuolio. Mes tai tikrai padarysim!“. Pergalę prieš Kauno KM „Perkūnas“ rezultatu 74:73 paskutinėmis rungtynių sekundėmis išplėšė Tautvydas Kupstas, pataikęs vieną iš dviejų baudų metimų. Rezultatyviausi komandoje buvo jau minėtas ekipos kapitonas Tautvydas Kupstas, surinkęs dvigubą dublį (26 tšk., 15 atk.k., 8 rez.p., 20 naud.b.), Nedas Kancleris taip pat baigęs rungtynes su dvigubu dubliu (18 tšk., 13 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 3 bl., 28 naud.b.) ir Karolis Babušis (14 tšk., 2 atk.k., 1 rez.p., 3 per.k., 13 naud.b.). „Džiaugiuosi, jog žaisdami nekokį žaidimą sugebėjome iškovoti pergalę, - po rungtynių kalbėjo treneris Šarūnas Zablockis. – Prastoka gynyba, silpna kova dėl atšokusių kamuolių ir prastas pataikymas leido varžovams priešintis visas rungtynes. Tikiuosi, jog tai buvo juoda diena ir tokių dienų bus mažiau. Gerai buvo tai, kad svarbiausiais rungtynių momentais sužaidėme tiksliai!“.

Sužaidę 13 rungtynių (10 pergalių, 3 pralaimėjimai), Tornado KM - "Viči" šiuo metu užima trečiąją turnyrinės lentelės vietą.