Rungtynių apžvalga: Pergalinga savaitė Tornado KM ‒ „Fudo“ ekipai (trenerio komentaras)

Gruodžio 10 – 16 dienomis „Tornado“ krepšinio mokyklos komandos sužaidė 14 Lietuvos moksleivių krepšinio lygos rungtynių. Nors iškovotos tik penkios pergalės iš visos krūvos rungtynių, savaitė buvo ypač džiaugsminga Tornado KM – „Fudo“ ekipos sirgaliams.

Tornadiečiai triumfavo po pratęsimo

U17, A div. Tornado KM – „Fudo“ 90:88 KM „Žalgiris“ II

Pirmosios savaitės rungtynės Aivaro Grigaliūno auklėtinių laukė su Kauno KM „Žalgiris“ II ekipa. „Buvo labai banguotas žaidimas, - kalbėjo komandos vyr. treneris, - Atkarpą sužaisdavome labai gerai, po to labai blogai. Varžovai nuolatos pirmavo ir likus trylikai minučių iki finalinės sirenos turėjome 19 taškų deficitą. Ginklų sudėti neketinome. Pakeitėme gynybos sistemą, vaikinai suprato, kad niekas nelaimės už juos, jeigu jie patys nekovos, o ypač, jeigu jie patys nesigins ir neįdės noro. Labai greitai pavyko atsilikimą „sutirpdyti“  ir likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos, jau buvo lygus rezultatas. Lygus jis išsilaikė ir iki pat galo, todėl žaidėme pratęsimą, kurį laimėjome. Džiaugiuosi komandos parodytu charakteriu ir gražia pergale“!

U17, A div. Kretingos SM 87:94 Tornado KM – „Fudo“

Antrosios rungtynės Tornado KM – „Fudo“ krepšininkų laukė sekmadienį Kretingoje. Susitikimas nebuvo lengvas – pradžią geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, vėliau kelių taškų pranašumą įgijo A. Grigaliūno krepšininkai, po ilgosios pertraukos vėl į priekį šovė kretingiškiai ir, galiausiai, rungtynių pabaigoje nedidelę persvarą turėję tornadiečiai šventė sunkiai iškovotą pergalę. „Rungtynės prasidėjo be gynybos, - pasakojo treneris A. Grigaliūnas.Varžovai puolime darė ką norėjo ir per pirmąjį kėlinį pelnė 33 taškus! Antrajame kėliny šiek tiek pristabdėme jų puolimą, tačiau perlaužti rungtynių nepavyko. Po ilgosios pertraukos pakreipėme rezultatą į savo pusę, tačiau vis tiek sunkiai sekėsi stabdyti jų didelius žmones. Šiose rungtynėse triumfavo puolimas, mums sėkmingiau sekėsi atakuoti krepšį, tad galime pasidžiaugti pergale ir gražiu puolimu, deja, tik ne gynyba“.

U14, B div. Alytaus SRC 99:90 (77:77) Tornado KM II

Į istoriją nugulė dar viena labai graži mūsų mokyklos auklėtinių pergalė, kurios negalima nepaminėti. Gruodžio 8 d. 2005 m. II komanda išvykoje žaidė rungtynes su Alytaus SRC ekipa. Nors aikštelės šeimininkai turnyrinėje lentelėje užima gerokai žemesnę vietą, savo namų arenoje tornadiečiams jie užkūrė tikrą pragarą, kurį mūsų mokyklos krepšininkai laimėjo po pratęsimo. Apie tai, kas vyko aikštelėje, pakalbinome trenerį Tomą Rakauską: Kaip sakoma esu labai patenkintas rezultatu, bet tikrai ne žaidimu. Ypač žaidimu gynyboje. Negali būti labai patenkintas, kai varžovų komandoje du žaidėjai sumeta vos ne visus komandos taškus, o vienas iš jų net 54!!! Turėdami akivaizdžią ūgio persvarą ir atkovoję tikrai daug kamuolių puolime, neišnaudojome tų antrų ar net trečių šansų. Nors toli ir nebuvome paleidę varžovų, bet visą laiką juos vijomės, o rungtynių pabaigoje jau prireikė ir tikro stebuklo. Likus žaisti 10 sekundžių atsilikinėjome 4 taškais ir varžovai dar turėjo kamuolį, bet sugebėjome išplėšti pratęsimą, kurio jau negalėjome pralaimėti. Tokios rungtynės grūdina komandą, pagyriau vaikinus už kovingumą ir parodytą charakterį, bet ir daviau velnių už žaidimą, kurį rodėme beveik visų rungtynių metu“.

Rezultatyviausi žaidėjai: J. Jankauskas 24 tšk., L. Kemeraitis 21 tšk., R. Sąženis 12 tšk.

Neišpildytos detalės, pakišo koją

U16 B div. Jurbarko KKSC 69:60 Tornado KM – „basketnews.lt“

Tornado KM - „basketnews.lt“ gruodžio 4 d. žaidė paskutiniąsias pirmojo rato rungtynes su Jurbarko KKSC krepšininkais ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 69:60. „Iki pergalės lygtais reikėjo nedaug, kelis kartus apsiginti vienas prieš vieną, kelis kartus atkovoti kamuolį, kelis kartus laiku atlikti perdavimą ar paprasčiausiai kelis kartus įmesti laisviems iš po krepšio. Lygių varžovų dvikovoje kas tuos kelis elementus geriau atlieka, tas ir laimi. Deja, šiandien buvome ne mes “.

Rezultatyviausi žaidėjai: P.Markevičius 15, D.Jonelis 12, L.Šleževičius 10