Reguliaraus sezono nugalėtojai pasipuošė sidabro medaliais

Savaitgalį Kaune paaiškėjo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U14 berniukų čempionato A diviziono nugalėtojai. Jais tapo V.Knašiaus KM komanda, finale nugalėjusi šeimininkus – Tornado KM-“Xiaomi” krepšininkus.

„Tornado“ krepšinio mokyklos organizuotame finaliniame etape dalyvavo Tornado KM-„Xiaomi“, V.Knašiaus KM, Sostinės KM-„ME2U“ ir Vilniaus KM komandos. Tos pačios komandos dalyvavo ir prieš metus vykusiame finaliniame ketverte.

Pirmame pusfinalyje susitiko Tornado KM-„Xiaomi“ ir Sostinės KM-„ME2U“ komandos. Šeimininkai svečius iš Vilniaus nugalėjo rezultatu 75:74 tik po fantastiško Kimo Ulanovo metimo ketvirtajame kėlinyje. Kitame pusfinalyje susitiko Vilniaus KM ir V.Knašiaus KM komandos. Stipresni buvo Klaipėdos krepšininkai, įveikę savo varžovus rezultatu 78:71.

Mažasis finalas sėkmingiau susiklostė Sostinės KM-„ME2U“ komandai, kuri įveikusi Vilniaus KM komandą rezultatu 79:68, pasidabino bronzos medaliais.

Finale susitiko šeiminkai Tornado KM-“Xiaomi” ir V.Knašiaus KM komandos. Ketvirtas kėlinys prasidėjo šeiminkams pirmaujant rezultatu 58:44, tačiau jo metu Aivaro Gigaliūno komanda lyg sustojo ir pralaimėjusi ketvirtą kėlinį rezultatu 10:26, nusileido varžovams iš Klaipėdos rezultatu 68:70. Viliaus Stanišausko vadovaujama V.Knašiaus KM komanda tapo MKL U14 čempionato A diviziono nugalėtojais ir pasidabino aukso medaliais.

„Gaila neišnaudotu geru šansu apginti čempionų titulą,- po finalo sakė Tornado KM-„Xiaomi” komandos treneris Aivaras Grigaliūnas. - Tikrai žaidėme gerą krepšinį, tačiau ketvirti kėliniai buvo labai prasti. Didžiuojuosi savo vaikinais, tikrai turėjome gerą sezoną. Gal dabar ir apmaudu, tačiau, manau, tiek mokyklai, tiek komandai tai yra labai geras rezultatas. Didelis ačiū tėveliams už palaikymą ir pagalbą finalinio ketverto metu.”

„Mes atvažiavome čia nugalėti, o ne tik pasižaisti,- po finalo sakė nugalėtojų treneris Vilius Stanišauskas. – Priešininkai tikri kovotojai ir su jais reikia kautis visas 40 minučių. Reguliariajame sezone mes su jais žaisdami turėjom ir 20 taškų minusą, bet vos jų neįveikėme, taip ir finale atsilikinėdami juos spaudėme ir pavyko nugalėti. Nuostabus jausmas būti čempionais.”

Paaiškėjus finalinio etapo nugalėtojams, buvo išrinktas simbolinis penketas, į kurį pateko: