EN

Ramo Buroko vedami trylikamečiai MKL U13 A diviziono finale!

Jauniausi "Tornado" krepšinio mokyklos auklėtiniai žaidžiantys Lietuvos moksleivių krepšinio lygos A divizione žaidė finalinio ketverto pusfinalyje. Vieninteliai šiais metais į finalinį ketvertą patekę Tonado KM-"Xiaomi" krepšininkai pusfinalyje susitiko su Sostinės KM I-„Liūtai“ komanda, kuriai reguliariajame sezone buvo nusileidę rezultatu 67:72. Tai nesutrukdė tornadiečiams pasiekti pergalę rezultatu 64:49 (20:14, 8:12, 21:12, 15:11). Aivaro Grigaliūno auklėtiniai dėl titulo kausis su Vilniaus KM komanda, kuri pirmajame pusfinalyje įveikė V.Knašiaus KM komandą rezultatu 86:68.

Pirmojoje susitikimo dalyje užtikrinčiau atrodė jaunieji "Tornado" krepšinio mokyklos auklėtiniai, kurie ilsėtis į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami rezultatu 28:26. Itin sėkminga buvo pirmojo kėlinio pirmoji pusė, kurios metu tornadiečiai naudojosi varžovų netaikliais metimais ir klaidomis puolime, rengė greitas atakas, o poziciniam puolime puikiai pataikė tritaškius metimus ir buvo įgiję net 10 taškų pranašumą. Pirmoje pusėje puikią atkarpą sužaidė Titas Lazdauskas, pataikęs du tolimus metimus ir surinkęs 8 taškus, jam gerai talkino Ramas Burokas, surinkęs 6 taškus. Tiesa, komandos lyderiui sunkiai sekėsi pataikyti iš po krepšio, visi penki mesti metimai skriejo pro šalį.

Antrąją rungtynių dalį sėkmingiau pradeda tornadiečiai. Du kartus iš eilės taikliais metimais atakas iš po krepšio užbaigia Ramas Burokas, dar du prideda Kimas Ulanovas ir įgyjama 5 taškų persvara (34:29). Viso trečio kėlinio metu Sostinės KM krepšininkai rengia ilgas pozicines atakas, o tornadiečiai išlaukę klaidų ar netaiklių metimų bėga į greitą puolimą bei puikiai naudoja šį savo pranašumą. Sėkmingai trečią kėlinį užbaigia Lukas Tamošiūnas, pataikydamas tritaškį metimą ir mūsiškiai įgauna 11 taškų pranašumą (49:38). Ketvirtame kėlinyje nė vienai komandai nesisekė rasti kelių iki krepšio ir daugelis atakų pasibaigdavo netaikliais metimais. Tai paranku buvo mūsų komandai, kuri turėjo susikrovusi apčiuopiamą pranašumą ir jį išlaikė iki susitikimo pabaigos. Pergalingos rungtynės pasibaigė rezultatu 64:49.

Įspūdingą pasirodymą surengė Ramas Burokas, kuris per 30 minučių praleistų ant parketo įmetė 23 taškus, atkovojo 18 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus. Jam puikiai talkino komandos kapitonas Kimas Ulanovas, kuris pelnė 11 taškų.