Po reguliaraus sezono Tornado KM – „Fudo“ turnyrinėje lentelėje – antri

Armandas

Praėjusią  savaitę reguliarųjį sezoną Lietuvos Moksleivių krepšinio lygoje užbaigė trys „Tornado“ KM komandos. Sunkią pergalę ir istorinę - antrąją vietą turnyrinėje lentelėje iškovojo A. Grigaliūno auklėtiniai – Tornado KM – „Fudo“ krepšininkai.

scan pngDar praėjusį penktadienį, kovo 20 d. Tornado KM – „Scandagra“ sužaidė „Pirmojo iššūkio“ trečiojo etapo rungtynes su Šilutės SM ekipa. Tomo Kentros auklėtiniai toliau kovoja dėl patekimo į II divizioną 2015/2016 m. sezone. Pirmose rungtynėse šilutiškiai buvo įveikti rezultatu 63:37 (Paulius Murauskas – 14, Benas Ališauskas – 12, Rokas Mankus – 12 ir Martynas Paltanavičius – 8). Antros rungtynės pasibaigė panašiu rezultatu 42:62 (Benas Ališauskas – 14, Paulius Murauskas - 13, Dovydas Jonelis – 8, Gediminas Purlys ir Benas Samuilis po 7). Šią savaitę Tornado KM – „Scandagra“ krepšininkų laukia du susitikimai su Alytaus SRC ekipa.

Sabonio KC-"Selteka" 97 - 66 Tornado KM-„Bonum Signum“

bonum bannerSezono, gaila, pergalingai nepavyko užbaigti Donato Mikulevičiaus treniruojamiems Tornado KM – „Bonum Signum“ vaikinams. Paskutinėse rungtynėse prieš prasidedant atkrintamosioms varžyboms, jie pralaimėjo Sabonio KC – „Selteka“ ekipai rezultatu 97:66. Jau nuo pat pirmosios minutės saboniukai įgijo pranašumą, o „Tornado“ KM auklėtiniams visas rungtynes teko besivejančių vaidmuo. Deja, nei sušvelninti, nei persverti rezultato nepavyko. Rezultatyviausi Tornado KM – „Bonum Signum“ gretose buvo Arnas Tilindė (19 tšk., 4 atk.k., 1 per.k., 18 naud.b.), Gytis Jaglinskas (13 tšk., 3 rez.p., 9 naud.b.) ir Enrikas Kudrevičius (10 tšk., 5 atk.k., 1 per.k., 2 bl., 8 naud.b.). Pasibaigus reguliariajam sezonui, D. Mikulevičiaus treniruojama ekipa užima aštuntąją turnyrinės lentelės vietą. Savaitės pabaigoje jų laukia pirmosios atkrintamosios rungtynės su Akmenės SC – Plungės SRC poros nugalėtoja.

Š.Marčiulionio KA I-"Electrolux" 111 - 69 Tornado KM-"SHARP"

sharp pslRoberto Ragausko auklėtiniai – Tornado KM – „Sharp“ ekipa paskutiniąsias rungtynes prieš atkrintamąsias sužaidė su Š. Marčiulionio KA I – „Elekctrolux“ krepšininkais. Vilniečiai sekmadienį pasirodė daug stipresni ir įveikė tornadukus rezultatu 111:69. „Mano vaikinai išsigando skambaus Š. Marčiulionio krepšinio akademijos vardo, - po susitikimo kalbėjo treneris R. Ragauskas. – Tai buvo nieko nelemiančios rungtynės, bandžiau nuteikti juos kovai, bet daugelis žaidėjų nesugebėjo įveikti jaudulio žaisdami prieš čempionato lyderius. Prikelti draugus kovai bandė komandos kapitonas Aidas Bakutis. Jam neblogai talkino Ignas Jasiulevičius ir Mantas Bruzga. Ir tikrai džiaugiuosi, jog artėjant svarbiausioms sezono rungtynėms savo talentą kaskart vis labiau pradėjo demonstruoti mūsų aukštaūgis Robertas Jonaitis. Tikiuosi nesustos ir su sėkmingai judės toliau, padėdamas komandai siekti pergalių“. Rezultatyviausi šiame susitikime buvo centro puolėjas Robertas Jonaitis, atlikęs dvigubą dublį (17 tšk., 13 atk.k., 3 bl., 26 naud.b.), Mantas Bruzga (16 tšk., 1 atk.k., 2 rez.p., 2 per.k.) ir Aidas Bakutis (15 tšk., 5 atk.k., 7 rez.p., 7 per.k.,. 20 naud.b.).  Po reguliariojo sezono, Tornado KM – „Sharp“ užima aštuntąją turnyrinės lentelės vietą. Atkrintamosiose varžybose tornadiečiai susitiks su Vilniaus KM II – Panevėžio KKSC poros nugalėtoju.

Tornado KM-"Fudo" 59 - 57 Sabonio KC-"Stiklita"

fudo resGaliausiai, savaitę ir reguliarųjį sezoną pergalingai baigė Aivaro Grigaliūno treniruojama Tornado KM – „Fudo“ ekipa.  2002 m. gimimo berniukai sekmadienį namų aikštelėje priėmė Sabonio KC – „Stiklita“ ekipą. Rungtynės nebuvo lengvos. Per pirmąjį kėlininį saboniukai kone buvo susikrovę dviženklį pranašumą, tačiau A. Grigaliūno treniruojami berniukai atsilikimą sumažino. Panašiai klostėsi ir antrasis kėlinys, tik čia skirtumas jau buvo peržengęs dviženklį skaičių, bet prieš ilgąją pertrauką, saboniukai priekyje buvo tik 6 taškais. Rezultatą A. Grigaliūno auklėtiniams pavyko išlyginti trečiojo kėlinio paskutinėmis minutėmis ir tada aikštelėje užvirė pragaras. Taškas į tašką berniukai žaidė iki pat susitikimo pabaigos. Vis tik nuaidėjus finaliniam švilpukui pergalę 2 taškų skirtumu šventė mūsų mokyklos auklėtiniai. „Rungtynių pradžia buvo pradėta labai blogai, - po rungtynių kalbėjo A. Grigaliūnas. – Leidome lengvai pelnyti taškus, neatkovojome kamuolių...Dėl to priešininkai patikėjo, kad gali žaisti ir laimėti. Po dviejų kėlinių pasišnekėjome su vaikinais, kad rungtynes laimės tie, kurie geriau ginsis. Jie suprato, ko aš norėjau. Atsirado kantrybė gynyboje ir pasivijome varžovus, o gale rungtynių lydėjo ir sėkmė“.  Rezultatyviausi tarp Tornado KM – „Fudo“ krepšininkų buvo Laurynas Virbalas (19 tšk., 3 atk.k., 1 rez.p., 6 per.k., 8 naud.b.), Vytautas Čepas (14 tšk., 3 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 14 naud.b.) ir Armandas Košys (8 tšk., 3 atk.k., 1 per.k.). Pasibaigus reguliariajam sezonui, Tornado KM – „Fudo“ turnyrinėje lentelėje užėmė istorinę – antrąją vietą. Dabar vaikinams lieka treniruotis ir laukti savo varžovo atkrintamosioms rungtynėms.

-          Kokie buvo sunkiausi momentai ir stipriausi varžovai reguliariajame sezone?

-          Sunkiausios buvo paskutinės dvi rungtynės. Jautėsi, kad esame šiek tiek ne formoje, lengvoje duobėje. Tai natūralu, nes pirmojo rato pabaigoje ir antrojo rato septynias rungtynes žaidėme tikrai labai gerai tiek puolime, tiek gynyboje. Kibiai gynėmės, daug bėgome į puolimą. Dabar ta pertraukėlė, tikiuosi, leis atgauti jėgas, išsigydyti smulkias traumas ir pasiruošti atkrintamosioms rungtynėms.

-          Ką davė Filipo atvykimas į komandą? Ar vaikinas lengvai integravosi?

-          Filipas daug davė mūsų komandai. Jis ją padarė greitesne greitame puolime. Filipas atkovoja daug kamuolių ir turi greitą perdavimą. Jo dėka galime pelnyti daug lengvų taškų greitame puolime. Jo centimetrai po krepšiu leidžia laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių ir apsiginti nuo varžovų prasiveržimų. Jo buvimas komandoje, padaro mus dar stipresniais ir universalesniais.

-          Ko tikitės iš atkrintamųjų varžybų ir viso sezono?

-          Mūsų iškeltas tikslas prieš sezoną – aukštesnė vieta negu pernai, tačiau artimiausias – ketvirtfinalis. Laukiame ir ruošiamės jam. Manau, tai pats sunkiausias etapas psichologiškai. Tikiu, jog vaikinai su tuo susitvarkys ir, svarbiausia, nekreips dėmesio, kad reguliariajame sezone užėmėme antrąją vietą, o bus dar labiau nusiteikę kovai įveikti šį etapą.

-          Ką galite išskirti iš komandos pasibaigus reguliariajam sezonui?

-          Šį sezoną mūsų komanda išskirtinė kibia gynyba ir greitu puolimu. Ties tuo mes daug dirbame treniruotėse ir jau po truputį matosi darbo rezultatai. Vaikinai jau supranta, kad gerai ir kibiai ginantis galima pasiekti didelių rezultatų.