EN

Po naujųjų metų įsisuko rungtynių viesulas (MKL savaitės rungtynių apžvalga, trenerių komentarai)

Pailsėję nuo mokslų per žiemos atostogas, tornadiečiai pilnu tempu grįžo į Lietuvos moksleivių krepšinio lygos kovas. Sausio 6 – 12 dienomis buvo sužaista net 14 rungtynių!

Savaitės rungtynės

Jaunučių U15 vaikinų krepšinio čempionatas, A divizionas

Tornado KM I-"Alburnus" 57:70 Klaipėdos KM

Savaitės rungtynėse susitiko 2005 m. gimimo krepšininkai – Tornado KM – „Alburnus“ ir Klaipėdos KM. Iki šio susitikimo svečiai iš pajūrio buvo trejomis pergalėmis priekyje, tad lengvos kovos nelaukė niekas. Pirmas kelias rungtynių minutes Šarūno Zablockio treniruojama komanda išsiveržė į priekį, bet, atrodo, tada atsibudo klaipėdiečiai , pavijo ir aplenkė aikštelės šeimininkus ir netrukus ekipas jau skyrė dviženklis skirtumas. Trečiojo kėlinio pabaigoje tornadiečiai kiek sumažino atsilikimą, vienu metu komandas skyrė vos 5 taškai. Deja, klaidos ir neapgalvoti sprendimai sutrukdė iškovoti pergalę. „Gaila, kad nepavyko laimėti namuose, - apmaudo neslėpė Šarūnas Zablockis.Žaidėme labai lėtai, sunkiai dalijomės kamuoliu, gynyboje darėme daug vaikiškų klaidų. Vėluodavome tokiose situacijose, kuriose esame susitarę, ką darysime. Į kai kuriuose sprendimus net neturiu paaiškinimo. Dirbant su šia komanda iki šiol nėra taip buvę. Žodžiu, pasidarysime susirinkimą, bandysime rasti priežastis ir jas pašalinti. Stengsimės, treniruosimės, juk dar laukia visas antras ratas“.

2

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U13 berniukų krepšinio čempionatas, B divizionas

Tornado KM II 69:74 Jurbarko KKSC

Trečiadienį antrojo rato rungtynes pradėjo Tomo Rakausko treniruojama 2007 m. g. berniukų antroji komanda. Jie namų aikštelėje priėmė Jurbarko KKSC krepšininkus ir po atkaklios kovos nusileido svečiams. Tikrai labai norėjome revanšo už pralaimėjimą pirmajame rate ir labai tinkamai nusiteikę pradėjome rungtynes, - sakė treneris Tomas Rakauskas. - Buvome susikūrę netgi dviženklį pranašumą, bet po truputį varžovai skirtumą susimažino ir trečiame kėlinyje netgi patys įgijo jau 14 taškų pranašumą. Tada jau mes sužaidėme atkarpą 16:0 ir išsiveržėme į priekį. Rungtynių pabaiga tikrai buvo nenuspėjama ir, kai rezultatui esant lygiam ir tiksint paskutinėms sekundėms atrodė, kad bus pratęsimas, teisėjas dar sugebėjo įžvelgti pražangą, varžovams atliekant desperatišką metimą krepšio link. Tiesa varžovai prametė visas tris baudas ir pratesimas buvo žaidžiamas. Gaila, bet jo pabaigoje pritrūkome jėgų, du pagrindiniai žaidėjai jau turėjo susirinkę po 5 pražangas ir teko pripažinti svečių pergalę. Tiesiog patys nepasinaudojome puikiomis progomis, prametėme labai daug metimų iš po krepšio, o ir gynyboje kai kurie žaidėjai visiškai nesupranta ką reiškia žodis gynyba“.

Rezultatyviausi žaidėjai: P. Valaitis – 31 tšk., M. Kudriašovas – 20 tšk.

Jaunučių U15 vaikinų krepšinio čempionatas, B divizionas

Alytaus SRC 49:71 Tornado KM II

Antrasis ratas pergalingai prasidėjo ir 2005 m. gimimo antrajai vaikinų komandai. Išvykoje po permainingos kovos jie įveikė Alytaus SRC krepšininkus. Gal vaikinai prisiminė, kaip pirmajame rate lengvai juos nugalėjome ir galvojo, kad bus lengva ir šiose rungtynės, bet kiekvienos rungtynės yra atskira istorija,- sakė komandos treneris Tomas Rakauskas. - Žaisdami nesusikaupę ar nepilna jėga galime pralaimėti bet kuriai komandai. Nuo rungtynių pradžios leidome daryti varžovams ką nori. Nors turėjome ūgio pranašumą, beveik visose pozicijose, visiškai jo neišnaudojome. Varžovai antrajame kėlinyje buvo įgiję netgi dviženklį pranašumą. Po pertraukos jau išėjome visiškai kitokie ir pirmiausia gynyboje. Per trečiąjį kėlinuką varžovams leidome įmesti tik 6 taškus, o per ketvirtąjį tik 5. Gerai apsigynus pasidarė lengvesnis ir puolimas, atsirado daugiau greitų atakų ir lengvesnių taškų. Antrąją rungtynių pusę laimėjome 36:11 ir pagal, galutinį rezultatą, atrodo, kad pergalė buvo lengva, bet prieš stipresnes komandas dviejų gerai sužaistų kėlinių gali ir nepakakti“.

Rezultatyviausi žaidėjai: J. Stašaitis 25 tšk., J. Jankauskas 9 tšk.

Jaunučių U16 vaikinų krepšinio čempionatas, B divizionas

Kalvarijos SC 75:69 Tornado KM II-"Amadeira"

Pergalių iškovoti vis dar nesiseka Tornado KM II – „Amadeira“ ekipai. Vaikinai praėjusią savaitę pralaimėjo Kalvarijos SC komandai. „Rungtynes pradėjome neblogai, davėm kovą – teigiamus momentus vardijo treneris Donatas Mikulevičius.Deja, gavę kovą atgal, nuleidžiame rankas, priimam neprotingus sprendimus. Po to dar bandome kabintis, bet nebeužtenka nei laiko, nei jėgų. Reiktų „užsikurti“ labiau ir bandyti išsilaikyti. Žaidimas gali būti banguotas, bet ne taip, kad po gerų momentų, krentame į dugną ir bandome išlipti. Gaila, kad į šią kelionę vyko ne visi pagrindiniai žaidėjai, o iš tų kas vyksta, norėtųsi didesnės kovos. Pats laikas išmokti suvaldyti savo jaudulį ir išeiti į aikštelę nusiteikus tik pergalei“.

Rezultatyviausi žaidėjai: J. Šarakauskas – 19 tšk., N. Bertušaitis – 9 tšk., M. Pugauskas – 8 tšk.

Jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionatas, B divizionas

Tornado KM II-"basketnews.lt" 72:97 Druskininkų SC

Antrojo rato kovos prasidėjo Tornado KM – „Basketnews.lt“ ekipai. Vaikinai namų aikštelėje priėmė Druskininkų SC krepšininkus. Pirmajame rate įveikę juos 6 taškais, šįkart jau pirmajame kėlinyje Tomo Kentros auklėtiniai buvo pasiųsti į „nokdaudą“ (14:29) ir į visus bandymus sumažinti atsilikimą Druskininkų SC atsakydavo taikliais metimais. „Rungtynių pradžioje visiškai nesugebėjom prisitaikyti prie jų gynybos, - po pralaimėtų rungtynių sakė T. Kentra. - Vėliau bandėme pakeisti rungtynių eigą aktyviai dengdamiesi, tačiau į tai gaudavome taškus. Vienas kitam nepadėjome, nematėme kamuolio. Gavome ir daug tritaškių. Tenka pripažinti, šiandien varžovai buvo galva geresni.“

Rezultatyviausi žaidėjai: P. Markevičius 22 tšk., N. Jablonskis 13 tšk., J. Palčiauskas 12 tšk.

Jaunučių U16 vaikinų krepšinio čempionatas, A divizionas

Tornado KM I – „Envija“ 68:78 Ukmergės SC

Šeštadienį Donato Mikulevičiaus auklėtiniai – Tornado KM – „Envija“ išvykoje susitiko su A diviziono naujoke – Ukmergės SC ekipa. Nuo rungtynių pradžios aikštelės šeimininkai išsiveržė į priekį ir tornadiečiams teko pripažinti jų pranašumą. „Varžovas namų aikštelėje labai energingai pradėjo rungtynes, - pasakojo D. Mikulevičius. – Gynyboje jie buvo kieti, agresyvus, kas išmušė mus iš pusiausvyros ir pirmajame kėlinyje negalėjome nieko padaryti. Kad mūsų puolimą suvaržė jų agresyvumas, viskas gerai, bet kad gynyboje nieko nedarėme, čia jau bėda. Varžovai nuo pirmos minutės parodė, kas čia yra aikštelės šeimininkai, o mes tiesiog ėmėm ir prisitaikėme prie jų scenarijaus. Neatpažįstu savo komandos, atrodo, kad atvažiavo kaip į ekskursiją, apžiūrėti Lietuvos kampelio. Norime žaisdami 50 – 60 proc. kažką nugalėti. Reikia išmokti patiems susitvarkyti su savimi, imti ir pradėti daugiau reikalauti iš savęs ir, gautą laiką aikštelėje, išnaudoti maksimaliai. Aikštelėje visi penki žaidėjai turi žaisti suderintai, o kiekvienas pagal savo filosofijas, kurios neveikia. Nepamatuoti individualūs žaidėjų norai žudo ne tik jų pačių pasirodymą, bet ir visos komandos“