EN

Po MKL rungtynių savaitės treneriai vieningi - mums trūksta kietumo ir sportinio pykčio

Po MKL rungtynių savaitės treneriai vieningi - mums trūksta kietumo ir sportinio pykčio

Antrąją balandžio savaitę „Tornado“ krepšinio mokyklos komandos Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje sužaidė 5 susitikimus. Išvykose pergalių pasiekti nepavyko, o namuose pergalėmis džiaugėsi 2005 m. gim. vaikinų komandos.

Pirmieji praeitą savaitę į kovą stojo T. Rakausko treniruojami Tornado KM II (2005 m.) komandos krepšininkai. Jie MKL U16 čempionato B diviziono rungtynėse namuose priėmė Kauno KM „Žalgiris“ IV komandos krepšininkus ir įveikė juos rezultatu 72:57.

„Geras nusiteikimas nuo pat pradžios leido kontroliuoti rungtynių eigą,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Žinoma neišvengėme bangavimo, varžovų zoninis spaudimas privertė padaryti per daug klaidų ir buvo momentas, kai buvome praradę rungtynių kontrolę. Smagu, kad atsirado žaidėjų, kurie nebijojo imtis iniciatyvos ir rungtynes pavyko užbaigti gana užtikrintai“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: K.Juozaitis – 24 tšk., D. Žižys – 16 tšk., J.Jankauskas – 12 tšk.

Tiek pirmą pergalę išvykoje, tiek pirmą pergalę MKL U17 A divizione tikėjosi pasiekti Tornado KM-„Envija“ komanda. Jų planams Alytuje išsipildyti nebuvo lemta ir namo teko grįžti pralaimėjus rungtynes rezultatu 107:72.

„Jau tampa dėsninga, kad išvykose pralaimime, nuolaidžiaujame varžovams ir grįžtame sutriuškinti,- po pralaimėtų rungtynių nusivylimo neslėpė komandos treneris Donatas Mikulevičius. – Pirmas 10 minučių dar atsilaikome, o likusį laiką atrodo, kad kažkas mus išjungia. Pagrindinė mūsų bėda jau tampa negrįžimas į gynybą, varžovai su vienu perdavimu pabaigia ataką. Mes turime suprasti, kad nesame aukšta komanda, todėl reikia kautis dėl pergalės, niekas jos neatiduos. Darom derinius tik tam, kad daryti, neišnaudojam susidarytų pranašumų, nenueina pasas ten kur turi nueit. Reikia atsibusti iš sapno ir tą padaryti kuo greičiau“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: N. Adomavičius – 16 tšk., S. Ražickas – 11 tšk.

Sunkią ir dramatišką pergalę MKL U16 čempionato A diviziono rungtynėse iškovojo Tonado KM-„Alburnus“ komanda. Ji namuose rezultatu 71:69 nugalėjo svečius iš Vilniaus, Sostinės KM II-„Riteriai“ komandos krepšininkus.

„Negaliu pasakyti, kad rungtynes pradėjome nesusikaupę, tiesiog leidom būti mušami, priiminėjome neteisingus sprendimus,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Šarūnas Zablockis. – Išbandėme 11 žaidėjų, kol pagaliau pavyko rasti optimalų penketuką ir ketvirtajame kėlinyje pradėjom žaisti savo žaidimą bei pavyko iškovoti pergalę. Vaikinams dėl pastangų neturiu jokių priekaištų, bet dėl kietumo, fiziškumo pastabų turiu. Klaidas ir žaidybinį broką ištaisysime ir kitose rungtynėse stengsimės būti geresni“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: M. Mažeika – 17 tšk., J. Riškus – 14 tšk.

Tik pergalės į Šiaulius keliavo Tornado KM-„Meistro kodas“ komanda, tačiau Šiaulių KA „Saulė“-SG komandos pergalių serijos jai nutraukti nepavyko. Rungtynės pralaimėtos rezultatu 75:80.

„Labai skaudus pralaimėjimas. Nors Šiauliai šiame sezone dar neturi nė vieno pralaimėjimo, bet tikrai tikėjomės, kad busime tie kurie juos įveiks,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Nors nežymią persvarą beveik visas rungtynes turėjo varžovai, bet neleidome jiems pabėgti ir pabaigoje net buvome priekyje ir turėjome šansą laimėti, bet teko žaisti pratęsimą, kuriame viskas taip pat sprendėsi paskutinėmis atakomis. Prametėme net 20 baudos metimų ir padarėme net 25 klaidas, kai varžovai suklydo tik 12 kartų. Tai skaičiai į kuriuos žiūrint atrodytų, kad turėjome būti sutriuškinti ir tai tik parodo kokį rezervą turime. Nesustabdėme jų lyderio ir per lengvai leidome jam rinktis taškus iš gana lengvų padėčių. Kai kuriems žaidėjams neturiu priekaištų, bet yra kurie aikštelėje tiesiog per "minkšti". Gali nesisekti, gali nekristi metimai, bet reikia aikštelėje rodyti iniciatyvą, būti gerąją prasme agresyviems“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: D. Jasiukaitis – 22 tšk., R. Lukauskas – 18 tšk., Ą. Hopenas – 14 tšk.

Savaitę pralaimėjimu užbaigė Tornado KM-„Sharp“ komanda, kuri nepasipriešino V.Knašiaus KM I-„Led head“ komandai ir pralaimėjo rungtynes rezultatu 60:89.

“Turėjom susitarimus, kurių pirmą kėlinį nepavyko įgyvendinti, todėl ir toks rezultatas,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Tomas Kentra. - Antrajame jau pradėjom žaisti taip kaip labiau mums tinka, gynyboje labiau pradėjom vienas kitam padėti, puolime atsirado laisvesnių metimų. Antroje rungtynių pusėje parodėme charakterį, laimėjome trečią ketvirtį, o ketvirtajame jau pristigo ir jėgų. Kaip bebūtų žaidėme su kito kalibro komanda. Tik norėtųsi, kad nuo pat pradžių vaikinai laikytųsi plano ir charakterį rodytų nuo pirmųjų minučių. Tikiuosi padarysim tinkamas išvadas ir po kitų rungtynių galėsim pasidžiaugti ne tik charakteriu, bet ir pergale“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: R. Mankus – 22 tšk., D. Jonelis – 12 tšk.