EN

Pelenės istorija: septynerių metų kelionė iki ČEMPIONŲ titulo

Pelenės istorija: septynerių metų kelionė iki ČEMPIONŲ titulo
   Atrodo, dar neseniai šitie berniukai startavo pirmajame gyvenime čempionate - Tornadukų turnyre, o šiandien jiems jau bus įteikti mokyklos baigimo diplomai. Trenerio Šarūno Zablockio sportininkai tapo pirmąja komanda istorijoje, iškovojusia čempionų titulą Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U18 čempionate.
   Komanda unikali - išskyrus ukrainiečius Hryhorii Leskiv ir Artem Sanin, kuris dėl traumos, deja, šį sezoną daugiau praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio, visi vaikinai - mūsų mokyklos sportininkai! Armandas, Tomas, Simas ir Eimantas pradėjo savo krepšinio kelionę pas trenerį Donatą Mikulevičių, Vytis Piekus - pas trenerį Modestą Gailiūną, Gustas, Orestas ir Paulius pirmuosius žingsnius dėjo legendinėje “Žiburio” arenoje pas trenerį Andrių Macijauską. Taip pat reikėtų paminėti ir Luką Satkevičių bei Justą Morkūną, kurie tik šiemet prisijungė prie 2006 - 2 komandos, tačiau iki tol padėjo Tornado KM - “Metga” MKL kelionėje.
   Tornado KM - “Metga” istorija tikrai neeilinė. Didžioji dalis “Tornado” KM komandų “Pirmojo iššūkio” čempionate išsikovoja vietą žaisti A divizione ir dažniausiai ją išsaugo iki pabaigos, o šiems vaikinams to padaryti iškart nepavyko. Deja, nepavyko nei U13, nei U14, nei U15 čempionatuose. Žingsnis po žingsnio kiekvieną sezoną jie kantriai dirbo, kol galiausiai U16 čempionate užtikrintai laimėjo B divizioną ir U17 startavo tarp stipriausių Lietuvos komandų. Už nugaros ne kartą buvo girdima kalbant, jog sezono pabaigoje tornadiečiai vėl bus palydėti į B divizioną, tačiau startas A divizione rodė ką kitą - vaikinai užtikrintai skynė pergales, nusileisdami tik pačiomis stipriausiomis bendraamžių komandom. Užbaigę reguliarųjį sezoną trečioje vietoje, atkrintamosiose įveikė KM “Perkūnas” ir išsikovojo pirmąjį savo kelialapį į finalinį ketvertą. Tada atrodė, jog, kaip pasibaigtų šis etapas, jau pasiektas puikus rezultatas. Vis tik vaikinų galvose degė noras užsikabinti medalius ir tą jie sėkmingai padarė išplėšdami pergalę prieš V. Knašiaus KM ekipą pusfinalyje ir patekdami į finalą. Nors ten rungtynės susikloste ne mūsų naudai ir buvo pralaimėta aikštės šeimininkams KM “Žalgiris” krepšininkams, sidabru pažymėtas debiutas MKL A divizione buvo šventė visai mokyklos bendruomenei.
   

   Šį sezoną varžovai į Tornado KM - “Metga” komandą jau nebežiūrėjo kaip į tą, “kuri atėjo iš B diviziono”. Vicečempionų etiketė reikalavo iš mūsų vaikinų atiduoti visas jėgas aikštelėje, nes sezoną norėjosi užbaigti ne žemesne nata, nei buvo U17. Ir jiems tai puikiai sekėsi! Reguliarusis sezonas baigtas su 19 pergalių ir trimis pralaimėjimais, atkrintamosiose įveikta Utenos DSC komanda ir finalinis ketvertas vėl mūsų kišenėje.
- Treneri, pusfinalyje susitikote su Viliaus KM ekipa. Reguliariajame sezone abu kartus šventėte sunkią pergalę, o pusfinalyje prie Vilniaus KM dar prisijungė iš JAV grįžęs Kristupas Smirnov. Ką akcentavote vaikinams prieš šį susitikimą ir ar nepakeitė žaidybinio plano K. Smirnov prisijungimas prie komandos?
- Akcentas buvo, kad reikia žaisti savo žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje ir nesiblaškyti. K. Smirnovo pasirodymas plano visiškai nepakeitė, tad ant jo “nedėjome” jokio akcento.
- Pergalė iškovota. Finalas vėl laukė toks pat kaip U17 - prieš KM “Žalgiris” ekipą. Kokios mintys buvo einant į finalą, ar buvo kokių baimių ir dvejonių?
- Sezono pabaigoje jau žaidėme labai gerai, į finalinį ketvertą atvykome geros formos ir pasiruošę. Prieš Vilnių žaidėme gerai, bet galėjome geriau, todėl tikėjome, kad finale dar pridėsime. Taip ir buvo.
        
- Kelionė iki A diviziono užtruko. Taip, vieną sezoną nutraukė pandemija, tačiau kiti bandymai buvo nesėkmingai. Kaip galvojate, kas turėjo didžiausios įtakos, kad būtent U16 sezonas buvo sėkmingas ir komanda pagaliau pravėrė A diviziono duris?
- Pavyko sustyguoti komandą visose srityse, kas liečia, kaip reikia treniruotis, treniruočių procesą, daug pokalbių su tėveliais kaip, kas ir kodėl….. Dėl to labai patobulėjo visi žaidėjai. Visi sužinojo savo stiprybes, savo atsakomybes. Labai svarbi priežastis buvo Armino prisijungimas prie komandos ir jo tobulėjimas, už tai ačiū treneriui Tomui Rakauskui. Viskas susidėliojo ir buvo galima pradėti laimėti.
- Jūs pats išleidęs jau ne vieną kartą. Tornado KM - “Viči” (2000 m.g.) buvo dažni finalinių ketvertų dalyviai ir prizininkai Tornado KM - “Alburnus” (2005 m.g.) taip pat ne kartą žaidė finaliniame ketverte. Turbūt kiekviena komanda buvo kažkuo kitokia. Kuo nuo pirmųjų dviejų skyrėsi Tornado KM - “Metga”?
Taip, visos trys laidos buvo visiškai skirtingos jokių panašumų. 2006 m. buvo labai draugiški, tvarkingi, protingi vaikai - tikrai ramesni už 2000 ir 2005. Nebūdavo jokių drausmės pažeidimų kelionėse ir stovyklose būdavo ramu. Tačiau 2000 ir 2005 tikrai buvo savarankiškesni. Kad ir kaip bebūtų, iš visų kartų tik pliusai neprisimenu jokių minusų.
- Mokykla baigta, kokie tolimesni vaikinų planai? Tikriausiai dalį jų dar pamatysime ant parketo?
- Tikrai dar ne visi vaikinai ruošiasi “kabinti kedus ant vinies” ir tikrai žais, o ar pamatysite tai jau priklauso kiek krepšiniu domitės ir kiek skirtingų lygų stebite.

Komandos kapitonas Vytis Piekus Tornado KM “Metga”kelionę irgi vadina “Pelenės istorija”: “Pradedant nuo to kaip treneris Modestas sulipdė mūsų branduolį, padėjo augti mum kaip asmenybėm, o vėliau treneris Šarūnas uždėjo vyšnią ant mūsų torto. Aš kaip kapitonas ir komandos dalis, labai didžiuojuosi, kad teko galimybė būti šios komandos dalimi. Norint chebrai atsidėkoti, žodžio AČIŪ neužtenka”.

Tornado KM 2006 m. kartos išleistuvės birželio 5 d. 18:00 Tornado KM salėje, Smalininkų g. 18, Kaune.