Niūrią tornadiečių savaitę praskaidrino fantastiškos savaitės rungtynės(MKL savaitės rungtynių apžvalga, trenerių komentarai)

Sausio 13 – 19 dienomis praūžė dar viena, įvairių rezultatų kupina, Lietuvos moksleivių krepšinio lygos savaitė. Nors ši savaitė nebuvo pati sėkmingiausia „Tornado“ krepšininkams, tačiau jos metu netrūko intriguojančių bei dėmesį pritraukiančių varžybų.

Savaitės rungtynės

MKl U16 jaunučių krepšinio čempionatas, A divizionas

Tornado KM „Envija“ 92:89 Šiaulių KA „Saulė“ I- „ASKA“

Itin įdomi ir nenuspėjama kova vyko savaitės rungtynėse, kuriose šeimininkai Tornado KM -„Envija“ krepšininkai priėmė varžovus iš Šiaulių. Prieš šį susitikimą turnyrinėje lentelėje Saulės miesto atstovai rikiavosi trečioje vietoje, tuo tarpu „Tornado“ ekipa buvo devintoje pozicijoje, todėl nebuvo sunku nuspėti kuriai ekipai prieš rungtynes buvo klijuojama favorito etiketė. Vis dėlto nepabūgę stiprių varžovų, tornadiečiai nuo pat rungtynių pradžios demonstravo solidų žaidimą ir neleido „Saulės“ ekipai pernelyg pabėgti. Nepaisant „Tornado“ KM ekipos pastangų laikytis rungtynėse, šiauliečiams pavyko trečiajame ketvirtyje atitrūkti nuo varžovų bei pabėgti 13 taškų persvara. Visgi tai nepalaužė Donato Mikulevičiaus auklėtinių ir dar to paties kėlinuko pabaigoje po Nojaus Adomavičiaus dėjimo Tornado KM „Envija“ sugebėjo ištirpdyti varžovų pranašumą iki 5 taškų. Labiausiai intriguojantis veiksmas vyko ketvirtajame kėlinyje. Pirmaujanti komanda šiame ketvirtyje keitėsi net 9 kartus. Likus 21 sekundei iki rungtynių pabaigos jau minėtas Nojus Adomavičius sugebėjo pelnyti dvitaškį, kuris persvėrė rezultatą „Tornado“ KM ekipos naudai. „Saulės“ ekipa paskutinei savo atakai turėjo pakankamai laiko, tačiau jų išpuolis buvo nesėkmingas. Fantastišką pergalę Tornado KM -„Envija“ ekipai įtvirtino du Žilvino Rūsio baudų metimai. Po rungtynių „Tornado“ KM strategas Donatas Mikulevičius negailėjo gerų žodžių savo auklėtiniams: „Nuo pat rungtynių pradžios buvome gerai nusiteikę, neleidome varžovams pernelyg atitolti. Smagu, kad vaikinai nenuleido rankų, kovojo, atidavė visą save. Žinojome, kad varžovai turėjo pranašumą praktiškai visose situacijose, todėl pagrindinis planas buvo laikytis šalia jų kiek įmanoma ilgiau. Džiaugiuosi, kad vaikinams pavyko tai padaryti ir laikydamiesi žaidybinio plano iškovojome pelnytą pergalę. Aišku, negaliu sakyti, kad žaidėme be klaidų. Klaidų padarėme tikrai nemažai, tačiau malonu, kad jaunuoliai reaguoja į pastabas, juda į priekį.“

13 16 4 3 1 1

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tornado KM „Envija“ 78-84 Kauno KM „Žalgiris“ - 2

Nepaisant puikaus savaitės finišo Tornado KM „Envija“ komandai pirmoji savaitės pusė moksleivių krepšinio lygoje nebuvo tokia sėkminga. Laisvės gynėjų dieną Donato Mikulevičiaus auklėtiniai savo aikštelėje priėmė „Žalgirio“ krepšinio mokyklos atstovus. Pirmajame kėlinyje dominavę tornadiečiai, likusioje rungtynių dalyje nesugebėjo išlaikyti stabilaus žaidimo, o tuo pasinaudoję jaunieji žalgiriečiai tirpdė savo deficitą. Ketvirtajame kėlinyje Karolio Abramavičiaus auklėtiniai galutinai perlaužė rungtynes bei iškovojo pergale rezultatu 84:78. Po šių rungtynių apmaudo auklėtiniais neslėpė Tornado KM „Envija“ treneris Donatas Mikulevičius: „Dar vienas skaudus pralaimėjimas. Galiu pagirti vaikinus už kovą, tačiau buvo aibė taisytinų dalykų. Pradedant nuo to, kad nesugebėjome žaisti kantriai, įveikti varžovų zoninės gynybos, baigiant tuo, jog nesugebam normaliai įvertinti varžovo, tinkamai pasiruošti rungtynėms. Jaunuoliai turi suprasti, kad šiame čempionate nėra patogių varžovų: vieni yra stipresni, kiti aukštesni, tačiau prieš visus reikia kovoti vienodai maksimaliai. Manau, kad laikas susiimti ir pradėti išgirsti trenerio nurodymus, neiti „prieš sistemą“. Noriu akcentuoti, jog kiekvienas iš vaikinų turėtų užduoti sau klausimą  „Ką mes norim nugalėti?“ „Kokie mūsų tikslai?“ „Ar mes tikime tuo, ką darome?...“

Vilniaus KM „Šilputa“ 69 – 51 Tornado KM – „Alburnus“

Pralaimėjimą patyrė ir Šarūno Zablockio vadovaujama Tornado KM „Alburnus“ komanda. Viso susitikimo metu bedantį puolimą demonstravę „Tornado“ krepšininkai turėjo pripažinti vienų iš lentelės lyderių Vilniaus KM „Šilputos“ pranašumą. „69 taškai prieš vieną stipriausių moksleivių lygos komandų nėra pats blogiausias rezultatas, – mintimis dalijosi treneris Šarūnas Zablockis. - Visgi likau labai nepatenkintas mūsų kova dėl atšokusių kamuolių ir pernelyg dideliu klaidų skaičiumi (22). Taip pat dažnai nerodėme agresyvumo, nesidalinome kamuoliu. Žodžiu, stengsimės taisyti klaidas, dirbsime ir tobulėsime.“

Jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionatas

Šiaulių KA "Saulė"-"ASKA" 76-60 Tornado KM I-"Sharp"

Be pergalių toliau lieka Tornado KM „Sharp“ komanda. Tomo Kentros auklėtiniai praėjusią savaitę sužaidė dvejas moksleivių krepšinio lygos rungtynes, tačiau abejose iš jų nepavyko pasiekti pergalės. Pirmajame savaitės mūšyje „Tornado“ komanda keliavo į Šiaulius ir ten susigrūmė su vietos „Saulės“ – „ASKA“ ekipa. Nuo pat pirmojo kėlinuko iniciatyvą į savo rankas perėmę šiauliečiai nesižvalgė atgal ir iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 76:60. Po rungtynių Tornado KM „Sharp“ treneris Tomas Kentra nedaugžodžiavo: „Rungtynes pradėjome gana vangiai, atlikome daug neparuoštų metimų, nesugebėjome sustabdyti varžovų greitų atakų. Dėl šių klaidų po pirmosios rungtynių dalies turėjome 20 taškų „minusą“. Pilnai prisiimu atsakomybę dėl tokios rungtynių pradžios, nes, manau, jog nesugebėjau deramai nuteikti komandos varžyboms“.

Tornado KM „Sharp“ 82 – 98 Kauno KM „Perkūnas“

Reabilituotis po nesėkmės saulės mieste Tornado KM „Sharp“ komanda siekė namų aikštėje priimdami krepšinio mokyklos „Perkūnas“ krepšininkus. Pavyzdingai rungtynes pradėję Tomo Kentros auklėtiniai 11 mačo minutę turėjo 8 taškų pranašumą. Visgi „Perkūno“ krepšininkai rankų nenuleido ir dar antrajame ketvirtyje sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Trečiajame kėlinyje vyko apylygė kova ir nei viena komanda nesugebėjo inicijuoti didesnio spurto. Lemiamame ketvirtyje išryškėjo perkūniečių pranašumas. Kėlinuką spurtu 11:0 pradėję Roko Tumpos auklėtiniai galutinai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir iškovojo pergalę. „Manau, kad šiandien turėjome gerą šansą iškovoti pergalę“, - teigė ekipos vairininkas Tomas Kentra. „Tomis atkarpomis, kai kantriai įžaisdavome kamuolį, užbaigdavome atakas taškais. Problemos prasidėjo, kai pradėjome nekontroliuoti rungtynių tempo ir nusprendėme žaisti „bėk ir mesk“ krepšinį. Nors ir pralaimėjome, noriu pagirti Matą, kuris pradeda suprasti, ko iš jo noriu. Šiandien Deividas Venckus pasirodė solidžiai. Taip pat komplimentų vertas ir Jonas, nes jo energija leido mums išlikti rungtynėse. Dabar svarbiausia daryti išvadas ir eiti į priekį“.

Tornado KM II 63 – 68 Druskininkų SC

Pirmojo iššūkio čempionate kluptelėjo Mindaugo Kvietkaus treniruojama Tornado KM II ekipa. „Pradžioje viskas gerai sekėsi“,- po rungtynių mintimis dalijosi „Tornado“ treneris. Gerai pataikėme, apsigynėme, pataikėme 4 tritaškius, kurie leido atitrūkti nuo varžovų. Gaila, bet persvaros išsaugoti nepavyko. Negana to, Jokūbas Kočėnas gavo traumą, po kurios mūsų komandai pasidarė dar sunkiau žaisti. Blogiausia buvo tai, kad antroje pusėje nesugebėjome sustabdyti varžovų lyderio, kuris vien per ketvirtajį kėlinį atseikėjo mums 22 tšk. Nepaisant pralaimėjimo, norėčiau pagirti Nojų Vaidilauską, kuris sužaidė geras rungtynes“.

Kiti rezultatai:

Čempionatas Divizionas Namai Rezulatas Svečiai
U12 – 2008 Pirmasis iššūkis Tornado KM „Xiaomi“ 66:26 Kauno KM „Perkūnas“
U16 – 2004 B div. Tornado KM - „Amadeira“ 50:66 Kauno KA „Snaiperis
U12 – 2008 Pirmasis iššūkis NKA Vilkaviškis „Perlas“ 65:25 Tornado KM III - „VS Sistemos“
U19 – 2001 Olimpinė taurė Tornado KM 95:103 Vilniaus KM