Neįveikiami „tornadžiukai“ laimėjo 39 – ąjį Genovaitės Sviderskaitės atminimo taurės turnyrą

krepsinio turnyras  2012 m. rugsėjo 21 – 23 d. Kauno krepšinio mokykloje „Aisčiai“ įvyko 39 – asis Genovaitės Sviderskaitės atminimo taurės turnyras. Tris dienas trukusiame turnyre dalyvavo komandos iš Kauno, Klaipėdos , Kretingos bei Vilniaus. Vis tik „Tornado“ KM 2000 m. gimimo berniukai nepaliko vilčių priešininkams ir nepralaimėję nei vienos kovos grįžo į savo mokyklą su taure rankose.

Pirmąją turnyro dieną, trenerio Šarūno Zablockio vedami jaunieji krepšininkai susitiko su Kauno KM „Aisčiai“ - II sportininkais. Jau rungtynių pradžioje įgavę pagreitį ir atsiplėšę nuo varžovų net 14 taškų, pranašumą didino iki pat pabaigos ir susitikimą baigė triuškinančiu rezultatu 27 - 60. Pirmojo susitikimo metu po 11 taškų komandai pelnė N. Kancleris bei E. Legezo, J. Ramanauskas pridėjo 9 taškus. Po pietų berniukų laukė dar vienos rungtynės su Vilniaus KM komanda. Tebesidžiaugiantys rytine pergale, „tornadžiukai“ puikiai pradėjo ir šį susitikimą, tačiau po trečiojo kėlinio teko viską pradėti nuo pradžių – rezultatas tapo lygiu 31 – 31. Ketvirtojo kėlinio pabaigą idealiai sužaidę jaunieji Kauno krepšininkai galėjo džiaugtis sunkiai iškovota pergale prieš sostinės komandą rezultatu 42 – 49. Šiame susitikime rezultatyviausi buvo N. Kancleris pelnęs 17 taškų bei T. Kupstas pridėjęs prie pergalės 16 taškų.

Šeštadienį iš ryto „Tornado“ KM krepšininkų jau laukė rungtynės su Kauno KM „Aisčiai“ - I komanda. Puikiai pailsėję mokyklos auklėtiniai jau pirmojoje žaidimo pusėje „nuskandino“ savo varžovus ir net pastarųjų spurtas trečiame kelinyje nebepadėjo jiems pasivyti pergalingai nusiteikusių „tornadžiukų“. Rungtynės baigėsi rezultatu 51 – 39. Daugiausiai taškų, po 9, komandai prieš šios pergalės pridėjo net keturi krepšininkai: T. Kupstas, N. Kancleris, J. Ramanauskas ir E. Legezo. Kiek vėliau, šeštadienio vakarą savo likimo į aikštelę atėjo pasitikti V. Knašiaus KM auklėtiniai. Kovingai nusiteikę klaipėdiečiai, susitikimą pradėjo palikdami „Tornado“ KM berniukus užnugary. Atsibudę iš po džiaugsmingų trijų pergalių, „tornadžiukai“ ėmė vytis varžovus, tačiau po pirmųjų kėlinių vis dar buvo atsilikę 9 taškais.Antroji susitikimo dalis buvo palanki „Tornado“ KM krepšininkams, kurie visais būdais stengėsi pavyti ir aplenkti V. Knašiaus auklėtinius. Ketvirtajame kėlinyje tai padaryti pavyko ir po įtemptos kovos kauniečiai vėl šventė pergalę rezultatu 45 – 44. Daugiausiai taškų – 17, šioje dramatiškoje kovoje pelnė komandos kapitonas T. Kupstas.

Paskutinę turnyro dieną laukė rungtynės su žemaitukais iš Kretingos SM.Pirmus tris kėlinius tolygiai į priekį judėjusi „Tornado“ KM komanda , ketviratame kėlinyje atsibudusiems žemaičiams vilčių nebepaliko.Rungtynės baigėsi rezultatu 42 – 54. Šiame susitikime ir vėl pasižymėjo komandos kapitonas T. Kupstas prie pergalės pridėjęs net 17 taškų ir E. Legezo, pelnęs 10 taškų.

Pasibaigus rungtynėms įvyko komandų apdovanojimai. Pirmąją vietą, nušlavę visus varžovus iš kelio, laimėjo Šarūno Zablockio vedami„Tornado“ KM berniukai. Antrieji liko Alfredo Kaniavos auklėtiniai iš Klaipėdos V. Knašiaus KM. Trečioji vieta atiteko Donato Veličkos auklėtiniams – Kauno KM „Aisčiai“ I komandai. Ketvirtąją, penktąją ir šeštąją vietas pasidalino atitinkamai Kretingos SM, Vilniaus KM ir Kauno KM „Aisčiai“ II komandos.

Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas „Tornado“ KM auklėtinis Tautvydas Kupstas. Į simbolinį penketą pateko Nedas Kancleris, o geriauasio komandos žaidėjo titulą pelnė Karolis Babušis.