MKL sezonas baigtas pergalingai !

2003 scan

Tomo Kentros auklėtiniai pastarąją savaitę žaidė paskutiniasias šį sezoną Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos rungtynes su Jonavos KKSC dėl patekimo į antrąjį divizioną. Serijoje iki dviejų pergalių, Tornado KM - "Scandagra" seriją sužaidė 2:1.

Pirmosios rungtynės buvo žaidžiamos Jonavoje. Nors tornadukai pradėjo geru spurtu 8:0, tačiau vėliau žaidimas išsilygino ir iki pat galo vyko taškas į tašką. Po trijų kėlinių rezultatas 37:37. Ketvirto kėlinio pradžioje jonaviečiai spurtavo, tačiau mūsiškiai nepaleido varžovų toliau nei 5 taškai. Intriga išsilaikė iki paskutinės rungtynių minutės, nes pralaiminėdami 4 taškais, perėmėme kamuolį, tačiau metimas iš po krepšio buvo netaiklus, o kitoje atakoje jonaviečiai padidino persvarą iki 6 taškų. Vėliau ir iki 8.  Rungtynės pralaimėtos 52:44 (B. Ališauskas 13, J. Burinskas 12, B. Samuilis 8). „Vaikai puolime žaidė susikaustę, bijodami imtis iniciatyvos, galbūt slėgė rungtynių svarba, nes kitaip sunku paaiškinti kodėl nemetė laisvi arba pramesdavo iš po krepšio, - po pralaimėtos pirmosios dvikovos kalbėjo treneris T. Kentra. – Galbūt sunku buvo ir dėl to, kad beveik neturėjome greitų atakų, o jos atsiranda arba perėmus kamuolį arba ji atkovojus gynyboje. Kamuolys visada būdavo jonaviečių lyderių rankose, kurie dažniausiai  žaisdavo 1x1 krašte su užtvara ar be jos, tačiau labai tiksliai, dažnai rezultatyviai, individualiai mus įveikdami. Jei apibendrinti, tiesiog trūko drąsos puolime.Po rungtynių vaikams pasakiau, kad namų rungtynes privalome sužaisti taip ,kad dar grįžtume į Jonavą“.

Antrosios rungtynės vyko visai pagal kitą scenarijų. Nors jonaviečiai vertėsi be traumą patyrusio savo lyderio A. Pankratjevo, kuris pirmose rungtynėse pelnė net 27 taškus, tačiau tornadiečiai buvo susikaupę gynyboje ir agresyvūs bei kūrybingi puolime. Po 2 kėlinių rezultatas buvo mūsų naudai – 42:30. Rodos, skirtumas nedidelis, bet iš 30 varžovų taškų, net 21 buvo surinkta tritaškiais metimais. 3 kėlinyje pradėjus kibiau ir tiksliau gintis, ši problema išsisprendė, jis laimėtas 23:11. Ketvirtasis kėlinys buvo labiau formalumas, kuriame turėjo progą pasireikšti ir mažai žaidę ar išvis nežaidę tornadiečiai. Rungtynės laimėtos įtikinamu rezultatu 85:56 (B. Ališauskas 25, P. Murauskas 16, J. Burinskas 11, I. Tamošiūnas 9). „Pagaliau žaidėme pilna sudėtimi, po ligų grįžo vieni komandos lyderių R. Mankus ir M. Paltanavičius, vaikams tai tikrai pridėjo pasitikėjimo, - džiaugėsi komandos strategas. – Nors prieš pat rungtynes sužinojome, kad nežais jų lyderis, tačiau neužmigom ant šitos žinios, nes buvo aišku, kad jie turi dar du labai stiprius žaidėjus. Koncentracija buvo didelė ypač gynyboje. Užduotis buvo aiški dirbti iš visų jėgų gynyboje neleidžiant jiems nei veržtis nei mesti. Nesudirbus nors vienoj vietoj būdavom skaudžiai baudžiami taškais. Tas manau su kaupu pavyko, nes tie keli taiklūs varžovų tritaškiai, buvo vienintelis ginklas, kuriuo jie galėjo priešintis. Ir tas antroje rungtynių pusėje buvo atimtas. Ypač didelį darbą gynyboje atliko Ignas. Jam dažnai skiriu užduotį dengti varžovų lyderį, ne visada tas pavyksta, tačiau šiandien jo gynyba buvo geležinė, jis taip pat prisidėjo ir taškais. Benas Samuilis jau kelintos rungtynės iš eilės aktyvus gynyboje ir pavojingas puolime. Geras Beno Ališausko žaidimas jau niekam nekelia nuostabos, blykstelėjo ir kiti žaidėjai. Džiaugiuosi, kad laimėjom, kad turėjau proga bent kelioms minutėms išleisti į aikštelę visus žaidėjus. Labai dėkoju visiems mus gausiai ir karštai palaikiusiems, tėveliams, vaikams ir aišku kolegoms, treneriams bei administracijai“.

Trečios lemiamos rungtynės vėl buvo žaidžiamos Jonavoje. Nors prieš tai laimėta įtikinamai, bet treneris buvo susikaupęs: „Visiems sakiau, kad lemiamose rungtynėse dar bus reikalų, nes žaisime varžovų aikštelėje, kur prieš tai buvome pralaimėję.  Kadangi jonaviečių žaidimas paremtas lyderių žaidimu 1x1 su užtvara arba be jos, tai tiesiog krūvį kurį laikydavo trys žaidėjai laikys du. Jie jau bus prisitaikę žaisti be pagrindinio žmogaus. Ir tik pabėgus į priekį 10 ar daugiau taškų, butų kažkiek lengviau.Aišku, bendra padėtis buvo labiau mūsų naudai, jau didesnį indėlį turėjo įdėti ir Rokas su Martynu, kurie pirmose rungtynėse nežaidė, o antrose žaidė tik epizodiškai.“  Visos rungtynės vyko panašiai, kaip ir pirmosios, nors varžovas buvo aiškus, bet gintis buvo nei kiek ne lengviau, o puolime varžovai labiau susitelkę baudos aikštelėje. „Metėme nemažai metimų laisvi, tačiau rungtynių svarba darė savo, - pasakojo treneris. - Greitų atakų ir vėl beveik nebuvo, ir keli pramesti metimai iš po krepšio pasitikėjimo nepridėjo. Trečiajame kėlinyje nuostabiai sudirbta gynyboje. Prasileidome tik 4 taškus. Atrodytų viskas gerai, bet ir pačiu puolimas buvo bedantis, pelnėme tik 6 taškus“.  Ketvirto kėlinuko pradžioje jonaviečiai nežymiai išsiveržė į priekį. Tačiau reikalai pakrypo ne jų naudai, kai į aikštelę įžengė Nedas Jablonskis. Nedas apsigynus „užtraukė“ į greitą puolimą, atidavė perdavimą Jonui, kuris pelnė 2 taškus su pražanga. Jonas įmetė baudos metimą, kitoje atakoje Benukas „įsūdė“ tritaškį, dar kitoje -  greitajame puolime Nedas pelnė 2 taškus. Nors varžovai atsakė tritaškiu nuo lentos, sekančius 7 taškus tornadiečiai pelnė be atsako ir iškovojo sunkią pergalę rezultatu 44:53 (J. Burinskas 13, B. Ališauskas 12, R. Mankus 10).

Tomas Kentra: Esu patenkintas pasiektu rezultatu. Aišku, norėjosi iškovoti vietą I-ajame divizione, tačiau tai galėsime padaryti kitame sezone. Žinant, kaip sunkiai pradėjome MKL čempionatą, rezultatą vertinu  teigiamai, juk įveikėme 5 etapus. Vaikai žaidė daug sunkių rungtynių, demonstravo charakterį sunkiomis akimirkomis, nors būdami ir nepilnos sudėties beveik visada kovodavo iki galo. Tikiu, kad ateityje žodžio "beveik" galėsiu nekartoti. Kovos MKL šį sezoną baigtos, joms pradėsim ruoštis rugpjūčio mėnesį treniruotėmis Kaune ir stovykloje Ignalinoje rugpjūčio 9 – 17 dienomis. O šį sezoną laukia dar kovos Kauno m. pirmenybėse ir galbūt dar sudalyvausime kokiame nors turnyre Lietuvoje. Ačiū visiems už palaikymą ir gero savaitgalio!