MKL savaitės rungtynių apžvalga (trenerių komentarai ir šventiniai palinkėjimai)

Nors paskutinė savaitė iki didžiųjų metų švenčių turėtų būti ramybės ir susikaupimo metas, Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje rungtynių netrūko. Tornadiečiai sužaidė net 14 mačų ir dabar jau tikrai ga;li įkvėpti kalėdinės nuotaikos ir trumpam pamiršti krepšinio kamuolį.

U16 berniukų krepšinio čempionatas, A divizionas

Sostinės KM II-"Liūtai" 68:75 Tornado KM I-"Envija"

Savaitę pradėjo Donato Mikulevičiaus treniruojama Tornado KM – „Envija“ ekipa. Vaikinai išvykoje susitiko su penktąją turnyrinės lentelės vietą užimančia Sostinės KM II – „Liūtai“ komanda. Deja, tornadiečiai labai nedideliu skirtumu turėjo pripažinti aikštelės šeimininkų pranašumą. „Pusė rungtynių buvo tikrai neblogos, - kalbėjo treneris Donatas Mikulevičius. – Aišku klaidos senos ir tos pačios, gynyba, gaila, vis dar neįmanoma misija. Pats nesuprantu, ar jie nesupranta, ko iš jų noriu, ar jiems atrodo, kad viską daro gerai. Didžiausia bėda buvo trečiasis kėlinys, kur susitikimo eigą perlaužė varžovai. Norėtųsi, kad toks lūžis įvyktų į mūsų pusę, bet to dar nesu sulaukęs nuo sezono pradžios. Aikštelėje iš vaikinų norėtųsi paprasto „naglumo“, atkaklumo, kontakto, nes žaidžiame labai švelniai, kas mus rezultato neduoda. Turime pagaliau susiimti!“.

1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionatas, A divizionas

Tornado KM I-"Sharp" 85:100 Kauno KM "Žalgiris" II

Antradienį namų aikštelėje Tomo Kentros auklėtiniai nusileido Kauno KM „Žalgiris“ II krepšininkams. Pusantro kėlinio žaidėme labai gerai, vedėme 15 taškų, tačiau vėliau pradėjome skubėti, bėgti kažkur, dėl to varžovas atsitokėjo ir vos per kelias minutes sugebėjo persverti rezultatą į savo pusę, - po susitikimo sakė Tomas Kentra. - Antroje pusėje pradėjo stigti jėgų, išsibaudavo mūsų aukšti, kai kada nelabai protingai, ir žaidimo iniciatyvos jau nesugebėjom grąžinti į savo rankas. Nors ir pralaimėjom, bet jau matau prošvaiste – sugebėjom gana ilgą atkarpą žaisti gerai tiek gynyboje tiek puolime. Tikiu, kad Naujaisiais Metais atsistosim į geras vėžes ir ko nepadarėm sezono pirmoje pusėje, padarysim antroje. Prieš šventes sužaidėm draugiškas rungtynes ir laimėjom įtikinamai nors prieš porą savaičių tai pačiai komandai nusileidom minimaliu skirtumu. Galbūt draugiškos yra draugiškos, bet aš matau, kintantį vaikinų požiūrį į rungtynes, nusiteikimą. Ir tie dalykai džiugina.“

Tornado KM I-"Meistro kodas" 62:74 Klaipėdos KM

Pralaimėjimą prieš turnyrinės lentelės lyderius patyrė Tornado KM – „Meistro kodas“.  Vaikinai namų aikštelėje priėmė Klaipėdos KM krepšininkus. „Manau, tikrai žaidėme gana neblogą krepšinį tris kėlinius, o gal ir truputį daugiau, - sakė Tomas Rakauskas. - Vėl kišo koją per daug klaidų, stipriausias komandas įveikti klystant daugiau negu 20 kartų per rungtynes tikrai yra sunku. Be to dar ir leidome atkovoti 20 kamuolių po savo krepšiu. Sunkiai sekėsi stabdyti varžovų lyderį, kuris pranoko mus tiek jėga tiek greičiu. Norėtųsi daugiau agresyvumo puolime iš Armino. Jau truputį pripratome prie jo atkovotų kamuolių puolime, o šį kartą ne tik jų nebuvo, bet ir neprivertė nė karto prasižengti varžovų, vadinasi, puolime buvo pasyvus. Belieka laukti kitos dvikovos ir nutraukti tą poros pralaimėjimų seriją“.

Jaunučių U15 vaikinų krepšinio čempionatas, A divizionas

Tornado KM I-"Alburnus" 73:60 Sostinės KM II-“ Naresta Riteriai”

Pergalių seriją pratęsė Šarūno Zablockio auklėtiniai, namuose įveikę turnyrinės lentelės kaimynus Sostinės KM II – „Nerasta Riteriai“ krepšininkus. „Tai buvo labai gera pergalė, - džiaugėsi ekipos treneris Šarūnas Zablockis. – Buvo permainingos rungtynės. Žaidėme prieš tikrai gerai organizuotą komandą. Buvo nelengva, nes dabar šios SKM komandos veidas visai kitoks negu buvo anksčiau. Nesakau, kad žaidėme geriau, nes su šia komanda visada būdavo sunku, bet, pasikeitus treneriui, jie žaidžia kitaip. Buvo sunku prisitaikyti. Antrojoje rungtynių pusėje jau buvo aiškiau tiek gynyba, tiek puolimas. Aišku, manau, svarbiausias faktorius, nulėmęs pergalę, buvo atkovoti kamuoliai puolime.

Jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionatas, B divizionas

Tornado KM II-"basketnews.lt" 58:62 Marijampolės ŽSM-"ALVARSAS"

Tornado KM – „basketnews.lt“ ekipa išvykoje vos keturių taškų skirtumu nusileido pogrupio lyderei Marijampolės ŽSM – „Alvarsas“ komandai. „Gaila paleisto šanso laimėti rungtynes, - apmaudo neslėpė treneris Tomas Kentra. -  Žaidėme prieš grupės lyderius ir, nors pirmajame kėlinyje juos paleidome į priekį 12 taškų, tačiau antrą ir trečią sužaidėme lygiai o ketvirtajame juos beveik pasivijome. Todėl ir gaila, kad turėjome galimybę suorganizuoti paskutinę ataką ir išplėšti pratęsimą, trūko tik paimti „niekieno“ kamuolį. Rungtynių eigoje įlįsdavom ten kur nereikia, atiduodavom kamuolį „pusdykiai“. Tačiau vis tik noriu pagirti vaikinus, kad pademonstravo vyriškumą ir kovėsi iki galo. Tikiuosi pasimokysim iš savo klaidų ir jų nekartosim arba darysim vis mažiau. Tikiu, kad antrame rate žaisim solidžiau ir pratęsim kovą dėl aukštesnės vietos grupėje. Pasinaudodamas proga noriu palinkėti visiems linksmų švenčių ir geros nuotaikos!“.

Rezultatyviausi žaidėjai: N. Jablonskis 19 tšk., M. Petrėtis 10 tšk.

Jaunučių U15 vaikinų krepšinio čempionatas, B divizionas

Kauno KM "Perkūnas" 92:81 Tornado KM II

Paskutinėje šių metų dvikovoje susitiko Tornado KM II, treniruojama Tomo Rakausko ir Kauno KM „Perkūnas“ krepšininkai. Iki tol po lygiai pergalių ir pralaimėjimų turėjusios ekipos susigrūmė dėl aukštesnės vietos turnyrinėje lentelėje. Deja, aikštelės šeimininkai – perkūniečiai buvo stipresni ir šventė pergalę. Du kėlinius žaidėme tikrai gerai ir agresyviai, - pasakojo Tomas Rakauskas. - Varžovai rinkosi pražangas, baudėm juos per ten kur buvom suplanavę. Bet labai prastai pradėjom trečią kėlinuką ir per kelias minutes pralaimėjom atkarpą ir jau atsilikinėjo 15 taškų. Po truputį pavyko skirtumą apmažinti ir varžovams prisirinkus pražangų atrodė, kad perlaušim rungtynes, bet kelios klaidos vidury aikštelės ir bandant atsigriebti, nesportinės pražangos, leido varžovams atsilaikyti. Dar vaikinai neatsirenka, o gal rungtynių eigoje ir nepastebi, kad varžovai gynyboje pasikeičia ir mes kažkur turim pranašumą. Gynyboje užsistovime prie savo žmogaus ir pamirštame, nuo kur turime eiti į pagalbą. Dar laukia visas antrasis ratas ir turime, labai daug ką patobulinti, kad su savo pagrindiniais konkurentais galėtume kovoti dėl pergalės ir dėl aukštesnės vietos turnyrinėje lentelėje“.

Rezultatyviausi žaidėjai: J.Stašaitis ir R.Sąženis po 21 tšk., K. Juozaitis 13 tšk. ir K. Juodis 11 tšk.

Kiti rezultatai:

Čempionatas Divizionas Namai Rezulatas Svečiai
U12 – 2008 Pirmasis iššūkis Tornado KM II 13:53 Kauno KM "Žalgiris" I
U13 – 2007 B Tornado KM II 41:83 KM "Tauragės žaibas"
U12 – 2008 Pirmasis iššūkis Kauno KM "Žalgiris" IV 79:46 Tornado KM III-"VS Sistemos"
U19 – 2001 Olimpinė taurė Kauno KM "Žalgiris" 92:90 Tornado KM I
U16 – 2004 B Tornado KM II-"Amadeira" 36:65 Druskininkų SC
U12 – 2008 B NKA-Vilkaviškis-"Perlas" 45:84 Tornado KM I-"Xiaomi"
U18 – 2002 A Marijampolės ŽSM-"Fildingas" 101:72 Tornado KM-"Fudo"