EN

MKL savaitės apžvalga: varžovų pergalių serijų nutraukti nepavyko

MKL savaitės apžvalga: varžovų pergalių serijų nutraukti nepavyko

Balandžio antrą savaitę Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje „Tornado“ krepšinio mokyklos komandos sužaidė 8 rungtynes. Į sales ir krepšinio kovas pagaliau sugrįžo jauniausieji, o vyresnieji bandė įkąsti čempionato lyderiams. Kaip jiems sekėsi pasakojame tradicinėje savaitės apžvalgoje.

Savaitė pradėta pergalingai

Balandžio mėnesį ir toliau pergales renka Tornado KM-„Alburnus“ (4-3) komanda, kuri namuose nugalėjo Mažeikių SM (1-5) komandą rezultatu 80:73.
 „Rungtynės buvo klampios, manau, kad varžovai mums primetė savo žaidimo stilių ir mes žaidėme kaip jie norėjo,- po rungtynių pasakojo treneris Šarūnas Zablockis. - Aišku svarbiausia iškovota pergalė, dėjome žingsnį į priekį, o klaidos puiki medžiaga ateinančioms treniruotėms“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: E. Baltrimavičius – 22 tšk., J. Riškus – 15 tšk.

Padovanoti po pirmą pralaimėjimą nepavyko

Tornado KM-„Envija“ komanda iki rungtynių su Šaulių komanda pergalių iškovojusi nebuvo, kai tuo tarpu Šiaulių KA „Saulė“-SG komanda nebuvo patyrusi pralaimėjimo. Po atkaklios kovos jėgų pasiskirstymas liko toks pats, Šiaulių komanda iškovojo 5 pergalę, mūsiškiams pirmosios pergalės teks palūkėti. Rungtynėse, kurios pralaimėtos rezultatu 73:52 rezultatyviausi buvo M. Jasinauskas (16 tšk.) ir S. Ražickas (12 tšk.).

Nors beveik visas rungtynes pirmavo, Tornado KM-„Meistro kodas“ (3-3) komanda nesugebėjo nutraukti V.Knašiaus KM I-„Litnaglis“ (7-0) komandos pergalingos serijos ir išrašyti pirmąjį pralaimėjimą šiame sezone. Rungtynės pralaimėtos rezultatu 71:75.

„Antrą savaitę iš eilė susitikome su dar nepralaimėjusiais varžovais ir deja vėl gi pralaimėjome po kovos iki paskutinės sekundės,- nusivylimo neslėpė komandos treneris Tomas Rakauskas. - Ir scenarijus labai panašus, kai pradedame rungtynes tikrai prastokai, pataisome reikalus antrajame kėlinuke, tačiau rungtynių pabaigoje pritrūksta truputį šaltesnio proto. Šį kartą tikrai buvo stiprus antras kėlinukas, kurį laimėjome net 26:11 ir praktiškai iki ketvirtojo kėlinuko vidurio daugiau ar mažiau kontroliavome rungtynes. Šį kartą patiko, kad žymiai mažiau klydome nei įprastai ir padarėme tik 13 klaidų, bet kiek nebūdingai sau, gana stipriai pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių. Norint laimėti prieš geras komandas reikėtų ir taikliau atakuoti, nes kai iš žaidimo pataikai tik kiek daugiau nei 30% mestų metimų ir tik 50-60% baudos metimų, bet vis tiek kaip lygūs su lygiais kauniesi su čempionato lyderiais, supranti kiek daug rezervo ir potencialo mes turime“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: D. Jasiukaitis – 18 tšk., R. Lukauskas – 12 tšk.

Po susitikimo su Tornado KM-„Sharp“ (1-5) nepralaimėjusi liko ir Vilniaus KM I-„Rytas“ (5-0) komanda, kuri nugalėjo mūsiškius rezultatu 103:59. Po šio pralaimėjimo ypač susikrimtęs buvo komandas treneris Tomas Kentra, kuris labai trumpai pakomentavo rungtynes: „Gėda tiek dėl rezultato, tiek dėl žaidimo“.

Grįžo pirmo iššūkio kovos

Ilgiausiai dėl pandemijos be krepšinio buvę jauniausieji mūsų mokyklos auklėtiniai pagaliau grįžo į aikštelę ir pratęsė savo čempionatus.

Pirmieji lankus po pertraukos išbandė Tornado KM II (2009 m. gim.) komandos žaidėjai, kurie nepasipriešino KM Perkūnas komandai ir rungtynes pralaimėjo rezultatu 27:69.

„Pradėjom rungtynes labai išsigandę, kažko bijodami,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Mantas Lauraitis. - Suprantu, jog esame nesportavę daugiau nei pusę metų ir yra sunku, tačiau negalime bijoti varžovų. Rungtynėse buvo ir labai gerų epizodų, kas rodo, jog galime žaisti sėkmingai ir demonstruoti gerą žaidimą. Tikiuosi pirmųjų rungtynių jauduliukas jau bus praėjęs ir ateityje žaisime be baimės”.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: V. Apanasenko – 8 tšk., A. Gūžys - 6 tšk., S. Ivanauskas - 5 tšk.

Savo šanso rungtyniauti sulaukė ir Tornado KM-„VS sistemos“ komanda, kuri nugalėjo Nacionalinė KA II komandą rezultatu 65:23 ir įsirašė tiek pirmą pergalę šiais metais, tiek čempionate.

“Rungtynes pradėjome nesusikaupę gynyboje, nesilaikėme susitarimų, - pasakojo komandos treneris Mantas Lauraitis. - Kai pradėjom laikytis mūsų taisyklių, pavyko atsiplėšti. Šiaip, iš dalies, esu patenkintas mūsų gynyba 1x1 situacijose šiose rungtynėse. Puolime norėtųsi tikslumo, ypač atliekant pirmus pasus bėgant į greitą puolimą ir daryti mažiau klaidų lygioje vietoje. Visumoje rungtynėmis esu patenkintas, laukiam sekančių”.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: L. Lukošiūnas - 20 tšk., P. Adomavičius - 15 tšk., M. Jančiauskas - 10 tšk.

Po pertraukos buvo pratęstos ir U13 čempionato B diviziono kovos, kur Tornado KM II komanda pralaimėjo pirmas šių metų rungtynes rezultatu 37:75.

Savaitę uždarė Tornado KM II komanda, kuri svečiuose nusileido Marijampolės SC-„Kalstata“ komandai rezultatu 84:48. 
„Nuo pat rungtynių pradžios jautėsi, kad varžovai labai gerai nusiteikę, negana to, kad praktiškai visose pozicijose nusileidžiame jiems savo fizinėmis savybėmis, dar ir metimai varžovams krito,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Vien per pirmąjį kėlinuką įmetė 5 tritaškius ir stipriai pabėgo į priekį. Trečiajame kėlinuke pirmą kartą šiame sezone pabandėme gintis aikšte, kas visai pasiteisino ir netgi pavyko kiek apmažinti skirtumą, bet ketvirtajame varžovai prisitaikė ir skirtumas vėl išaugo“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: R. Sąženis – 13 tšk., K.Juozaitis – 12 tšk., J.Jankauskas – 10 tšk.