EN

MKL savaitės apžvalga: slogi savaitės pradžia ir įspūdingomis pergalėmis pažymėta jos pabaiga

MKL savaitės apžvalga: slogi savaitės pradžia ir įspūdingomis pergalėmis pažymėta jos pabaiga
    Prasidėjęs Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezonas įgauna pagreitį. Antrosios spalio savaitės metu “Tornado” krepšinio mokyklos komandos sužaidė aštuonis susitikimus. Savaitės pradžia prasidėjo trim pralaimėjimais, o pasibaigė penkiais laimėjimais.

    Savaitę pradėjo Tornado KM-2004 komanda, kuri vyko į Vilnių žaisti MKL U18 A diviziono rungtynių ir jas pralaimėjo rezultatu 77:87.
    
    “Pirmos sezono rungtynes, žaidėme išvykoje, todėl pradžia buvo sunki,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Donatas Mikulevičius. – Vėliau pavyko mobilizuotis, priartėti prie varžovų, jei dar būtume pataikę iš po krepšio laisvi, rezultatas galėjo būti ir kitoks. Pagrindinės mūsų klaidos susijusios su išsidėstymu aikštelėje. Mes norime žaisti greitai, bet tuo pačiu ginklu mus baudžia varžovai, kai nespėjame grįžti į gynybą, neišsirenkame žmonių. Vaikinai turi suprasti, kad atkentėjus gynyboje daug lengviau sekasi puolime. Galiu pasidžiaugti, kad darydami kvailas klaidas, neleidome varžovams atitrūkti, matėsi vaikinų pasitikėjimas savo jėgomis, jie rodė charakterį, kovojo. Šįkart nepavyko, ką padarysi, žiūrim toliau, laukia kitas varžovas, pernai metų finalininkas, bus sunku, bet kovoti reikės. Noriu palinkėti savo komandai sėkmės.”
 
    Pirmąją pergalę šią savaitę ir šį sezoną iškovojo Tornado KM II komanda žaidžianti MKL U15 B divizione. Rungtynėse namuose ji rezultatu 81:76 nugalėjo Alytaus SRC-„Verdiktas“ komandą.
 
    “Pirmosioms sezono rungtynėms labai būdingas nervingumas. Daug pramestų gerų metimų netgi iš po krepšio,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Daug klydome ir gynyboje, nesusišnekėjome ir nevykdėme ką susitarę. Turbūt vaikinai pagal pernai metų rezultatus tikėjosi lengvesnės pergalės, bet varžovai davė tikrai gerą kovą. Džiugu, kad parodėme charakterį ir net atsilikdami, nesupanikavome ir iškovojome svarbią pirmąją pergalę.”
 


    Pergalingai sezoną pradėjo ir metais jaunesni tornadukai. Tornado KM II komanda parsivežė pergalę iš Druskininku, rezultatu 50:37.
 
    “Pavyko parsivežti pergalę, bet visumoj žaidėm labai nedrąsiai, daug abejojimo, klaidų, netaiklių metimų iš po krepšio greitoje atakoje,- po pergalės nedaugžodžiavo komandos treneris Mindaugas Kvietkus.
 
    Pirmose MKL U19 čempionato rungtynėse Tornado KM „Sharp“ komanda iškovojo pergalę prieš Marijampolės SC krepšininkus rezultatu 109:103. Rungtynės vyko permainingai, pirmas ketvirtis baigėsi lygiu rezultatu 29:29. Per antrąjį ir trečiąjį kėlinukus suvalkiečiai sugebėjo įgyti net 15 taškų persvarą, tačiau „Tornado“ krepšininkai nenuleido rankų bei kibo varžovams į atlapus ir turėjo galimybę iškovoti pergalę jau per pagrindinį laiką, tačiau ja nepasinaudojo. Pratęsimo pabaiga taip pat klostėsi dramatiškai, vyko pražangų- baudos metimų žaidimas, kurį laimėjo kauniečiai. Deivydas Grigalius du kartus stojo prie baudų metimo linijos ir abu kartus ranka nesudrebėjo, visi 4 metimai buvo taiklūs. Fantastiškas rungtynes sužaidė Rokas Mankus pelnęs net 42 taškus (8 tritaškiai).
 
    “Džiaugiuosi pergale, bei vaikinų kovingumu. Sugebėjom išlipti iš 15 taškų minuso ir iškovoti pergalę, tas yra smagiausia,- po rungtynių džiaugėsi komandos treneris Tomas Kentra. - Puolime sužaidėm puikias rungtynes, šiandien Rokas buvo nesustabdomas, puikiai sužaidė Benas, Deivydas. Iš viso pataikėm 18 tritaškių. Kasdien tiek nesumesi. Norėčiau, kad būtumėm bent 80 proc. tokie ir grįždami į gynybą. Pozicinėje gynyboje didelių bėdų neturėjome, tačiau „atbulinė pavara“ pas mus šiandien stipriai buksavo. Ją susitvarkyti kol kas ir yra pagrindinė užduotis.“
 
    Paskutinėse savaitės rungtynėse amerikietiškais kalneliais Utenoje važinėjosi Tornado KM-“Meistro kodas” komanda. Ji pralaiminėdama 27 taškais sugebėjo rungtynes laimėti rezultatu 82:62.

    “Tai buvo rungtynės, kurių nemačius, iš viso sunku patikėti, kad tai įmanoma,- vis dar negalėdamas patikėti ką matė pasakojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Jau pirmame kėlinuke gavom šaltą dušą ir po jo turėjom minus 16 taškų. Antrame niekas nesikeitė, varžovai pataikė vieną tritaškį po kito, o mums niekas nesisekė, nepataikę nespėdavom grįžti ir mus baudė lengvais taškais iš po krepšio. Skirtumas pasiekė 27 taškus! Per pertrauką akcentavome varžovų tritaškius, kurių pataikė net 9 ir greitas atakas, kuriose jie pelnė net 20 taškų. Truputį pakeitėme gynyboje detales ir aikštelėje pamatėme visiškai kitokį vaizdą, Antrąją rungtynių pusę laimėjome 51:10! Tikrai už antrą rungtynių pusę didžiavausi savo vaikinais, bet kartu ir labai pykau už pirmąją. Turime gerbti kiekvieną varžovą ir žaisti su juo nuo pirmųjų minučių. Sakiau vaikinams, kad per savo, tikiuosi ilgas, būsimas krepšininkų karjeras, tikrai ne visi dar kada nors patirs tokį sugrįžimą į rungtynes.”

Visos šios savaitės rungtynės ir rezultatai:

MKL U18 A div.: Vilniaus KM 87:77 Tornado KM
(Š. Morkevičius ir S. Ražickas po 14 tšk., Modestas Jasiniauskas – 12 tšk.)

MKL U13 B div.: Tornado KM II 43:56 Kauno KA “Snaiperis” II

MKL U13 A div.: Vilniaus KM 93:74 Tornado KM-“VS sistemos”
(L. Lukošiūnas – 27 tšk., P. Adomavičius – 18 tšk., B. Kryžius – 14 tšk.)

MKL U15 B div.: Tornado KM II 81:76 Alytaus SRC-„Verdiktas“
(D.Sažėnis ir M.Ližaitis po 14 tšk., D.Kiršys ir D.Lukoševičius po 12 tšk.)

MKL U14 B div.: Druskininkų SC 37:50 Tornado KM II
(N. Kalpokas – 10 tšk.)

MKL U19: Tornado KM-“Sharp” 109:103 Marijampolės SC-„Alvarsas“
(R.Mankus – 42 tšk., B. Ališauskas – 22 tšk., D. Grigalius – 21 tšk.)

MKL U14 A div.: Tornado KM-“Xiaomi” 75:46 Plungės SRC
(R. Burokas – 18 tšk., J. Klevinskas – 12 tšk., A. Jatužis – 11 tšk.)

MKL U15 A div.: Utenos DSC 62:82 Tornado KM-“Meistro kodas”
(D. Jasiukaitis ir Ą. Hopenas po 20 tšk., D. Beiga – 12 tšk.)