EN

MKL savaitės apžvalga: pergalės savaitės pradžioje pergalių katilo neužkūrė

MKL savaitės apžvalga: pergalės savaitės pradžioje pergalių katilo neužkūrė

    Trečioji balandžio savaitė Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje prasidėjo pakiliai. Po ilgos pertraukos į aikštelę grįžę Tornado KM-„Xiaomi“ krepšininkai lengvai susidorojo su Šiaulių KA „Saulė“ komanda ir įveikė ją rezultatu 80:59. Tačiau tai buvo vienintelis tornadiečių lengvas pasivaikščiojimas ir viena iš dviejų šią savaitę pasiektų pergalių.

        Tą pačią dieną Vilniuje svečiavosi Tomo Kentros auklėtiniai, kurie po kelių skaudžių pralaimėjimų reabilitavosi ir pasiekė pergalę prieš Vilniaus KM II komandą. Mokyklos aštuoniolikmečiai Vilniuje pergalę pasiekė 6 taškų skirtumu – 79:73.
    „Džiugu, kad po paskutinių rungtynių komanda padarė išvadas ir laikėsi plano, varžovus atakavom išnaudodami savo stipriąsias puses, lipom ant lentos, susikurdami antruosius šansus,- pergalės priežastis vardino komandos treneris Tomas Kentra. - Energija gynyboje vertė varžovus vargti. Aišku, didžiausia bėda buvo neatitvėrimai, per daug šansų suteikdavom varžovams kartoti atakas. Šį pergalė kaip ir užtušuoja tai, bet turim tam skirti kur kas didesnį dėmesį. Vaikinai pakankamai gerai dalinosi kamuoliu, todėl ir svarbius metimus metė gana laisvi. Atskirai noriu pagirti Matą Ročką, nedažnai tai darau. Šiandien jis žaidė taip kaip ir turėtų žaisti, tikiuosi jis supras, kad toks jo žaidimas į baudos aikštelę yra labai reikalingas komandai ir jo asmeniniai skaičiai bus kur kas geresni. Toliau tobulinsim taisytinus aspektus ir ruošimės sekančioms rungtynėms“.
    Mūsų komandoje rezultatyviausi buvo: M. Ročka – 22 tšk., B. Ališauskas – 17 tšk., R. Mankus – 12 tšk.

    Per vieną metimą nuo pergalių buvo Tomo Rakausko treniruojamos 2007 m. gim. berniukų komandos. Pirmieji kelio į pergalę nerado Tornado KM-„Meistro kodas“ komandos jaunieji krepšininkai. Ji išvykoje neprilygo Klaipėdos KM I komandai ir nusileido jai rezultatu 69:72.
    „Trečias rungtynes iš eilės pralaimime mažesniu negu 5 taškų skirtumu, bet šios truputį skyrėsi nuo prieš tai buvusių,- pasakojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Kai varžovai truputį pabėgo pirmajame kėlinuke, taip ir kontroliavo rungtynes. Kai tik pavykdavo sumažinti skirtumą iki 5-6 taškų, pralaimėdavom atkarpėlę ir tas skirtumas taip ir laikėsi apie 10 taškų visas rungtynes. Ketvirtame kėlinuke, likus apie 2 min pavyko priartėti iki 2 taškų, bet daugiau taip ir neužpuolėme, prametėme pora tritaškių iš gerų padėčių, prametėme greitoje atakoje ir deja dar kartą teko pralaimėt atkaklioje kovoje. Jeigu kalbėt apie pagrindines priežastis, visgi į akis vėl krenta prastas pataikymas. Jeigu iš žaidimo metame tik 30% taiklumu, o baudų pataikymas nesiekia net 60% sunku pasiekti pergalę prieš geras komandas“.
     Mūsų komandoje rezultatyviausi buvo: D. Jasiukaitis - 16 tšk., A. Vilkas - 15 tšk., R. Lukauskas - 12 tšk. 
    
    Jau kitą dieną kita 2007 m. gim. berniukų komanda keliavo į rungtynes išvykoje. Tik šį kart į Tauragę, kur pergalė taip pat išslydo iš rankų. Tornadukai nusileido rezultatu 56:53.
     „Žaidėme prieš komandą kuri po praeito sezono žaidė dėl patekimo į A divizioną,- pozityvus po pralaimėjimo išliko komandos treneris Tomas Rakauskas. - Pirmoje rungtynių pusėje sunkiai sekėsi rinkti taškus. Buvo ir pramestų metimų iš po krepšio, buvo ir visiškai vaikiškų klaidų lygioje vietoje, bet gynybos dėka pavyko neleisti toli pabėgti varžovams. Antroje rungtynių pusėje pavyko neblogai apsiginti, atsirado taškų iš greitų atakų ir netgi buvome išsiveržę į priekį. Deja rungtynių pabaigoje priėmėme kelis blogus sprendimus ir pralaimėjome. Tikrai esu patenkintas noru ir pastangomis, bet kartais to tiesiog neužtenka“.
    Mūsų komandoje rezultatyviausi buvo: D. Kiršys ir D. Lukoševičius po 10 tšk., P. Valaitis – 9 tšk.


    Savaite pralaimėjimu užbaigė Tornado KM-„Envija“ komanda, kuri šiais metais pergalių dar neiškovojo. O jų varžovai šiame sezone dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio. Tad rungtynės išvykoje baigėsi pralaimėjimu 67:101.
    „Rungtynių pradžią sužaidėme neblogai, pirmą kėlinį atsilaikėm, bet to tikrai per mažai norint laimėti,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Donatas Mikulevičius. – Kažkiek pasistūmėjom į priekį su greitų atakų stabdymų, bet daug klystam, priimam labai sunkius sprendimus, kur norėtųsi laisvumo ir prastų sprendimų. Labai sunku žaisti kai varžovams nusileidi ūgiu, bet tą galima kompensuoti noru. Turime protokole kažkokį skaičių klaidų, bet yra labai daug klaidų, kurių protokolas neatspindi. Tai mūsų gynybos taisyklių nesilaikymas, žaidimo plano nesilaikymas. Aš suprantu, kad gali daug kas nesisekti, bet reikia išlikti kaip komanda ir stengtis vengti pavienių veiksmų“.
    Mūsų komandoje rezultatyviausi buvo: N. Adomavičius – 13 tšk., S. Ražickas – 10 tšk., M. Mažeika – 9 tšk.
    


    Kiti šios savaitės rezultatai:
    Jonavos KKSC 74:66 Tornado KM - "Fudo"
    Kauno KM „Žalgiris“ II 77:32 Tornado KM II
    Tornado KM II 12:52 Kauno KM „Žalgiris“ I