MKL savaitės apžvalga: nesustabdomi čempionai ir eilinis pratęsimas U19 čempionate

“Tornado” krepšinio mokyklos komandos žaidžiančios Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) lapkričio pirmąją savaitę sužaidė 8 rungtynes iš kurių 5 pasiekė pergales.

Savaitę pergalėmis pradėjo Tornado KM-„VS Sistemos“, Tornado KM-„Sharp“ ir Tornado KM-„Xiaomi“ komandos.

Visas rungtynes pirmavusi Tornado KM-„VS Sistemos“ komanda ketvirto kėlinio viduryje visgi leido varžovams iš Klaipėdos priartėti ir net persverti rezultatą į savo pusę, bet tai buvo viskas ką jiems pavyko padaryti tose rungtynėse. Tornadiečiai susikaupė lemiamai atkarpai ir laimėjo rungtynes rezultatu 82:68.

“Nors ir laimėjom, bet nusiteikimas buvo blogas,- po rungtynių sakė komandos treneris Mantas Lauraitis. - Komanda galvojo, jog bus lengvos rungtynes. Nors per pirmus du kėlinius pasidarėm persvarą, bet nuo trečio kėlinio pradėjom dreifuoti, kol galiausiai iš viso sustojom, o tuo pasinaudoję varžovai persvėrė rezultatą. Gerai, jog sugebėjom atsigauti ir su gera emocine banga nukeliauti pergalės link. Tikiuosi bus pamoka ir priminimas, jog rungtynės trunka iki paskutinio teisėjo švilpuko.”

Dar vienas rungtynes Tornado KM-„VS Sistemos“ komanda žaidė savaitė pabaigoje, sekmadienį. Kauno derbį po atkaklios kovos laimėjo KA „Snaiperis“ komanda rezultatu 65:75 ir liko šį sezoną dar nenugalėta. Tuo tarpu mūsų komanda po pralaimėjimo išlygino pergalių pralaimėjimų santykį – 2:2.

“Rungtynėse jautėsi komandos didžiulis nepasitikėjimas savo jėgomis,- po rungtynių sakė komandos treneris Mantas Lauraitis. - Tai puikiai parodė pramesti metimai iš po krepšio greitose atakose bei nuo baudų metimo linijos. Nors trečią ir ketvirtą kėlinį laimėjome, bet prastai sužaistas pirmasis kėlinys padarė savo. Antroje rungtynių pusėje galbūt pritrūko ir daugiau sėkmės. Yra kaip yra, sezone dar laukia daug rungtynių, tikiuosi, jog komanda apie varžovus nebeturės iš ankstinio nusistatymo ir prieš visas komandas žais pasitikėdami savo jėgomis.”

Eilinio pratęsimo prireikė Tornado KM-„Sharp“ komandai, kad įrodytų savo pranašumą prieš varžovus. Rungtynės su svečiais iš Druskininkų, pirmoje pusėje klostėsi apylygiai. Trečiajame kėlinyje svečiai įgijo 10 taškų persvarą, kurią žingsnis po žingsnis per ketvirtąjį kėlinį tornadiečiai sugebėjo išlyginti ir nugalėtojui išsiaiškinti prireikė pratęsimo. Pratęsimas taip pat vyko taškas į tašką, tačiau jo pabaigoje kur kas užtikrinčiau žaidė šeimininkai ir laimėjo jį 18:8, o rungtynes 105:95.

„Vėl galime pasidžiaugti pergale, šį sezoną jau trečią kartą išnešam sveiką kailį,- po rungtynių džiaugėsi komandos treneris Tomas Kentra. - Tačiau vėl turėjome bėdų gynyboje, neišnaudojome komandinių pražangų, leidom pakartoti metimus. Kitas dalykas ne visada priimdavom teisingus sprendimus, perskubėdavom. Ketvirtajame kėlinyje suintensyvinome gynybą, taip pat pradėjome agresyviau atakuoti jų aikštės gynybą. Pratęsime tęsėm taip pat ir taip iškovojom pergalę. Turime nuo pat pradžių žaisti kiečiau, padaryti pražangą kur reikia, atitverti žmogų, naujų dalykų neprašau.“

Varžovus nuo kelio ir toliau šluoja Tornado KM-„Xiaomi“ komanda, kurios kelyje šįkart stojo Šiaulių KA „Saulė“ komanda. Eilinį dvigubą dublį (23 tšk. ir 12 at. k.) surinkęs R. Burokas atvedė komandą į dar vieną užtikrintą pergalę rezultatu 74:43.

„Pirmoje rungtynių pusėje darėme labai daug klaidų ir prametėme net 14 baudų metimų, ko pasekoje ir rezultatas po pirmų dviejų kėlinių buvo 35:29,- rungtynes komentavo komandos treneris Aivaras Grigaliūnas. - Antroje pusėje sumažinome klaidų skaičių, pradėjome ir tritaškius pataikyti, ir rungtynės laimėjome pagal rezultatą gan lengvai, nors tai tikro vaizdo neatspindi. Norėčiau vaikinus pagirti už gerą gynyba. Daug dėmesio skiriame per treniruotes gynybai, aišku dar yra taisytinu klaidų, bet jau po truputį žengiame žingsnį į priekį, vis labiau vienas kitu pasitikėdami gindamiesi. Dar vienas svarbus dalykas šiose rungtynėse - tai atkovoti kamuoliai.“

Savaitę uždarė Tornado KM-2004 komanda kuri iškovojo pergalę rezultatu 84:80 įveikdama Panevėžio SC komandą.

“Varžovai rungtynių pradžioje kaip ir visada pabėgo ir teko visas rungtynes juos vytis,- po rungtynių sakė komandos treneris Donatas Mikulevičius. – Tai galiu aiškinti tuo, kad mes rungtynes pradedam labai susikaupę ir gal net per daug, nesijaučia laisvumo, žaidėjai susikaustę ir tai mums kišą koją. Turim bėdų gynyboje, per lėtai išsirenkam žmones, per lėtai grįžtam į savo aikštelės pusę. Varžovai gynyboje keitėsi, o mes to neišnaudojom, neatakavom. Gynyboje prieš metiką nepakeliam rankos ir gaunam taškus į veidą, tai neprideda pasitikėjimo nei žaidėjui nei komandai. Ketvirtas kėlinukas buvo lemiamas rungtynėse. Jo metu niekaip negalėjom „pramušt“ varžovų gynybos, turėjom 11 taškų deficitą likus žaisti 4 minutes. Tačiau per likusį laiką komanda sužaidė stebuklingai, pavyko varžovus atakuot tiek puolime, tiek gynyboje, svarbius tritaškius pataikė Žilvinas ir Marius. Puikia prie spurto prisidėjo ir Simas su savo energija, kurios turi rodyti kiekvienose rungtynėse daug daugiau. Mes laimėjome rungtynes visą laiką atsilikinėdami ir man tai parodo, kokia kovinga komanda treniruoju. Dėl to džiugu. Bet tos klaidos ir atsipalaidavimas gynyboje labai stipriai veikia mano balso stygas, norėčiau, kad tai būtų išgyvendinta iš žaidimo ir man nereikėtų per rungtynes tiek kentėti. Noriu palinkėti žaidėjams, kad labiau pasitikėtų savo jėgomis atakuodami nuo trijų taškų zonos ir ieškotų rungtynių metu geresnių sprendimų. Sekantis varžovas laukia iš Šiaulių, kuris nerodo gero žaidimo, bet nenorėčiau, kad gerai sužaistų būtent prieš mus. Tikiuosi vaikinai nenuvertins varžovo ir sukovos tinkamai.“