MKL savaitės apžvalga: įspūdingas Dominyko Jasiukaičio pasirodymas ir nutraukta trijų metų serija

Paskutinė balandžio savaitė buvo gausi rungtynių, kuriose „Tornado“ krepšinio mokyklos komandos žaidžiančios Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje pasiekė net 7 pergales.

Savaitė prasidėjo darbinėmis Tornado KM-„Metga“ pergalėmis. Komanda susitiko su meistriškumu nusileidžiančiomis komandomis ir pasiekė pergales prieš Jurbarko ir Kauno KM „Žalgiris“ komandas atitinkamai 24 ir 38 taškų skirtumu. Pasiekti triuškinamas pergales nesutrukdė ir tai, kad komanda žaidė išvykose.

Lengvu pasivaikščiojimu pasibaigė ir Tornado KM-“VS Sistemos“ išvyka į Kalvariją. Manto Lauraičio auklėtiniai parsivežė pergalę rezultatu 55:14.

“Rungtynes pradėjome labai nesusikaupę, per pirmas 4 rungtynių minutes varžovai metę net 14 baudų metimų, vien dėl to, kad nesugebėjome atsirinkti grįžtant į gynybą ar neišlaikant atstumo žaidžiant vienas prieš vieną,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Mantas Lauraitis. - Nuo antro kėlinio situacija pasikeitė, sugebėjome gerai apsiginti ir užpulti. Smagu, kad visi žaidėjai gavo progų pasižymėti ir pažaisti”.

Mūsų komandoje rezultatyviausi buvo: L. Lukošiūnas – 15 tšk., J. Asinauskas – 10 tšk., B. Kryžius – 6 tšk.

Po dviejų dienų dar vieną triuškinančią pergalę, tik jau namuose, „Pirmo iššūkio“ čempionate iškovojo ta pati Tornado KM-„VS Sistemos“ komanda. Varžovai iš Marijampolės buvo įveikti rezultatu 85:45.

“Džiaugiuosi šia pergale,- po rungtynių sakė komandos treneris Mantas Lauraitis. - Rungtynes pradėjome aktyviai, tačiau kartodami tas pačias klaidas, kaip ir praeitose rungtynėse, nesugebėjome atsiplėšti. Antroje rungtynių pusėje pradėjome žymiai geriau gintis, susikrovėme persvarą. Paskutiniu metu labai gerai sugebame pereiti į greitą puolimą ir tas mane džiugina, tačiau neramina klaidos gynyboje. Reikės tai tvarkyti treniruotėse”.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: L. Lukošiūnas – 22 tšk., P. Adomavičius - 17 tšk., B. Kryžius - 13 tšk.

Daug atkaklesnės rungtynės vyko tarp namuose žaidusios Tornado KM II ir Jurbarko KKSC-„Dainiai“ komandos. Puikiai vienas kita pažystantys varžovai, kurių visi susitikimai iki šiol vykdavo taškas į tašką, nesiruošė vienas kitam nusileisti ir šįkart. Tačiau svečiai buvo stipresni ir iškovojo pergalę rezultatu 80:64.

„Varžovai šiandien vis kažkur rasdavo pranašumų. Dideli žaidėjai atrodė agresyvesni, mažiukai – greitesni už mūsiškius,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Modestas Galiūnas. – Varžovai labai gerai dalinosi kamuoliu, laiku nusimesdavo. O mes tada turėdavome bėdų išsirinkti žaidėjus po to kai ateidavome į pagalbas. Gynyboje labai dažnai eidavome į pagalbas iš stipriosios pusės, o puolime prastai išnaudojom savo pranašumus. Norisi didesnio indėlio į komandos žaidimą iš daugiau žaidėjų. Kai kurie žaidėjai aikštelėje buvo gana vangoki, todėl susidūrėm su problemomis išsimetant kamuolį iš už užribio. Žaidimą pagerinsim treniruočių metu, bet nusiteikimą rungtynėms reikia gerinti kiekvienam individualiai“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: E. Žukas – 16 tšk.

Vieną skaudesnių pralaimėjimų per visą komandos gyvavimo laikotarpį patyrė Tornado KM-„Xiaomi“ komanda, kuri neprilygo Vilniaus KM komandai ir nusileido jai rezultatu 56:81.

„Žaidėme su viena stipriausių šio sezono komandų,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Aivaras Grigaliūnas. - Pradžioje atrodėme visai neblogai, pirmavome. Tačiau antrą kėlinį sužaidėme labai prastai puolime, o ypač gynyboje. Todėl varžovai susikrovė didelė persvarą. Rūbinėje po dviejų kėlinių rimtai pašnekėjome su vaikinais, jie padarė išvadas. Pagerinome gynyba, puolime tapome agresyvesni. Ketvirtame kėlinyje buvome sumažinę pranašumą iki 11 taškų, tačiau tai pareikalavo daug jėgų ir gale jau buvo daug blogų sprendimų tiek puolime tiek gynyboje, o varžovai tuo pasinaudojo. Tikiuosi po tokio pralaimėjimo, vaikinai bus motyvuoti kituose rungtynėse parodyti, kad esame pajėgūs kovoti su lyderiais. O treneriui gal teks peržvelgti penketus“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: R. Burokas – 22 tšk., K. Ulanovas – 10 tšk.

Savaitė buvo uždaryta dviem įsimintinais laimėjimais. Viena komanda įsirašė pirmą laimėjimą sezone, kita privertė pralaimėti komandą, kuri to nėra patyrusi 3 metus.

Savo pirmąją pergalę „Pirmo iššūkio“ čempionate iškovojo Tornado KM II komanda. Jie svečiose nugalėjo Jonavos KKSC komanda rezultatu 47:42.

„Buvo sunkios, atkaklios rungtynės,- po pergalės pasakojo komandos treneris Mantas Lauraitis. - Su šia komanda dar tokių nesame žaidę, tad smagu pasiekti tokią pergalę. Turime daug taisytinų dalykų, mums dar be galo daug trūksta, kad galėtume rungtyniauti solidžiai. Tačiau noriu komandą pagirti, kad visas rungtynes kovėsi ir nenuleido rankų. Tikiuosi ši pirmoji pergalė MKL tik paskatins dar labiau stengtis treniruotėse ir siekiant savo tikslų”.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: V. Apanasenko – 14 tšk., A. Gūžys – 10 tšk., T. Juškevičius ir U. Kistenis po 6 tšk.

Įspūdingą pergalę, parodę charakterį ir puikų nusiteikimą, iškovojo Tornado KM-„Meistro kodas“ komanda. Balandžio mėnesį šiai komandai fatališkai trūko sėkmės, pralaimėtos trejos rungtynės mažesniu nei 5 taškų skirtumu. Bet tada atėjo eilė susitiki su tris metus nepralaimėjusia Sostinės KM komanda ir čia vaikinai nelaukė kol jiems nusišypsos laimė. Didelio noro vedami jie iškovojo pergalę rezultatu 77:68.

„Labai patiko žaidėjų užsivedimas ir noras kovoti aikštelėje. Nuo pat pradžių išėjome tikėdami, kad galim įveikti šią komandą,- po rungtynių džiaugėsi komandos treneris Tomas Rakauskas. - Turbūt reikėtų priminti, kad ši komanda MKL čempionate nebuvo pralaimėjusi nei vienų rungtynių tris sezonus iš eilės. Labai gerai pradėjome ir pusę kėlinio neleidome jiems pelnyti nė taško, kai patys įmetėme 13. Bet jau antroje pirmo kėlinuko pusėje, patys visiškai neužpuolėme ir prametėme net metimus iš po krepšio. Antras ir trečias kėlinukai tikrai buvo labai geri ir įgijome net 19 taškų persvarą. Ketvirtame kėlinuke atsirado kažkoks abejojimas, pradėjome ne žaisti, bet tarsi stengtis atsilaikyti. Varžovai įmetė kelis tritaškius, kelis metimus su pražanga ir galima sakyt grįžo į rungtynes. Ateityje norėtųsi išvengti tokių duobelių ir žinoma gerinti pataikymo procentus iš visų distancijų“.

Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: D. Jasiukaitis – 30 tšk., Ą. Hopenas – 17 tšk., R. Lukauskas – 11 tšk.