MKL apžvalga: tęsiasi kova dėl geresnių pozicijų turnyrinėje lentelėje

Vasario pabaiga kiek įsiterpė į naują savaitę, todėl mūsų tradicinėje Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) žaidžiančių komandų apžvalgoje paliesime ir tris rungtynes vykusias pirmadienį.

Per šį laikotarpį “Tornado” krepšinio mokyklos komandos sužaidė 13 rungtynių ir pasiekė 6 pergales. Sėkmingą atkarpą fiksuoja MKL U14 čempionato A divizione žaidžianti Tornado KM-„Xiaomi“ komanda, kuri sužaidė dvi rungtynes ir iškovojo abi pergales. Abi rungtynes Kaune žaidę tornadiečiai pirmiausiai įveikė Sostinės KM II komandą rezultatu 70:62, o vėliau svečiavosi pas Nacionalinės KA I komandą ir nesulaukę jokio pasipriešinimo įveikė juos rezultatu 86:59.

„Pirmas kėlinys buvo sužaistas tiek gynyboje tiek puolime geriausiai,- po rungtynių su Sostinės KM II komanda sakė komandos treneris Aivaras Grigaliūnas. - Visi kiti apylygiai. Daug klaidų darėme gynyboje, puolime iš gerų padėčių nepataikėme. Džiugu tik tiek, kad iškovojome pergalę.
     Su Nacionaline KA buvo visai kitokios rungtynės. Gera komandinė gynyba, geras kamuolio vaikščiojimas puolime leido laimėti užtikrintai. Šiose rungtynėse jau buvo daug gerų atkarpų, bet dar norėtųsi jų daugiau.“

Sunkiai antras etapas klostosi Tornado KM-„Sharp“ komandai, kuri žaidžia MKL U19 čempionate. Panevėžio SC/RSSG komandai nusileista rezultatu 72:92, o Šiaulių KA „Saulė“-ŠSG komandai – 75:92.

Visgi apie rungtynes su Panevėžio SC/RSSG komanda galima pasakyti, kad rezultatas neatspindi vykusios kovos. Po pirmųjų dviejų kėlinių komandas skyrė tik 3 taškais (47:44). Trečiojo kėlinio pradžią nesėkmingai sužaidę tornadiečiai varžovus „paleido“ dviženkle persvara į priekį. Ir nors iniciatyvą perėmė panevėžiečiai, tačiau vaikinai iš Kauno lengvai pasiduoti neketino ir ketvirtojo kėlinio pradžioje sumažino persvarą iki vienženklės. Daugiau nuveikti nepavyko ir teko pripažinti, kad tą vakarą stipresni buvo šeimininkai.

“Du kėlinius kovėmės pagirtinai ir laikėmės rungtynėse,- po rungtynių sakė komandos treneris Tomas Kentra. - Manau, lemiama buvo trečiojo kėlinio pradžia, kai davėm panevėžiečiams keletą lengvų atakų, net nebandėm bauduotis. Prie to jie pridėjo dar porą tritaškių. Ir nors dar bandėm kabintis, bet tiesiog neužteko jėgų. Gal kažkada vaikinai supras, kad asmeninių pražangų limitas kitoms rungtynėms nepadidės, jei mažiau kartų prasižengsi šiose.“

Sėkmingai savaitė susiklostė 2007 metų komandoms. Išvykoje Jurbarke pergalę iškovojo Tornado KM-2007 II komanda žaidžianti B divizione rezultatu 68:50.

„Rungtynės tikrai nebuvo lengvos,- po rungtynių sakė komandos treneris Tomas Rakauskas. - Nors ir laimėjome visus kėlinukus, kartais papuldavome į duobelę ir varžovai priartėdavo bei neleisdavo toli pabėgti. Atrodo stengiamės gynyboje, neblogai apsiginame, bet neišnaudojame puikių progų puolime. Kartais prarandame koncentraciją ir prarandame kelis kamuolius dar savo aikštelės pusėje, kas kainuoja 4 ar kartais net 6 greitus lengvus taškus. Galutinai saugiai pasijausti galėjome jau pačioje 4 kėlinuko pabaigoje. Turbūt vaikinai tikėjosi lengvesnės pergalės, prisimindami pirmo rato rungtynes, bet kiekvienose rungtynėse viską reikia įrodinėti iš naujo.“

Jau kitą dieną kita 2007 metų komanda keliavo į Mažeikius, kur iškovojo pergalę rezultatu 69:56. Ir nors jau prasidėjęs kovo mėnesis, tai buvo pirmasis šių komandų susitikimas.

„Suprantu, kad nėra lengva žaisti prasėdėjus 3,5 valandos „mikriuke“ ir kažkiek gal galėtume tam nurašyti prastą pirmąją rungtynių pusę,- po rungtynių sakė komandos treneris Tomas Rakauskas. – Bet, kad to išvengt, reikėtų padaryt aktyvesnį apšilimą, išspausti nors prakaito lašelį ir taip nuimti dalį to startinio jaudulio. Nors rungtynių pradžia nebuvo labai bloga, bet pirmieji atlikti keitimai išmušė mus iš gero ritmo. Praradome koncentraciją gynyboje. Varžovai kelis kartus užbaigė atakas su pražangom, kelis kartus nespėjom grįžti į gynybą net įmetę taškus, o antrame kėlinuke net ir pralaimėjom atkarpą 0:10. Antra rungtynių pusė jau buvo žymiai geresnė. Neleidom varžovam pelnyti nei vieno taško nei greitose atakose, nei antruoju bandymu. Įgiję dviženklę persvarą jau kontroliavom rungtynes, nors žaidimas ir nebuvo labai geras.“

Sezono pradžioje gerais rezultatais stebinę ir paskutiniu metu buksuojantys Tornado KM-2004 krepšininkai žaidžiantys U18 A divizione pagaliau grįžo į pergalių kelią. Namuose nugalėta Šiaulių KA „Saulė“ I-ŠSG komanda rezultatu 85:75.

“Pagaliau laimėjom ir bent kiek žaidėme komandiškiau, nors gynyboje susikalbėjimo trūko,- po rungtynių sakė komandos treneris Donatas Mikulevičius. – Gynyboje neuždarom varžovo stipriosios rankos, vėluojam “close out” situacijose, sunkiai išsirenkam žaidėjus. Čia norisi daugiau pastangų ir noro. Kaitaliojant gynybos sistemas pavyko varžovą išmušt iš ritmo, priverst skubėti ir daryti klaidas. Nojus Adomavičius šiose rungtynėse daug padėjo, kvailai nelenda į baudos aikštelę, gerai nusimetinėja kamuolį varžovams padvigubinus. Tikiu, kad karštų ir neapgalvotų “bulvių” jo žaidime sumažės ir jis duos dar daugiau naudos komandai. Tikiuosi, kad iki kitų rungtynių dar pagerinsim savo žaidimą, pabandysim praplėst rotaciją.”