EN

MKL apžvalga: pergalių gausa pažymėta savaitė

Antroji kovo mėnesio savaitė “Tornado” krepšinio mokyklos komandoms žaidžiančioms Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) buvo sėkminga. Iš 11 žaistų rungtynių buvo laimėtos 7.

Niekaip kelio į pergales neatranda Tornado KM-“Sharp” komanda, kuri žaidžia MKL U19 čempionate ir pradėjo antro etapo kovas. Praėjusią savaitę komanda žaidė dvejas rungtynes ir abiejose patyrė pralaimėjimus. Išvykoje pralaimėta 94:68 prieš Kretingos SM komandą ir namie po atkaklios kovos 90:96 Panevėžio SC/RSSG krepšininkams. Rungtynėse prieš Kretingą pirmajame kėlinyje vyko puolimo šuo (31:29), abiejų komandų krepšininkai pataikė net po 6 tritaškius, tačiau vėliau tornadiečių puolimas ėmė strigti ir kretingiškiai po truputį ėmė didinti persvarą. Nors ketvirtojo kėlinio viduryje skirtumas tebuvo 10 taškų, tačiau perlaužti rungtynių nepavyko ir galutinis rezultatas nekėlė abejonių kas tą vakarą buvo stipresni. Tuo tarpu rungtynėse su Panevėžio komanda vyko atkakli kova. Nors nežymiai visas rungtynes pirmavo svečiai ir po trijų kėlinių jie buvo išsiveržę į priekį net 15 taškų skirtumu, tačiau šeimininkai nuosekliai mažino atsilikimą ir kabinosi į rungtynes, deja, pergalės iškovoti nepavyko.

“Pirmose rungtynėse gavosi priešingai nei turėjo būti,- abi savaitės rungtynes komentavo komandos treneris Tomas Kentra. - Neskaičiuojant pirmojo kėlinio, žaidėme tragiškai. Skubėjome puolime ir nebuvome tikslūs gynyboje, už ką priešininkas skaudžiai baudė. Antroje rungtynių pusėje leidome varžovui žaisti daugiausia puolime, nes gynyboje jiems vargti nelabai reikėjo, mūsų atakos buvo labai skubotos neįžaidus kamuolio, o kamuolio praradimai tritaškio viršuje virto taškais į mūsų krepšį. Rungtynėse su Panevėžiu jau nesiritom nuo kalno, kovojom iki galo. Todėl nors ir pralaimėjom abi rungtynes, bet nuotaikos skirtingos. Esame priklausomi nuo tritaškių, o svarbiausia nuo sudėties pilnumo. Jei esame visi, tada įveikti galime daug ką, jei ne - tampa sunku žaisti su visomis komandomis.”

Toliau neklumpa Tornado KM-“Xiaomi” komanda, kuri MKL U14 čempionato A divizione iškovojo eilinę pergalę namuose nugalėdama Panevėžio SC komandą rezultatu 95:62.

“Pirmi du kėliniai buvo labai geri. Geras tempas puolime, geras kamuolio spaudimas,- po rungtynių sakė komandos treneris Aivaras Grigaliūnas. - Nedavėme varžovams lengvų metimų mesti. Antra pusė nusimušė tempas, gal truputį ir patys per anksti baigėme rungtynes. Tačiau varžovams neleidome pagalvoti apie grįžimą į varžybas ir užtikrintai pasiekėmė pergale.”

Svarbų tašką turnyrinėje lentelėje įsirašė Tornado KM-“VS sistemos” komanda namuose nukovusi Kauno KM „Žalgiris“ komandą rezultatu 71:45.

“Prieš rungtynes buvo nerimo, jog būsime iškritę iš ritmo, kadangi beveik mėnesį neturėjome rungtynių, tačiau sužaidėme geras rungtynes,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Mantas Lauraitis. - Nuo pat pradžių komanda išėjo į rungtynes susikaupusi, žinodami uždavinius ir juos įgyvendino. Puolime gerai vaikščiojo kamuolys, pavyko greitai pereiti iš gynybos į puolimą, ko pasekoje, susirinkome taškų ir greitajame puolime. Gynyboje gerai atstovėjome 1x1 situacijose, nebuvo pigių taškų. Svarbi pergalė, reguliarus sezonas po truputį eina į pabaigą, tad kiekvienas taškelis svarbus dėl patekimo į atkrintamąsias.”

Visos šios savaitės rungtynės ir jų rezultatai:

U15 B Lazdijų SC Tornado KM II 44:49 Tornado KM II
    U12 PIŠ Tornado KM - „Fudo“ Prienų KKSC 52:12 Prienų KKSC
    U17 A V.Knašiaus KM Tornado KM I-„Alburnus“ 92:82 Tornado KM I-„Alburnus“
    U16 B Tornado KM I-„Metga“ Šakių JKSC 80:55 Šakių JKSC
    U19 Tornado KM - „Sharp“ Panevėžio SC/RSSG 90:96 Panevėžio SC/RSSG
    U16 B Marijampolės SC II-„Eurostandard“ Tornado KM I-„Metga“ 82:90 Tornado KM I-„Metga“
    U14 A Tornado KM I-„Xiaomi“ Panevėžio SC 95:62 Panevėžio SC
    U13 A Tornado KM I-„VS Sistemos“ Kauno KM „Žalgiris“ I 71:45 Kauno KM „Žalgiris“ I
    U15 A Tornado KM I-„Meistro kodas“ 67:81 Sostinės KM I-„WARRANTY EXPERT“
    U17 A Tornado KM I-„Alburnus“ Panevėžio SC 119:77 Panevėžio SC