EN

MKL apžvalga: įveikti lyderiai jų pačių tvirtovėje ir vis daugiau pasipriešinimo sulaukiantys čempionai

MKL apžvalga: įveikti lyderiai jų pačių tvirtovėje ir vis daugiau pasipriešinimo sulaukiantys čempionai

    Trečiąją lapkričio savaitę „Tornado“ krepšinio mokyklos komandos, žaidžiančios Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionatuose, sužaidė 12 susitikimų iš kurių 6 laimėjo. 3 rungtynės, kurios buvo laimėtos A divizionuose, baigėsi vieno metimo skirtumais.

    Savaitė prasidėjo 2006 ir 2007 metų gimimo komandų išvykos rungtynėmis atitinkamai Marijampolėje ir Tauragėje. Grupės lyderiai ir be pralaimėjimų žygiuojantys Tornado KM-„Metga“ krepšininkai lengvai susitvarkė su šeimininkais Marijampolės SC krepšininkais ir įveikė juos rezultatu 85:51. Taip pat be pralaimėjimų savo grupėje žygiavę Tornado KM 2007 II komanda sutiko savo kelyje neklumpančią Tauragės KM komandą ir turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą rezultatu 77:43.

    „Manau, kad žaidėm su tikrai geriausia mūsų grupės komanda,- po pralaimėjimo pasakojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Nors iki tol tiek mes, tiek jie dar nebuvome pralaimėję, bet nuo pat rungtynių pradžios jautėsi jų pranašumas. Varžovai nuo pirmų minučių pradėjo gintis aikšte ir spausti po visą aikštelę. Pasimetėme, praradome daug kamuolių, o nemažai atakų netgi per ilgai užsižaisdavome ir baigdavosi atakai skirtas laikas. Įmetant per kėlinuką vos po 11 taškų pergalės tikėtis neįmanoma.“
 
    Tornado KM-„Meistro kodas“ komanda MKL U15 A divizione privertė pirmą kartą šiame sezone pralaimėti KM „Perkūnas-Vytrita“ komandą. Iki tol 5 pergales iškovojusi komanda buvo nugalėta rezultatu 77:69.
 
    „Rungtynės tikrai nebuvo gražios, su daug netaiklių metimų ir daug klaidų,- po pergalės sakė komandos treneris Tomas Rakauskas. - Bet tikrai gyriau vaikinus už užsivedimą, norą, kovą ir tikėjimą savimi. Gerai "lipome" ant lentos, laimėjome kovą dėl atšokusių. Gaila, kad nepavyko išvengti klaidų, kurių tikrai turėtų nebūti ir kaip sakau, padarant 24 klaidas tikrai yra sunku laimėti rungtynes. Bet jau kelintas rungtynes mus gelbsti tikrai nebloga gynyba. Ir tikrai džiugu, kad turim žmonių kurie gali gerai gintis ir, kaip sakoma, nebijo to juodo darbo, nes jį atlikus tikrai pasidaro lengviau ir puolime.“
 
    Vis rimtesnio pasipriešinimo sulaukia čempionų titulą ginanti ir nė karto nepralaimėjusi šiame sezone Tornado KM-„Xiaomi“ komanda. Ji išvykoje MKL U14 čempionato A divizione rezultatu 62:60 įveikė Klaipėdos KM komandą.
 
    „Gal rungtynių ankstyvas laikas įtakojo prastą rungtynių pradžią, bet tai neturėtų būti pasiteisinimas, tai turėtų būti kaip pamoka kitoms rungtynėms,- po pergalės pasakojo komandos treneris Aivaras Grigaliūnas. -Varžovai leido daug metimų mesti, deja, bet buvo ne mūsų dieną. Džiaugiuosi vaikinų parodytų charakteriu, geros gynybos dėka ketvirtajame kėlinyje perlaužėme rungtynes ir laimėjome.“

    Po dviejų iš eilės pergalių Tornado KM-“Sharp” komanda patyrė du pralaimėjimus. Išvykoje pralaimėta Marijampolės SC komandai rezultatu 92:85, o rezultatu 105:96 nusileista ir KM „Žalgiris“ komandai.
Jeigu pirmose rungtynėse tornadiečiai buvo nuolat besivejančių vaidmenyje ir sušvelninti skirtumą pavyko tik rungtynių pabaigoje, tai kova su žalgiriečiais vyko iki paskutinės minutės. Deja, lemiamais momentais tikslesni buvo varžovai, kurie ir iškovojo pergalę.

    “Pirmose rungtynėse nerodėme reikiamo fiziškumo, varžovai priešingai, buvo agresyvūs,- po rungtynių sakė komandos treneris Tomas Kentra. – Rungtynėms besibaigiant atsirado energija, tačiau šį kartą jau buvo „šaukštai po pietų”. „Sausi iš balos” neišlipom. O rungtynėse su Žalgiriu vaikinai demonstravo ir kovingumą ir energiją, galiu pagirti, netgi sakyčiau buvome verti pergalės. Tik labai apmaudu, kad niekaip nesugebam išnaudoti komandinių pražangų arba prasižengiam labai kvailai ir leidžiam pelnyti taškus „už dyką”. Šiandien to kaina - neiškovota pergalė.“

   
 Visos trečiosios savaitės rungtynės ir jų rezultatai:

    Tauragės KM 77:43 Tornado KM II

    Marijampolės SC I 51:85 Tornado KM I-„Metga“

    Šiaulių KA „Saulė“ 81:88 Tornado KM I-„Envija“

    Tornado KM II 73:58 Kauno KM „Žalgiris“ IV
    
    Sostinės KM II-„Riteriai“ 80:63 Tornado KM I-„Alburnus“

    Kauno KM „Perkūnas“-„Vytrita“ 69:77 Tornado KM I-„Meistro kodas“

    Marijampolės SC-„Alvarsas“ 92:85 Tornado KM-„Sharp“
    
    Prienų KKSC 66:39 Tornado KM II

    Tornado KM I-„Xiaomi“ 62:60 Klaipėdos KM I

    Tornado KM II 42:82 Marijampolės SC

    Tornado KM I-„Envija“ 81:80 Kauno KM „Žalgiris“ I

    Kauno KM „Žalgiris“ I 105:96 Tornado KM-„Sharp“