MKL apžvalga: įspūdingomis pergalėmis pažymėta savaitė

“Tornado” krepšinio mokyklos komandos žaidžiančios Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje antrą spalio savaitę sužaidė 11 rungtynių ir iškovojo 8 pergales.

Savaitę pradėjo Tornado KM-“Metga” komanda, kuri namuose priėmė pernai metais A divizione dar žaidusią Alytaus SRC komandą. Lygiai žaidę du kėlinius, vėliau tornadiečiai atitruko ir iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 89:65.

“Pirmus du kėlinius užtrukome kol prisitaikėme prie varžovų gynybos, pradėjome dalintis kamuoliu, protingiau žaisti gynyboje ir rezultatas išaugo mūsų naudai, - po rungtynių pasakojo komandos treneris Šarūnas Zablockis. - Norėtųsi per rungtynes nebežadinti žaidėjų, o dėmesį skirti kitiems krepšinio reikalams, bet kol kas taip nesigauna.”

Praėjusią savaitę dramatišką pergalę po pratęsimo iškovoję Tornado KM-“Sharp” krepšininkai, šią savaitę taip pat iškovojo pergalę paskutinėmis sekundėmis prieš Alytaus SRC, kuomet atsilikinėjant vienu tašku, D. Grigalius persvėrė rezultatą taikliu tritaškiu metimu, o varžovai per likusį laiką rezultatyvios atakos surengti nesugebėjo.

“Pergalė yra gerai,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Tomas Kentra. - Nors šį kartą blogai žaidėme tiek gynyboje tiek puolime, bet pergalė yra pergalė.”

Tomo Rakausko 2005 ir 2007 m. gim. komandos šventė lengvas pergales. 2007 m. gim. vaikinai nugalėjo Raseinių KKSC krepšininkus rezultatu 97:47 ir po šių rungtynių treneris pasidžiaugė, kad visi žaidėjai gavo progą pasireikšti aikštelėje bei pelnė taškus. 2005 m. gim. vaikinai rungtynes prieš Ukmergės SC, o ypač jų pradžią, sužaidė ne taip užtikrintai kaip jaunesnieji trenerio auklėtiniai. Rungtynes pradėję nervingai bei nevykdę trenerio nurodymų gynyboje vaikinai per pirmą kėlinį praleido 19 taškų, kai tuo tarpu susitvarkę su startiniu jauduliu per likusius tris kėlinius varžovams leido įmesti tik 21 ir iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu78:40. Treneris po rungtynių pasidžiaugė pergalingu sezono startu ir su nekantrumu laukia kitų rungtynių, kur pasimatys tikras komandos pajėgumas šiame sezone.

Po dviejų pergalių namuose Tomo Rakausko treniruojamai trečiai komandai kuri žaidžia MKL U15 A divizione pergalės Klaipėdoje iškovoti nepavyko ir varžovams nusileista rezultatu 70:76.

“Į rungtynes atvykome be svarbių 5 žaidėjų ir tik su vienu 4-5 pozicijos žaidėju,-situaciją prieš rungtynes nušvietė komandos treneris Tomas Rakauskas. - Todėl esant tokioms aplinkybėms tikrai neblogai tvarkėmės, ypač gynyboje su jų priekine linija. Žinoma labai trūko tos rotacijos, kad kažkas pakilęs nuo suolelio įneštų kažkokį indėlį ne tik gynyboje, bet ir puolime. Visus 70 taškų pelnė startinio penketo žaidėjai. Žinoma labai trūksta ir geresnio pataikymo, ypač kalbant apie metimus iš tritaškio zonos. Atakuojant vos 12 proc. tikslumu yra labai sudėtinga. Atrodo dirbame ties tuo treniruotėse, metame nemažai metimų, todėl tikiu, kad nebus visada taip blogai ir tas pataikymas gerės.”

Vienas įspūdingesnių rungtynių sužaidė Tornado KM komanda kuri rungtyniauja MKL U18 čempionato A divizione ir jėgas išmėgino su pernai metų finalininku Kauno KM “Žalgiris” II komanda. Rungtynės visą susitikimą vyko taškas į tašką nė vienai komandai taip ir neįgaunat pergalingo pranašumo, todėl komandos turėjo žaisti pratęsimą, kurio metu užtikrinčiau sužaidusi mūsų komanda iškovojo pergalę rezultatu107:105. Įdomu tai, kad jau šią savaitę mūsiškiai susitiks su kita finalo dalyvę ir pernai metų čempione V. Knašiaus KM I-„Jumex“ komanda.

“Buvo labai sunku, nes varžovai dominavo po krepšiais,- po rungtynių kalbėjo komandos treneris Donatas Mikulevičius. – Mus visas rungtynes baudė įkirtimais ir įsiveržimais į baudos aikštelę. Nuo savo problem toli nepabėgom, bet pamatėm kokią naudą duoda gera gynyba. Aišku neišvengėm atsipalaidavimų ir bangavimų, kas vos nelėmė pralaimėjimo. Pernai daug kartojau, kad trūksta man kovos aikštelėje, tai šiais metais čia turime pagerėjimą, prie to gal prisideda ir žaidėjų brendimas. Džiugu, kad suolas buvo gyvas. Antradienį laukia labai stiprus varžovas, kuris mus priima labai nesvetingai ir gerokai duoda į kaulus, tikiuosi to priminti nereikės ir vaikinai kovos nuo pradžių. Daug dirbam treniruotėse, kad tokių akimirkų, kokias turėjom po 45 min. kovos su Žalgiriu ,turėtumėme kuo daugiau.”

Nesvetingai buvo sutikti Tornado KM II komandos žaidėjai Alytuje, kurie pralaimėjo MKL U13 B diviziono rungtynes rezultatu 49:83. Po rungtynių treneris Mantas Lauraitis stebėjosi, kaip galima leisti tam pačiam žaidėjui realizuoti šešis tritaškius iš tos pačios vietos. Bet tuo pačiu treneris įžvelgė ir daug pozityvių dalykų komandos žaidime ir treniruočių pagalba pažadėjo atsigriebti kitose rungtynėse.

Nesekmingai sezoną pradėjo Modesto Gailiūno treniruojama Tornado KM II komanda žaidžiantiU16 b divizione. Ji namuose nusileido svečiams iš Kėdainių rezultatu 61:79.

“Sunku laimėti rungtynes, kai komanda sustoja ir pradeda nežiūrėti į krepšio pusę,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Modestas Gailiūnas. – Treniruočių metu atliekame daug įvairių metimų iš įvairių padėčių, bet rungtynėse po kelių netaiklių tarsi užsiblokuojame. Kalbėjome apie tai su vaikinais ir tikiuosi tai daugiau nesikartos. Įsivedėme naujų taisyklių puolime ir gynyboje. Tikiuosi, tai padės grįžti į pergalingą kelią.”

Toliau neklumpa pernai metų čempionai – Tornado KM-“Xiaomi” komanda. Aivaro Grigaliūno auklėtiniai iškovojo antrą pergalę U14 a divizione nugalėdami Kauno KM „Perkūnas“ komandą rezultatu 85:87.

“Du kėlinukai buvo idealiai sužaisti tiek puolime tiek gynyboje,- po rungtynių džiaugėsi komandos treneris Aivaras Grigaliūnas. - Pirmoje rungtynių dalyje laikėmės rungtynių plano, antroje pusėje truputi atsipalaidavome ir dėl  to darėme nemažai klaidų gynyboje ir puolime. Džiaugiamės pergale, bet dar sezono pradžia, yra daug taisytinų dalykų, tad nuo pirmadienio kibsime į darbus.”