EN

M. Gailiūnas po turnyro Minske: Tokių rungtynių mums reikėjo kaip oro

Gruodžio 14 – 16 dienomis Tornado KM – „Metga“ (2006 m.) dalyvavo tarptautiniame vaikų krepšinio turnyre Mc‘Donalds Cup 2018, Minske, Baltarusijoje. Per tris viešnagės Minske dienas vaikinai sužaidė penkias rungtynes ir, nors grįžo be medalių, pasisėmė neįkainojamos patirties kovose su lygiaverčiais varžovais.

„Pirmas rungtynes žaidėm su mums pažįstamais lenkais iš Bialystok miesto Lenkijoje, - pasakojo komandos treneris Modestas Gailiūnas. - Varžovai atrodė šiek tiek šviežesni, mes vis kažkur puse kojos vėlavom. Mūsų komanda turi bėdą su trečiu kėliniu, nepavyksta maksimaliai mobilizuotis ir sužaisti geriausiai. Per jį lenkai ir pabėgo, bandėm vytis, bet buvo per vėlu. Antrosios rungtynės buvo su Staryj Oskol "Drakoni" komanda iš Rusijos. Šias rungtynes privalėjom laimėti. Vaikai jau atrodė apsipratę su 6 dydžio kamuoliu, atsirado pataikymas. Nors rusai ir stengėsi perlaužti rungtynių eigą, bet mums pavyko pasiekti pergalę. Po šių rungtynių pamatėm, kad mūsų priešininkai lenkai patyrė pralaimėjimą, todėl turnyrinėje lentelėje buvo sumaištis. Po pirmos dienos kelionės, ankstyvo kėlimosi, atidarymo ceremonijos ir dviejų rungtynių vaikai viešbutyje „iškrito kaip lapai“. Kitą dieną laukė rungtynės su šeimininkais. Rungtynės prasidėjo dideliu tempu. baltarusiai pradžioje pabėgo į priekį, tačiau po truputi grįžome į rungtynes, pasivijome varžovus ir niekaip negalėjome atitrūkti. Toks žaidimas be taškų, kur ir viena komanda ir kita apsigina, bet neužpuola vyko iki ilgosios pertraukos, o komandos per antrą kėlinį įmetė tik po 5 taškus. Nervų karas vyko ir visas likusias rungtynes, pabaigoje sėkmingiau ir užtikrinčiau sužaidė šeimininkai, tad pergalę šventė jie. Turnyrinėje lentelėje po pogrupio rungtynių likome treti, tad teko susitaikyti su mintimi, jog dėl medalių nekovosime. Rungtynės dėl penktosios vietos nebuvo tokios sudėtingos. Komandos buvo silpnesnės, nei prieš tai trys sutiktos ir gan lengvai iškovojome pergales. Šis turnyras parodė nemažai taisytinų dalykų komandoje, juos ir bandysim sutvarkyti treniruotėse. Tokių rungtynių kokios buvo šiame turnyre mums reikėjo kaip oro. Labai retai šiais metais mes žaidžiame rungtynes taškas į tašką. O būtent tokiose rungtynėse pasimato, kas yra kas“.

Visos komandos buvo apdovanotos turnyro marškinėliais, atminimo dovanomis, o geriausiu komandos žaidėju išrinktas Tomas Rimkus.