EN

Komandinio žaidimo grožį pademonstravę Tornado KM-"Xiaomi" krepšininkai stipriausi Lietuvoje!

Tornado KM-"Xiaomi" komanda stipriausia Lietuvoje! Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U13 čempionate nė karto nesuklupusią Vilniaus KM komanda rezultatu 81:72 (17:27, 28:12, 23:23, 13:13) nugalėję tornadiečiai antrą kartą "Tornado" krepšinio mokyklos istorijoje iškovojo čempiono titulą. Geriausiu sezono treneriu "Tornado" krepšinio mokykloje pripažintas Aivaras Grigaliūnas pakartojo Tornado KM-"Envija" pasiekimą, kurią į priekį tuo metu vedė Paulius Murauskas. Tuo tarpu treneriui tai buvo antrasis finalas MKL, su 2002 m. karta jam nepavyko pasiekti pergalės ir jo komanda iškovojo sidabro medalius.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Vilniaus KM komanda, kuri pirmajame kėlinyje M. Daunio pastangomis įgijo 7 taškų pranašumą (17:24), o vilniečių lyderis surinko 13 taškų. Į tai tornadiečiai atsakė žaisdami kosminį krepšinį antrajame kėlinyje, per kurį į varžovų krepšį įmetė 28 taškus. Nors atrodė, kad tai bus R. Buroko kėlinys, bet be lyderio pelnytų 9 taškų, aikštelėje atsirado pagalbininkai, kurie puikiai rinko taškus ir nuėmė naštą nuo R. Buroko pečių. Vėl puikiai veikė greitas puolimas, o rungtynių pirmą pusę kaip ir pusfinalyje tornadiečiai uždarė taikliu tritaškiu metimu. Pasižymėjęs A. Sipavičius sukrovė Tornado KM-"Xiaomi" komandai finale 9 taškų persvarą (45:36).

Antroje susitikimo pusėje tornadiečiai ir toliau demonstravo komandinį žaidimą ir išlaikė 10 taškų pranašumą. Tornadiečiai puikiai stabdė varžovus puolime, patys organizavo užtikrintas atakas ir neleido varžovams pagalvoti apie pergalę. Apie lygią ir kietą kovą liūdija ir tai, kad antrą pusę komandos sužaidė lygiu rezultatu (23:23 ir 13:13).

Rezultatyviausiai mūsų komandoje žaidė: Ramas Burokas - 18 tšk., (17 atk. k.),  Kimas Ulanovas - 17 tšk., Lukas Tamošiūnas - 12 tšk.