Išlikimo trileris su Šiaulių komanda baigėsi "Tornado" KM auklėtinių pergale

bruzga

Kovo 30 d. prasidėjo Gintaro Daugėlos auklėtinių Tornado KM – „Scandagra“ kovos dėl išliko pirmajame MKL divizione. Varžovas – Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkai. Po įtempto rungtynių maratono, teisę keliauti toliau iškovojo mūsų mokyklos auklėtiniai.

Pirmosios rungtynės su Šiaulių krepšininkais buvo žaidžiamos namuose. Aikštelėje virė tikrai permaininga kova. Į priekį kelių taškų skirtumu išsiverždavo tai Tornado KM – „Scandagra“, tai Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkai. Ketvirtojo kėlinio viduryje svečiai įgijo aštuonių taškų pranašumą, kurio mūsiškiams likviduoti nepavyko ir pirmąją pergalę išlikimo kovoje šventė Šiaulių KA „Saulė“ ekipa. Rezultatyviausi tornadiečių gretose buvo Mantas Bruzga, atlikęs dvigubą dublį (21 tšk., 11 atk.k., 3 rez.p., 2 per.k., 19 naud.b.), Valdas Gudelevičius (15 tšk., 3 atk.k., 4 rez.p., 1 bl., 13 naud.b) ir Aidas Bakutis (11 tšk., 2 atk.k., 6 rez.p., 2 per.k., 8 naud.b.).

Kitą diena, Tornado KM - „Scandagra“ žaidė antrąsias poros rungtynes Šiauliuose. Šįkart kelių taškų pranašumą visas rungtynes išlaikė Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkai. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei komandas skyrė penki taškai. Tornadiečiai rinkosi pražangas, tikėdamiesi netaiklių varžovų metimų ir bandydami išsikovoti daugiau laiko sau. Taktika pasiteisino ir likus 5 sekundėm iki finalinės sirenos rezultatas jau buvo lygus. Galiausiai, tornadukas Robertas Jonaitis išprovokavo pražangą ir pataikęs savo vienintelį tašką per rungtynes, išplėšė komandai pergalę ir išlygino serijos rezultatą. Daugiausiai taškų prie pergalės Tornado KM – „Scandagra“ gretose pridėjo Aidas Bakutis, atlikęs dvigubą dublį (22 tšk., 11 atk.k., 3 rez.p., 3 per.k., 24 naud.b.), Mantas Bruzga, taip pat atlikęs dvigubą dublį (21 tšk., 10 atk.k., 1 rez.p., 3 per.k., 14 naud.b.) ir Valdas Gudelevičius (10 tšk., 2 atk.k., 1 per.k.).

Paskutinės ir lemiamos rungtynės buvo žaidžiamos „Tornado“ KM namų salėje. Iki ilgosios pertraukos kelių taškų pranašumą turėjo G. Daugėlos auklėtiniai, tačiau, tik prasidėjus antrajai rungtynių pusei, Šiaulių Ka „Saulė“ trumpam persvėrė rezultatą. Įtempta kova vyko iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio. Tada taškas po taško tornadukai ėmė didinti skirtumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę ir išlikimą pirmajame divizione rezultatu 84:67. Rezultatyviausi šiose rungtynėse buvo Aidas Bakutis (24 tšk., 5 atk.k., 6 rez.p., 9 per.k., 33 naud.b.), Valdas Gudelevičius (20 tšk., 1 atk.k, 3 rez.p., 2 per.k., 11 naud.b.) ir Mantas Bruzga, trečias rungtynes iš eilės atlikęs dvigubą dublį (15 tšk., 16 atk.k., 2 rez.p., 4 per.k., 1 bl., 17 naud.b.).

„Visos trys rungtynės turėjo vieną bendrą bruožą – tai atkakli kova taškas į tašką, - pastebėjimais dalijosi komandos treneris Gintaras Daugėla. Sveikinu auklėtinius su sunkiai atlikta užduotimi. Pergalė yra pergalė, nesvarbu, kokiu skirtumu, bet daugybė klaidų, netaiklių metimų, žaidimo pavieniui momentų nepapuošė išlikimo rungtynių. Jei tai būtų finalinės rungtynės, būtų galima daug ką pamiršti, bet tik ne tada, kai po kelių dienų laukia akistata su Kauno KM „Aisčiai“. Aš ir toliau manau, kad ši sunki stotelė yra laikina ir mes toliau žygiuosime savo užsibrėžto tikslo link“.