EN

Donatas Mikulevičius apie U16 rinktinę: „Žaidėjai turėtų vertinti kiekvieną išėjimą į aikštelę su Lietuvos rinktinės marškinėliais“ („Tornado“ KM atstovų komentarai)

Donatas Mikulevičius apie U16 rinktinę: „Žaidėjai turėtų vertinti kiekvieną išėjimą į aikštelę su Lietuvos rinktinės marškinėliais“ („Tornado“ KM atstovų komentarai)

2019 m. Gruodžio 6 – 8 dienomis Lietuvos U16 rinktinė dalyvavo tarptautiniame Vladimiro Ryženkovo krepšinio turnyre Baltarusijoje. Turnyro metu Lietuvos šešiolikmečiai susitiko su rinktinėmis iš Baltarusijos, Moldovos bei varžovais iš Krasnogorsko miesto (Rusija). Per trejas sužaistas rungtynes jaunučiams pavyko pasiekti 2 triuškinamas pergales prieš Moldovos rinktinę bei Krasnogorsko komandą. Visgi, rungtynėse su Baltarusijos rinktine lietuviai patyrė skaudžią nesėkmę nusileisdami vos vienu tašku. Rinktinėje netrūko ir „Tornado“ krepšinio mokyklos atstovų. Už šešiolikmečių rinktinės vairo stovėjo Tornado KM „Envija“ treneris Donatas Mikulevičius. Taip pat, jaunučiams atstovavo ir du mūsų mokyklos auklėtiniai – Modestas Babraitis ir Paulius Murauskas.

Po turnyro pakalbinome „Tornado“ atstovus bei paprašėme jų pasidalinti įspūdžiais iš turnyro.

Treneri, kaip vertinate rinktinės pasirodymą turnyre?

Pasirodymas nebuvo labai geras. Pralaimėjome vienerias rungtynes Baltarusijos rinktinei, kuri nebuvo pačios stipriausios sudėties. Mes nedemonstravome kieto žaidimo, nusileisdavome varžovams fiziškumu. Manau vaikinai, neįvertino varžovo ir tikėjosi lengvos pergalės, tačiau netinkamas požiūris į rungtynes privertė mus nuryti karčią pralaimėjimo piliulę. Kitąkart norėčiau vaikinams palinkėti vertinti kiekvieną išėjimą į aikštelę, nes niekada nežinai, kada vėl galėsi pasirodyti su Lietuvos rinktinės marškinėliais.

Kokių sunkumų kyla sezono eigoje pereinant nuo Tornado KM „Envija“ vairo prie Lietuvos U16 rinktinės trenerio posto?

Didžiausias sunkumas yra įvesti rinktinę į žaidybinį ritmą, sudėlioti puolimo ir gynybos schemas. Vaikinai yra atėję iš skirtingų krepšinio mokyklų, todėl reikia tinkamai  sustyguoti jų tarpusavio bendradarbiavimą aikštelėje. Kadangi treniruočių yra nedaug, stengiesi neužkrauti jiems daug informacijos, nes žinai, kad visko išpildyti nepavyks. Žinoma, kiekvienoje treniruotėje bandai išgauti maksimumą iš jaunuolių ir tikiesi, kad išmoktas pamokas pavyks įvykdyti ir rungtynėse. Kalbant apie darbo suderinimą „Tornado“ krepšinio mokykloje ir U16 rinktinėje, galiu pasakyti, kad tai nėra labai paprastas dalykas. Norėdamas išvykti, turi rasti žmogų, kuris galėtų pavaduoti tave ir vestų treniruotes jaunimui. Negali palikti visko likimo valiai.

Didžiąją dalį varžovų nušlavėte milžiniškais skirtumais. Ar manote, kad toks turnyras buvo naudingas žaidėjams?

Nepasakyčiau, kad turnyras klostėsi labai lengvai. Turėjome vienas geras rungtynes, tačiau ir jose buvo broko. Kiekvienose rungtynėse buvo tam tikrų taisytinų dalykų: kartais prarasdavome koncentraciją gynyboje, kartais nesugebėdavome aštriau sužaisti puolime. Tokios klaidos kainavo pergalę prieš baltarusius. Žaidžiant prieš silpnesnes komandas galėjome pritaikyti daugiau gynybos schemų, išpildyti naujų derinių. Taigi, tokį turnyrą vertinčiau kaip gerą pamoką, kuri turėtų padėti vaikinams tobulėti ateityje. Žaidėjai įgavo daug naudingos patirties, susigyveno kaip darnus kolektyvas.

Pauliau, šiemet atstovauji Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipai bei varžaisi Nacionalinėje krepšinio lygoje, kurioje dažniausiai tenka grumtis su vyrais, o ne savo amžiaus atstovais. Ar nebuvo keista grįžti prie bendraamžių krepšinio? Ar buvo sunku prisitaikyti prie naujų komandos draugų?

Pradžioje tikrai buvo šiek tiek keista. Žaidžiant su bendraamžiais skiriasi žaidimo tempas, greičiai yra kiek kitokie. Taip pat, bendraamžiai nepasižymi tokia fizine jėga, kaip varžovai su kuriais tenka grumtis NKL. Prisitaikyti prie komandos draugų tikrai nebuvo sunku, nes dauguma yra gerai pažįstami iš moksleivių lygos arba iš senesnių susitikimų rinktinėse.

Kuo labiausiai skiriasi žaidimas tarp vyrų nuo žaidimo su savo bendraamžiais?

Kaip jau minėjau, didžiausias skirtumas yra fizinė jėga. Žaidžiant su vyrais tenka daugiau stumdytis, kontakto lygis būna didesnis, sprendimus reikia priimti žymiai greičiau. Su bendraamžiais šie dalykai yra kiek paprastesni, viskas yra truputį lengviau.

Modestai, kaip vertini savo asmeninį pasirodymą turnyre?

Savo pasirodymą vertinti būtų sunku, nes dėl traumos sužaidžiau tik vienerias rungtynes. Manau, jose nepasirodžiau taip, kaip galėjau geriausiai, todėl pasirodymą vertinčiau vidutiniškai.

MKL pirmenybėse atstovaudamas Tornado KM „Envija“ komandą renki dvigubo dublio rodiklius bei esi visiškas ekipos lyderis. Kaip rinktinėje pavyksta prisitaikyti prie naujų komandos žaidėjų bei kitokios rolės?

Dauguma rinktinės žaidėjų yra pažįstami iš MKL kovų, todėl nekilo didelių problemų prisitaikant prie jų. Kitokios rolės komandoje taip pat nesureikšminu. Vis tiek visų žaidėjų bendras tikslas yra laimėti ir kiekvienas išėjęs į aikštę darome tai, ką mokame geriausiai.

Kokių naudingų dalykų pasisėmei iš šio turnyro?

Turnyre įgavau labai daug naudingos patirties, pamačiau ties kokiais žaidimo elementais reikia dirbti, kad tapčiau geresniu žaidėju.