EN

Čempionų ir vicečempionų titulai per vieną savaitgalį!

Čempionų ir vicečempionų titulai per vieną savaitgalį!
        Gegužės 3 - 4 dienomis dvi “Tornado” krepšinio mokyklos užbaigė savo pasirodymus Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionatuose. Tornado KM - “Meistro kodas” (treneris Tomas Rakauskas) finišavo užsikabindami U17 vicečempionų medalius, o Tornado KM - “Sharp” (treneris Donatas Mikulevičius) antrus metus iš eilės sezoną baigė su čempionų titulu.
Ilgai lauktas finalinis ketvertas ir vicečempionų titulas!
            Tornado KM - “Meistro kodas” nuo pat komandos gyvavimo pradžios tarp keturių stipriausių ekipų pateko pirmąjį kartą. 2019/2020 m. (U13) sezonas buvo nutrauktas dėl pandemijos, 2020/2021 m. (U14) atkrintamosiose vos kelių taškų skirtumu abejose rungtynėse nusileista Šiaulių ekipai, 2021/202 m. (U15) kelionę atkrintamosiose nutraukė V. Knašiaus KM komanda, 2022/2023 m. (U16) traumomis ir ligomis pažymėtas sezonas irgi baigėsi atkrintamosiose suklupus pries tuos pačius pajūrio krepšininkus. Šiais metais tornadiečiai reguliarųjį sezoną užbaigė antroje turnyrinės lentelės vietoje, atkrintamosiose užtikrintai įveikė Sostinės KM II krepšininkus ir pasiėmė išsvajotą bilietą į finalinį ketvertą.
            - Treneri, visų pirma sveikinimai su vicečempionų titulu! Bet gal pradėkime nuo pradžių. Kas buvo kitaip šį sezoną, lyginant su prieš tai buvusiais, kad taip užtikrintai atrodėte viso reguliaraus sezono metu?
           - Visų pirma labai ačiū už sveikinimus. Jeigu kalbant apie visą sezoną, tai turbūt jau nuo sezono pradžios jautėme, kad tai gali būti ypatingas sezonas.Tikrai jautėsi, kad vaikinai po vasaros labai sustiprėję fiziškai, kai kurie gal ir labiau pabrendę ir tas skirtumas kuris būdavo prieš kitas komandas jau išnykęs, o galbūt ir mūsų pusėje. Labai prisidėjo ir tai, kad metais jaunesnis Tauris Aliukonis labai patobulėjo ir davė mums to truputį trūkstamo dydžio baudos aikštelėje. Jei lyginant su pernai metų sezonu, tai didžiausias skirtumas, turbūt buvo, kad pagrindiniai žaidėjai beveik visą sezoną buvo sveiki, arba jei kurio nors ir trūkdavo, tai būdavo sveiki kiti ir kompensuodavo tai.
            - Šį sezoną išskirtinius rezultatus aikštelėje demonstravo Arminas Vilkas, jam gerai talkino Ąžuolas Hopenas, Hryhorii Leskiv, Dominykas Jasiukaitis ir metais jaunesnis Tauris Aliukonis. Kas labiausiai prisidėjo prie šių žaidėjų tobulėjimo šį sezoną?
            - Šie vaikinai nuo pat mažų vaikų buvo mūsų komandos lyderiai ir džiugu, kad net ir pasiekus 17 m. amžių jais vis dar išlieka. Šiemet pradėję žaisti jau ir tarp vyrų, jie sužaidė tikrai didelį rungtynių skaičių ir sezono pabaigoje tas tobulėjimas dar labiau jautėsi. Labai džiugu dėl Armino, kuris po vasaros su savo amžiaus Lietuvos rinktine, įgavo pasitikėjimo, sustiprėjo fiziškai ir svarbiausia, kad atlaikydamas didžiulius krūvius išvengė traumų. Su tuo pačiu susidūrė ir už metais vyresnius, bei RKL komandoje žaidę Ąžuolas su Hryhorii. Tokiame amžiuje labai svarbu kuo daugiau žaisti. Žaisdami tarp vyrų vaikinai turi prisitaikyti ir tapti gudresniais, kad įveiktų fiziškai stipresnius varžovus. Po to atėjus žaisti su savo amžiaus vaikinais jau labiau pastebi detales, turi daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, tampa paprasčiau žaisti. Džiugu ir dėl Dominyko, kuris gal kiek apsiprato su savo role ir visą sezoną mums davė labai daug naudos ir energijos pirmas kildamas nuo suolo ir turbūt buvo geriausias šeštasis žaidėjas visoje lygoje, o finalo ketverte išvis žibėjo ryškiausiomis spalvom. Prie visų šitų tikrai norisi paminėti ir visus kitus. Turėjome daug žaidėjų, kurie galėjo sužaisti vienose ar kitose rungtynėse ir, manau, kad prie tos sėkmės daug prisidėjo, kad turėjome geresnį suoliuką nei kitos komandos. O dar reikia nepamiršti ir, kad traumų vis tik neišvengėme. Didžiąją sezono dalį nežaidė dėl traumų mums labai svarbūs žaidėjai Rokas ir Titas.
            - Atkrintamosiose varžybose žaidėte su Sostinės KM II ekipa. Kaip vertinote savo varžovus prieš šį etapą? 
            - Varžovus vertinome labai rimtai. Mums niekada nebuvo su jais lengva ir tikrai laukėme sunkios kovos. Toks jau mūsų tas čempionatas, kad visos komandos pajėgios ir niekada negali būti garantuotas. Ir sezono metu abu kartus juos įveikėme tikrai sunkiai. Žinojome jų pagrindinius žaidėjus, žinojome, ką ir kaip žaidžia, bet krepšinyje taip jau yra, kad gali žinoti, bet aikštelėje vis tiek viską nusprendžia žaidėjai. Abi rungtynės tikrai buvo labai sunkios ir rezultatas netgi neatspindi tos kovos atkaklumo.
            - Kokios emocijos buvo patekus į finalinį ketvertą?
            - Emocijos iš tikrųjų buvo labai didelės. Mes vis kartodavome jau eilę metų, kad tai yra mūsų tikslas, bet niekada nebūdavome favoritai ten pakliūti. O šį sezoną jau buvo kitaip. 2 - oji vieta reguliariajame sezone jau kaip ir įpareigojo ir vaikinams teko susitvarkyti dar ir su tuo, kad jie favoritai kovoje dėl patekimo į finalo ketvertą. Nežaidėme ketvirtfinalyje labai gerai ir netgi laimėjus antras rungtynes, kai trečiame kėlinyje atsilikinėjome 13 taškų, norėjosi matyti daugiau džiaugsmo iš vaikinų, bet kita vertus tada supranti, kad ir vaikinai iš savęs reikalauja daugiau nei to, kaip žaidė, nors ir laimėjo. Po rungtynių padėkojau jiems už kovą ir už tai, kad išpildė mano svajonę, bet pasakiau, kad iš karto turiu ir kitą svajonę.
            - Pusfinalio varžovas - Klaipėdos KM ekipa. Jie buvo visų finalinių ketvertų dalyviai, tad sukaupę nemažą žaidžiant tokios svarbos rungtynes. Su kokiomis mintimis ėjote į rungtynes, ko tikėjotės, su kokiomis problemomis susidūrėte ir ar buvote patenkintas komandos žaidimu ?
            - Į rungtynes ėjom tikrai su viena mintimi, kad privalome laimėti. Varžovas tikrai labai stiprus, visų prieš tai buvusių finalo ketverto dalyvis ir pernai metų vicečempionas. Buvo svarbu, kaip vaikinai susidoros su jauduliu pirmą kartą žaisdami pusfinalyje. Dar sunkiau buvo, kad neturėjome Taurio, o trečio kėlinuko pradžioje ir Giša iškrito dėl traumos. Tikrai nežaidėme labai gerai, labai koją kišo varžovų atkovoti kamuoliai po mūsų krepšiu. Vien skaičius, kad varžovai išmetė 22 metimais daugiau nei mes, daug ką pasako. Todėl pergalė tikrai buvo labai saldi. Kaip sakant geriau blogai žaisti ir laimėti, nei gerai žaisti ir pralaimėti.
            - Pusfinalio barjeras po atkaklios kovos buvo įveiktas ir finale kiek “nukraujavę” laukėte dvikovos su Sostinės KM I ekipa. Už nugaros ne vienas kalbėjo, jog vilniečiai - poros favoritai. Kaip jūs žiūrėjote į auksinę dvikovą?
            - Visą sezoną žinojome, kad visiems žaidėjams susirinkus Sostinės KM tikrai nebūtų čempionatą užbaigusi 4-oje vietoje. Juos vistiek visi laikė favoritais. Ir rūbinėje prieš rungtynes vaikinams sakiau, kad ten salėje labai mažai kas tiki jumis, bet niekas mumis ir netikės, jeigu netikėsime mes patys. Manau, kad galėjome sukovoti geriau net ir nežiūrint į tai, kad neturėjome dviejų starto penketo žaidėjų, bet tai buvo varžovų diena. Vienu metu jų pataikymas buvo 9 iš 13 tritaškiai. Manau, kad kitą dieną net ir būnant visiškai laisvam būtu nelengva pakartoti tokį rezultatą. 16 tritaškių per rungtynes taip pat yra tikrai nekasdienis rezultatas. Reikia paminėti dar ir žaidėją, kuris paskutinėse rungtynėse prieš mus buvo įmetęs 2 taškus, o finale per 20 min. sumetė net 27 taškus, praktiškai nepramesdamas. Reikia už tai jį tik pagirti ir pripažinti, kad tą dieną varžovai buvo stipresni.
            - Na ir pabaigai, kaip vertinate sezoną?
           - Sezoną vertinu labai gerai. O iki fantastiškai pritrūko tik vienų rungtynių.Nuėjome ilgą kelią, užsikabinome ilgai svajotus medalius, ir, manau, kiekvienas tikrai patobulėjome visose srityse. Dabar vaikinams linkiu nesustoti ir toliau kryptingai dirbti. Pasidžiaugti jau spėjome, o pasiruošimas kitam sezonui prasideda jau dabar, nes visų lūkesčiai jame bus dar didesni.
Į simbolinį penketą buvo išrinktas Tornado KM - "Meistro kodas" krepšininkas Arminas Vilkas 
Rungtynių fotogalerijos: >>> pusfinalis  >>> finalas >>> apdovanojimai

Pirmą kartą “Tornado” KM istorijoje čempionų titulas du metus iš eilės!

Tornado KM - “Sharp” šiemet užtikrintai keliavo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U13 čempionate ir reguliarųjį sezoną užbaigė pirmojoje vietoje. Finalinis ketvertas buvo mažiausias Donato Mikulevičiaus ekipos tikslas, tačiau dauguma tyliai tikėjosi antro čempionų titulo.
           - Sveikinimai su čempionų titulu antrus metus iš eilės! Turbūt klausti, kaip vertinate sezoną net neverta. Ar buvo kokių nors problemų, su kuo susidūrėte sezono eigoje? Tikriausiai nėra lengva išlaikyti tokią aukštą vaikų motyvaciją visose rungtynėse? Kaip jums tai pavyksta?
            - Ačiū už sveikinimus. Sezoną vertinu gerai, nes tikslai įgyvendinti, bet paskutinės dvi rungtynės buvo tragedija, taip žaisti negalima… Geras dalykas, kad apgynėme titulą... Vaikai nori varžytis, nori kautis, nori judėti pirmyn, tokie bendri siekiai ir veda pirmyn. Gaila, kad savaitgalį demonstravome, visai ne savo žaidimą, visiškai priešingai žaidėme.
            - Kokios stipriausios jūsų komandos savybės?
            - Sakyčiau, komandiškumas ir draugiškumas buvo viso sezono metu. Finalinio ketverto savaitgalį taip pat taip buvo, bet savo žaidimo pademonstruoti nepavyko. Atrodo, vieni kitą palaikė, tačiau iki idealaus komandiško žaidimo trūko daug.
            - Jonas Valančius puikiai dirigavo komandai šiame sezone, tačiau vienas čempionato gi nelaimėsi? Ką iš individualių žaidėjų galėtumėte dar išskirti?
            - Jonas įgauna daug patirties žaisdamas su vyresniais. Yra tu jaunuolių kurie prisideda, tik skirtingom dienom skirtingi veidai. Ketverto savaitgalį turėjome visus, bet naudos gavome tikrai ne iš visų. Tiek, kiek galėjo duoti įprastai, kai kas net pusė savo galimybių neparodė. Manau kai kurie perdegė.
            - Pusfinalyje susitikote su Sostinės KM II ekipa. Ar buvote patenkintas vaizdu aikštelėje? Ar gavote kažkokių pamokų prieš žengiant į finalą?
            - Vaizdas nebuvo toks, kokio tikėjomės ir ko norėjome. Žinojome, kad varžovai labai fiziški, tam ruošiemės. Jautėsi įtampa, ko neatlaikė, manau, daugelis. Buvo gera pamoka, kuri parodė, kiek yra svarbi šalta galva. Sakyčiau, Jonas su Jokūbu šioj vietoj neblogai tvarkėsi.
            - Finale laukė aikštelės šeimininkai V. Knašiaus KM komanda. Reguliariajame sezone pasidalinote po vieną pergalę namų arenose. Ar buvo kažkokių minčių, kad finalas gali pakrypti jums nepalankiu rezultatu?            
            Blogų minčių stengiuos sau į galvą nekišt ir komandai neleisti taip nusiteikti. Turim kautis iki pat galo.
            - Ką galite palinkėti vaikinams pasibaigus sezonui?
            - Komandai ačiū už sėkmingą sezoną. Linkiu pagerint savo igudžius, kuriuos galės perteikti komandiniuose veiksmuose ateinantį sezoną. Aukit, stiprėkit ir pradedam ruoštis naujam sezonui jau dabar!
            Į simbolinį penketą buvo išrinkti Tornado KM - "Sharp" žaidėjai - Jonas Valančius ir Lukas Saročka.
            Rungtynių fotogalerijos: >>> pusfinalis >>> finalas
Tornado KM komandų dalyvavimas Lietuvos moksleivių krepšinio lygos A divizionuose dalinai finansuojamas iš Kauno savivaldybės projekto lėšų.