Banguotas "Tornado" KM auklėtinių žaidimas: vieni kyla aukštyn, kiti krenta žemyn

Banguotas "Tornado" KM  auklėtinių žaidimas: vieni kyla aukštyn, kiti krenta žemyn

mkl

Prabėgo dar viena savaitė, o per ją „Tornado“ krepšinio mokyklos auklėtiniai spėjo sužaisti net devynerias Moksleivių krepšinio lygos (MKL) rungtynes. Keturios iš jų baigėsi tornadukų pergalėmis.

www vici ltAntradienį, lapkričio 27 dieną, Tornado KM „Viči“ krepšininkai susitiko su Kauno KM „Aisčių“ ekipa. Rungtynės prasidėjo netaikliais abiejų komandų reidais po krepšiais ir sužaidus daugiau nei vieną minutę, tornadiečiams pagaliau pavyko pataikyti. Aikštelės šeimininkai toliau klydo, o Šarūno Zablockio auklėjami Tornado KM „Viči“ berniukai sėkmingai rinkosi taškus ir po pirmojo kėlinio jau pirmavo 9:15. Antrojo ketvirčio pradžia vėlgi buvo sėkmingesnė tornadukams: jie taikliai atakavo krepšį ir taškas po taško veržėsi į priekį, KM „Aisčiai“ krepšininkai vis dažniau klydo ir, sužaidus pusę rungtynių, nuo svečių juos skyrė jau 17 taškų. Trečiajame kėlinyje KM „Aisčiai“ ekipai pavyko sustabdyti įsiaudrinusius mūsų mokyklos auklėtinius. Pastarieji taip pat pasižymėjo tvirta gynyba ir tai lėmė, jog abi komandos per kėlinį pelnė vos po 6 taškus. Paskutines dešimt minučių tornadukai bandė dar labiau pabėgti nuo varžovų ir jiems puikiai sekėsi ne tik puolime, bet ir gynyboje. Susitikimas baigėsi rezultatu 24:53. Labiausiai rungtynėse pasižymėjo Nedas Kancleris, pelnęs 8 taškus. 15 atkovotų Nedo kamuolių įrodo, jog jis buvo nenugalimas ir po krepšiu. 7 taškus prie pergalės pridėjo ir Tautvydas Kupstas, taip pat perėmęs ir 3 varžovų kamuolius.

logo glassdriveTą patį vakarą, Tornado KM „Glass Drive“ aikštelėje susigrūmė su Sabonio KC “Katos Grupė“ komanda. Rungtynių pradžia buvo daug žadanti: kova vyko taškas į tašką, o viduryje kėlinio tornadukai net buvo išsiveržę į priekį, regis nemažu, dešimties taškų skirtumu. Vis tik varžovai nebuvo linkę atsilikti ir iki kėlinio galo rezultatą išlygino. Antrasis ketvirtis taip pat kaitino sirgalių kraują, tačiau įpusėjus saboniukai išsiveržė į priekį kelių taškų skirtumu. Po ilgosios pertraukos žaidimas pasikeitė. Kol Sabonio KC auklėtiniai pelnė taškus, Tornado KM „Glass Drive“ krepšininkai nesugebėjo „atrišti“ varžovų krepšio, o kai, galų gale, pasisekė tai padaryti, žaidimas vis tiek nesiklostė taip, kaip turėtų. Saboniukai karaliavo po krepšiu ir metė lengvus taškus. Trečiasis kėlinys tornadukams buvo tragiškas. Nebeatsitiesė vaikinai ir paskutinį ketvirtį... Varžovai perėmė net 16 tornadukų kamuolių, o pastarieji suklydo kone dvigubai daugiau kartų. Tai ir lėmė, jog rungtynės baigėsi rezultatu 90:50. Daugiausiai taškų – 18 – komandai pelnė Emilis Kuzabavičius, 16 – Valentinas Mitalauskas.

logoTrečiadienis, lapkričio 28 d., nebuvo labai sėkminga ir Tornado KM – „Alburnus“ ekipai. Vieno taško skirtumu ji nusileido V. Knašiaus KM „Smėlio Juosta“ komandai. Rungtynių pradžia sėkmingesnė buvo klaipėdiečiams. Jie sėkmingai nuo pirmojo metimo pradėjo krauti savo taškų bagažą. Vidury kėlinio „atsibudo“ ir tornadukai, kurie ėmė vytis įsisiautėjusius priešininkus, bet pirmajame kėlinyje tam padaryti pritrūko laiko. Įpusėjus antrajam ketvirčiui, rezultatą pavyko sušvelnini iki vieno taško, bet šeimininkams nepatiko toks kauniečių kvėpavimas į nugarą ir ilgai netrukus jie vėl pabėgo į priekį. Aikštelėje virė gan permainingas žaidimas ir iki ilgosios pertraukos Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniams vis tik pavyko priartėti vieno taško skirtumu. Po ilgosios pertraukos, nieko nelaukę, tornadiečiai ėmė veržtis į priekį. Aišku, V. Knašiaus auklėtiniai tuo patenkinti nebuvo ir kauniečiai nuolat juto jų alsavimą į nugarą, kol galų gale, nuaidėjus trečiojo kėlinio sirenai, rezultatas tapo lygus. Paskutinis ketvirtis prasidėjo nuo nulio ir aikštelėje užvirė tikras pragaras. Tornadukai devynias minutes sugebėjo išlaikyti pranašumą, deja, po savo krepšiu neatkovotas kamuolys, paskutinėmis rungtynių sekundėmis, leido „knašiukams“ džiaugtis pergale. Susitikimas baigėsi rezultatu 68:67. 15 taškų komandai pelnė Pijus Mykolaitis, 14 pridėjo Šarūnas Ajauskas. Po krepšiu, atkovojęs 15 kamuolių, karaliavo Karolis Šarukas.

Tą patį vakarą pergale pasidžiaugti galėjo III divizione žaidžianti 1995 m. g. Tornado KM II ekipa. Ji namuose priėmė Kaišiadorių KKSC komandą. Pirmajame kėlinyje kiek stipresni buvo Kaišiadorių krepšininkai, tačiau vėliau „kojas apšilo“ ir Tornado KM II. Antrąjį kėlinį laimėję 18:12, jie ilsėtis išėjo turėdami vieno taško pranašumą. Trečiajį ketvirtį prie tritaškio linijos siautėjo Rokas Drūlia, o jam atsakyti tiek dvitaškiais, tiek tritaškiais metimais stengėsi ir varžovų ekipa. Iki pat rungtynių pabaigos kova vyko taškas į tašką ir tik geriau sužaistos paskutinės susitikimo minutės apsprendė, jog pergale džiaugėsi Tornado KM II ekipa, rezultatu 70:65. Rezultatyviausi komandoje buvo, daugiau nei pusę taškų – 37, įmetęs Rokas Drūlia.

logo3Pasibaigęs ruduo, su savimi galėjo nusinešti ir pralaimėjimų šešėlį... Deja, nesėkmingos Tornado KM „Scandagra“ rungtynės tik parodė, jog pergalės su žiema neatkeliavo. Gruodžio 1 d., Gintaro Daugėlos vadovaujama ekipa namuose susitiko su A. Sabonio KC „XGSM“ komanda. Jau nuo pirmojo kėlinio antros pusės matėsi, jog tornadukams „ne ta diena“. Komanda aikštelėje buvo tarsi nesava: varžovai nesustodami organizavo rezultatyvias atakas, o G. Daugėlos auklėtiniams vis nesisekdavo sėkmingai užbaigti atakų. Saboniukai sėkmingai užsiimdavo padėtį po krepšiu ir susirinkę kamuolius taikliai atakavo Tornado KM „Scandagra“ krepšį. Su kiekviena žaidimo minute skirtumas tik didėjo, kol galų gale nuaidėjusi finalinė sirena užtvirtino rungtynių baigtį: A. Sabonio KC „XGSM“ laimėjo rezultatu 47:97. Rezultatyviausias komandoje buvo Mantas Brūzga, pelnęs 13 taškų. Po 8 taškus įmetė Aidas Bakutis ir Valdas Gudelevičius.

www easting ltGruodžio 2 d., sostinėje, Tornado KM “Easting Transline” susigrūmė su Vilniaus KM I komanda. Be, dėl ligos negalinčio žaisti vieno iš lyderių, Justo Klimavičiaus žaidusi tornadukų ekipa, nesugebėjo pasipriešinti vilniečiams. Treneris Donatas Mikulevičius pabrėžė, jog pirmi du kėliniai buvo lemiami: “Varžovai per du kėlinius puolime sugebėjo nusiimti beveik dvigubai daugiau kamuolių, nei mes gynyboje. Metimai buvo daromi skuboti, neparuošti arba, panašu, iš baimės visai nemesdavo. Gynyba pirmąją rungtynių pusę buvo visiškas nesusipratimas – varžovai darė ką norėjo ir kaip norėjo. Po ilgosios pertraukos žaidėjai lyg ir atsibudo, bet tai buvo padaryta po laiko…”. Rezultatyviausias komandoje buvo Arnas Malakauskas, pelnęs 25 taškus. Dvigubą dublį, 24 taškus pelnę ir 11 kamuolių atkovojęs, atliko Arnas Tilindė.

www vici ltTą patį šeštadienį, prekybos ir verslo mokykloje, Tornado KM „Viči“ namuose priėmė Š. Marčiolionio KA II – „Ecoservice“ komandą. Pirmojo kėlinuko pradžia buvo sėkmingesnė tornadukams, tačiau vilniečiai netruko juos pasivyti. Prasidėjus antrajam ketvirčiui iškart sublizgėjo antrasis Šarūno Zablockio treniruojamas penketas. Berniukai puikiai atidirbo tiek gynyboje, tiek puolime, o tai lėmė, jog Tornado KM „Viči“ ilsėtis išėjo turėdama jau vienuolikos taškų pranašumą. Likusį rungtynių laiką tornadiečiai demonstravo gražų krepšinį, o palūžusiems marčiulioniukams nebepadėjo net ir ištikimi sirgaliai. Sostinės krešininkai nebesugebėjo pasivyti įsisiautėjusių kauniečių. Pergalės dainas giedojo Tornado KM „Viči“ komandos aistruoliai. Susitikimas baigėsi rezultatu 70:47. Rezultatyviausias komandoje, pelnęs 16 taškų, buvo Karolis Babušis. 14 taškų prie pergalės pridėjo Justinas Ramanauskas.

logo glassdriveSekmadienio pergalių seriją tęsė svečiuose su Mažeikių SM žaidžiantys Tornado KM „Glass Drive“ krepšininkai. Nuo pat pirmosios rungtynių minutės, aikštelėje užvirė tikras pragaras. Komandos žaidė taškas į tašką ir kėlinys baigėsi lygiosiomis. Ne kas pasikeitė ir antrajame ketvirtyje. Vos keliais taškais į priekį pasprukę mažeikiškiai, greitai buvo pavyti ir aplenkti, nors ir labai mažu taškų skirtumu. Įtempta kova trečiajame kėlinyje tik parodė, jog tornadiečiai tikrai nenusiteikę namo važiuoti su pralaimėjimo kartėliu. Nors ketvirtąjį kėlinį Tornado KM „Glass Drive“ ekipa pradėjo turėdama trijų taškų deficitą, Valentinas Mitalauskas netruko jį panaikinti, pelnydamas tris taškus. Lygus žaidimas vyko iki 39-osios rungtynių minutės. Ir tik varžovų klaidų, ir tornadiečių taiklių paskutinių metimų dėka G. Žibėno auklėtiniai šventė pergalė rezultatu 65:69. Apie rungtynes paklaustas treneris atsakė trumpai: „Komanda buvo labai įsižeidusi po pralaimėtų antradienio rungtynių ir troško reabilituotis. Nors Mažeikiuose pavyko mažai kas, nes tiek žaidėjai, tiek komanda sužaidė prastas rungtynes, tačiau pergalę nulėmė pademonstruotas charakteris. Svarbi pergalė, kuri turėtų suteikti mums pasitikėjimo“. Rezultatyviausiai komandoje sužaidė Valentinas Mitalauskas, atlikęs dvigubą dublį: 24 taškai ir 11 atkovotų kamuolių. 19 taškų prie pergalės pridėjo Emilis Kuzabavičius.

asfina resize resize resizeNe visiems „Tornado“ KM auklėtiniams sekmadienis buvo sėkmingas. Tuose pačiuose Mažeikiuose, Aivaro Grigaliūno treniruojama 1998 m. g. Tornado KM “Asfina”pralaimėjo Mažeikių SM komandai, rezultatu 77:57.