Aurimas Plytnikas: atkrintamosiose žaidėme visi kaip vienas, kaip komanda!

tor-sab04

Balandžio 25 – 27 d. D. Mikulevičiaus auklėtiniai Tornado KM – “Easting Transline” ekipa žaidė atkrintamąsias MKL rungtynes prieš Sabonio KC – „Selteka“. Sunkiai kovoję, bet, deja, pralaimėję abejas rungtynes jie užbaigė 2013 – 2014 m. sezoną Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje.

Pirmosios rungtynės prieš antrąją vietą reguliariajame sezone užėmusią saboniukų komandą vyko jų namų aikštelėje. Nuo pirmųjų minučių aikštelėje užvirė labai įtempta kova – matėsi, jog tiek vieni, tiek kiti nenusiteikę lengvai atiduoti pergalės varžovui. Kova taškas į tašką vyko iki pat antrojo kėlinio vidurio, kada aikštelės šeimininkai įgijo šešių taškų pranašumą ir išlaikė jį iki ilgosios pertraukos. Trečiasis kėlinys, deja, sėkmingesnis buvo Sabonio KC – „Selteka“ ekipos žaidėjams. Nors tornadukai atkovojo ne vieną kamuolį, blokavo saboniukų metimus, vis tik jų atakos dažniau baigdavosi rezultatyviai ir prieš paskutinį ketvirtį jie jau buvo priekyje 17 taškų. Prasidėjus paskutinėms dešimčiai minučių, D. Mikulevičiaus auklėtiniai atsigavo ir ėmė mažinti savo atsilikimą, kol, likus keturioms minutėms iki finalinės sirenos, komandas skyrė tik 5 taškai. Vis tik Sabonio KC – „Selteka“ nebuvo linkę nusileisti ir rungtynes laimėjo rezultatu 91:82. Rezultatyviausi Tornado KM – „Easting Transline“ gretose buvo J. Klimavičius, atlikęs dvigubą dublį (20 tšk., 11 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 22 naud.b.), A. Malakauskas (16 tšk., 5 atk.k., 3 rez.p., 1 per.k., 1 bl., 16 naud.b), A. Plytnikas (14 tšk., 6 atk.k., 4 rez.p., 1 per.k., 13 naud.b.) ir A. Tilindė (12 tšk., 4 atk.k., 1 rez.p., 1 bl., 9 naud.b.).

RUNGTYNIŲ FOTO GALERIJA

Kitą dieną, Prekybos ir verslo mokykloje buvo žaidžiamos antrosios šios poros rungtynės. Tornadukai į aikštelę žengė su dar didesniu užsivedimu. Iki antrojo kėlinio vidurio D. Mikulevičiaus auklėtiniai neleido saboniukams atsikvėpti nei minutei ir rezultatas vis svyravo minimaliai tai į vieną, tai į kitą pusę. Netrukus A. Brusoko treniruojami vaikinai sėkmingiau sužaidė keletą atakų ir, prieš ilgąją pertrauką, įgijo aštuonių taškų pranašumą. Trečiajame kėlinyje tornadukams dar buvo pavykę sumažinti savo atsilikimą iki 4 taškų, tačiau sulaikyti po krepšiu kamuolius puikiai kovojantį varžovų centrą M. Echodą buvo vis sunkiau ir skirtumas tarp komandų augo. Galiausiai, nuaidėjus finalinei sirenai Sabonio KC – „Selteka“ šventė pergalę rezultatu 70:93. Rezultatyviausi tarp D. Mikulevičiaus auklėtinių buvo J. Klimavičius (25 tšk., 5 atk.k., 1 rez.p., 2 per.k., 14 naud.b.), A. Tilindė, atlikęs dvigubą dublį (12 tšk., 10 atk.k., 2 rez.p., 21 naud.b.), A. Plytnikas (11 tšk., 4 atk.k., 4 rez.p., 2 per.k.,. 12 naud.b.).

-       Treneri, sezonas buvo nelengvas. Pirmasis ratas prasidėjo pralaimėjimais, kai kurie iš jų, visai nedideliu skirtumu. Antrajame rate nepasisekė įveikti net tų komandų, prieš kurias prieš tai laimėjote. Galiausiai likote septintoje turnyrinės lentelės vietoje ir turėjote gerokai pakovoti dėl patekimo į ketvirtfinalį. Kaip manote, kokios yra to priežastys?

-     Sezoną pradėjome dviem pralaimėjimais prieš šios amžiaus grupės lyderius Š. Marčiulionio KA – „Čili“ ir Sabonio KC – „Selteka“. Žinojome, jog laukia sunkus etapas, nes visas pirmojo rato rungtynes teks žaisti išvykose. Komanda buvo nusiteikusi kovingai, todėl rungtynėse su Tauragės SM – „Nomera“, komanda nepasidavė net sunkiausiomis akimirkomis ir dėka to pavyko išplėšti pergalę. Kai kuriose rungtynėse, pavyzdžiui su Vilniaus KM ar Š. Marčiulionio KA – „Čili“ tiesiog pritrūko fortūnos. Vis tik, pirmąjį ratą vertinčiau tikrai neblogai, išskyrus tuos kelis mačus kada pritrūko sėkmės. Antrąjį ratą, panašu, komanda pasitiko kiek atsipalaidavę. Prasidėjo rungtynės namų salėje, tik ji mums buvo visiškai svetima. Čia pralaimėjome ir Tauragės krepšininkams ir Š. Marčiulionio KA – „Schuco“ ekipai. Papuolėme į duobę, įsivyravo padrikas žaidimas, visi bandė imtis lyderių vaidmenų, o tai tik vedė į pralaimėjimus. Pirmasis ratas buvo sunkesnis, bet iškovojome daugiau pergalių, nes komanda buvo daug labiau motyvuota žaisti išvykoje!

-          Atkrintamosiose rungtynėse su Akmenės SC turėjote gerokai pakovoti dėl patekimo toliau. Pirmąjį susitikimą laimėje vos ne 40 taškų skirtumu, antrąjį sugebėjote pralaimėti! Kas atsitiko?

-          Po reguliaraus sezono likome septintoje vietoje, tad laukė atkrintamosios su Akmenės SC. Pirmosios rungtynės, kad ir be lyderio J. Klimavičiaus, buvo sužaistos kone idealiai. Laimėjome 39 taškų skirtumu. Į antrąsias vaikinai važiavo jau kaip laimėtojai, o tai tikrai pakišo koją. Tikėjomės sunkesnės kovos nei pirmajame susitikime, bet likome suglumę, kai varžovai vienas po kito apšaudė mus nuo tritaškio linijos, taip priversdami mus kvėpuoti jiems į nugarą visas rungtynes. Bandėm iš naujo nusiteikti kovoti dėl pergalės, bet tai reikėjo daryti ne aikštelėje, o jau gerokai prieš tai. Palanki atmosfera salėje, suteikė Akmenės SC krepšininkams galimybę pakovoti dėl patekimo į ketvirtfinalį. Galiausiai, paskutinėse rungtynėse mūsų komanda susikaupė ir po sunkios kovos įveikė varžovus ir pateko į tolimesnį etapą.

-          Ketvirtfinalio rungtynėse su Sabonio KC – „Selteka“ Jūsų komanda atrodė tikrai pakylėta ir užsivedusi? Kas pasikeitė nuo reguliaraus sezono, kad įvyko tokie pokyčiai ir ko pritrūko iki pergalės prieš „saboniukus“?

-          Komanda suprato rungtynių svarbą. Daug teigiamų emocijų įnešė trenerio asistentu paprašytas pabūti mokyklos treneris, direktorius Kęstutis Naruševičius. Jis tikrai privertė vaikinus pasitempti ir rado žodžių, kaip juos motyvuoti. Naujos mintys ir idėjos komandai labai padėjo, nors ir pralaimėjome abejas rungtynes. Paskutiniame susitikime su Sabonio KC – „Selteka“ lygiai kovojom 2 kėlinius,o ketvirtajame „traukinys nuvažiavo“. Neturime tokio žaidėjo savo gretose, kuris visas keturiasdešimt minučių galėtų tvarkytis su tokia varomąja jėga kaip varžovų centro puolėjas M. Echodas. Po dviejų kėlinių savo krepšelyje jis turėjo tik 8 atkovotus kamuolius ir 16 taškų. Per likusius du kėlinius jis atkovojo dar 13 kamuolių bei pelnė 22 taškus! Vaikinai šaunuoliai, tvarkėsi tikrai gerai, bet pritrūko jėgos ir ištvermės. Tai, manyčiau, ir buvo pagrindinė mūsų pralaimėjimo priežastis.

-           Kas laukia Tornado KM – „Easting transline“ pasibaigus MKL sezonui?

-       MKL sezonas jau pasibaigė, bet dabar laukia KKML pirmenybės, kur norime patekti tarp keturių stipriausių 1996 – 1997 m. g. vaikinų komandų. Artimiausiu metu laukia rungtynės su Sabonio KC 1996 – I. Treniruočių metu dabar skirsime daugiau dėmesio tobulinti individualias žaidėjų savybes, nes sezono metu daugiau koncentravomės į taktiką.

Pakalbėjus su treneriu D. Mikulevičiumi ir išgirdus jo apmąstymus apie Tornado KM – „Easting Transline“ sezoną, buvo įdomu išgirsti ir žaidėjų atsiliepimus. Daugelis pastebėjo, jog komanda atkrintamosiose su Sabonio KC – „Selteka“ buvo atšviežėjusi, labiau motyvuoti ir užsidegusi. KĄ apie tai papasakojo Aurimas Plytnikas: „ Reguliariajame sezone jautėmės šiek tiek atsipalaidavę, trūko darbo gynyboje ir bendravimo aikštelėje, nors visi žinojome, jog tikslas – finalinis ketvertas. Artėjant atkrintamosioms rungtynėms darėmės vis vieningesni, atmosfera darėsi šiltesnė ir aikštelėje žaidėme visi kaip vienas, kaip komanda, o ne penki atskiri individualūs žaidėjai. Manau, atidavėme visas jėgas ir šios atkrintamosios mums suteikė tikrai daug gerų emocijų“.