Antrąją atnaujinto sezono savaitę "Tornado" krepšinio mokyklos komandos pergalių-pralaimėjimų balansą išlaikė lygų

Antroji atsinaujinusio sezono savaitė „Tornado“ krepšinio mokyklai buvo permaininga, o pergalių ir pralaimėjimų balansas buvo lygus – trys pergalės ir trys pralaimėjimai. Kadangi iki Velykų savaitgalio daugiau rungtynių nebus, prie apžvalgos pridėsime ir pirmadienį įvykusias rungtynes, kurios svarstyklių neišbalansavo – pirmadienį pasiekta viena pergalė ir patirtas vienas pralaimėjimas.

Pirmieji ant parketo praėjusią savaitę žengė Tornado KM-„Sharp“ komanda rungtyniaujanti MKL U18 čempionato A divizione. Namuose žaidę tornadiečiai turėjo pripažinti varžovų iš Panevėžio SC pranašumą rezultatu 78:87.
    „Apmaudu, kad šiandien nepavyko iškovoti pergalės, aišku iki jos ir trūko,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Tomas Kentra. - Labiausiai trūko teisingų sprendimų gynyboje. Pirma - labai sunkiai grįždavom į savo aikštę, antra - atidarydavom stipriąsias žaidėjų puses. Tiek prasiveržimus, tiek jų geriausiam metikui laisvus metimus. Kelis kartus padarėm grubias klaidas komandinėje gynyboje ir buvome nubausti taškais. Varžovai buvo agresyvesni kovojant dėl kamuolių, taip pat juos apdovanojom kvailai prasižengdami ir leisdami mesti net 29 baudos metimus, kai patys metėme tik 10. Nenoriu sakyti, kad viskas buvo blogai. Buvo ir gerų epizodų tiek puolime, tiek gynyboje, bet norint laimėti reikia kitokios gero ir blogo mūsų žaidimo proporcijos. Vaikinai treniruojasi noriai, užsivedimas buvo, belieka padaryti išvadas ir sekančiose rungtynėse demonstruoti geresnį žaidimą“.
    Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: B. Ališauskas – 21 tšk., M. Ročka ir R. Mankus po 17 tšk.

Vėliau 3 rungtynių seriją sužaidė T. Rakausko treniruojamos komandos.
    Tornado KM II komanda žaidžianti MKL U16 čempionato B divizione svečiavosi Lazdijuose ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 74:46.
    „Pradėjome rungtynes labai neužtikrintai, prametėme iš po krepšio visiškai laisvi tris metimus ir tas neužtikrintumas ir nepasitikėjimas persidavė visoms rungtynėms, - pralaimėjimo priežasčių ieškojo komandos treneris Tomas Rakauskas. - Sunku kažko tikėtis kai per rungtynes neįmeti net 50 taškų, o pagrindiniai startinio penketo žaidėjai kartu sudėjus sukrapšto viso labo 17 taškų. Dar viena tokio pralaimėjimo priežastis, kad leidome varžovams puolime atkovoti net 21 kamuolį ir dauguma jų iš karto pasibaigdavo taškais arba pražangomis, arba kas blogiausia ir tuo ir tuo. Ne gėda yra pralaimėti, bet norėtųsi, kad po rungtynių pasakytume, kad padarėme viską ką galėjome“.
    Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: L. Kemeraitis - 11 tšk., R. Uscila – 7 tšk.

Kitą dieną jau kita Tomo Rakausko treniruojama komanda priėmė namuose svečius iš tų pačių Lazdijų. U14 čempionato B divizione susitikusios komandos tik po atkaklios kovos išsiaiškino, kad tądien stipresni buvo Tornado KM II krepšininkai. Lazdijų SC komanda nugalėta rezultatu 48:40.
    „Prieš rungtynes priminiau vaikinams kaip pernai pas juos svečiuose iškovojome pergalę vienu tašku paskutinėmis sekundėmis, todėl tikrai tikėjome, kad galime laimėti ir pas save namuose,- po rungtynių pasakojo Tomas Rakauskas. - Nors ne viskas sekėsi ir prametėm tikrai per daug laisvų metimų iš gerų padėčių, bet tikrai neblogai gynėmės ir jei praleidi tik 40 taškų gali tikėtis pergalės net ir nesisekant puolime“.
    Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: D. Kiršys – 15 tšk., P. Valaitis – 11 tšk.

Trijų rungtynių seriją užbaigė Tornado KM-„Meistro kodas“ komanda išvykoje Jonavoje nugalėjusi Jonavos KKSC komandą rezultatu 77:33.
    „Prieš kiekvienas pirmas rungtynes po ilgos pertraukos yra truputį nerimo. Įdomu kaip tai atsilieps žaidėjams, kiek patobulėjome mes, kiek varžovai,- po rungtynių pasakojo treneris Tomas Rakauskas. - Pirmas kėlinukas tikrai nebuvo tobulas, per daug klydome, varžovai įmetė kelis tolimus metimus, nors ir laimėjome kėlinuką, bet tikrai norėjosi geresnio žaidimo, ką puikiai pasisekė padaryti antrame kėlinuke. Praleidome tik 4 taškus per kėlinuką, kas leido pelnyti tikrai nemažai taškų greitame puolime. Turėdami ūgio persvarą ją išnaudojome ir užtikrintai laimėjome kamuolius. Pavyko išdalinti žaidybinį laiką visiems apylygiai ir tik labai gaila, kad tokiose rungtynėse nepavyko išvengti traumų. Šarūnas nesėkmingai nukrito ir susilaužė ranką, tad belieka palinkėti jam nenusiminti ir greičiau gyti ir sugrįžti dar stipresniam“.
    M. Mažeika – 17 tšk., D. Beiga – 14 tšk., T. Ratkevičius – 10 tšk.

Triuškinančių pergalių išvykose estafetę perėmė Tornado KM-„Alburnus“ komanda. Ji svečiavosi sostinėje ir nugalėjo Sostinės KM-„Grizliai“ komandą rezultatu 98:60.
    „Pradėjom gerai rungtynes ir pasidarėm greitą persvarą, kurią likusias rungtynes ir išsaugojome,- po rungtynių pasakojo komandos aukštaūgis Emilis Baltrimavičius. - Taip pat žaidėm agresyviai ir gerai pataikėme metimus. Manau, kad kitose rungtynėse reikėtų geriau sumesti baudų metimus, nes šiose rungtynėse jas metėme prastai“.
    M. Mažeika – 33 tšk., E. Bublys – 16 tšk., E. Baltrimavičius – 14 tšk.

Savaitę užbaigė Tornado KM-„Envija“ komanda, kuri MKL U17 čempionato A divizione bandė iškovoti pirmąją pergalę. Deja, bet pergalė išsprūdo iš rankų ir rungtynės Kauno KM „Žalgiris“ komandai buvo pralaimėtos rezultatu 67:79.
    „Pralaimėta stipriai Žalgirio komandai, bet malonu tiek, kad bandėm kabintis ir leidus atitrūkti varžovams, vėl priartėdavome. Trečias varžovų spurtas buvo lemiamas, laiko pritrūko ir pavargom,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Donatas Mikulevičius. - Kitas dalykas, sunku su tokia komanda žaisti, kurie turi ir ūgio pranašumą ir fiziškai stiprių žaidėjų. Nors parodėm tikrai norą, nusileisdami stipriai ūgiu, sugebėjom puolime nusiimti daugiau kamuolių nei gynyboje. Trūko žaidybinės drausmės, buvo tikrai gerų progų, kurių nerealizavome. Komanda parodė, kad kasmet prarasdami žaidėjus, galime būti konkurencinga. Buvo labai sunkios rungtynės, bet, kad ir pralaimėjome, tokia kova nuteikia optimistiškai ateities kovoms“.
    Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: N. Adomavičius – 27 tšk., A. Gudelevičius – 10 tšk.

Dar dvi rungtynes sužaidė mūsų komandos pirmadienį. Išvykose žaidusios komandos iškovojo pergalę ir patyrė pralaimėjimą.
    Netoli vykti turėję Tornado KM II komanda MKL U14 čempionato B divizione iškovojo užtikrintą pergalę prieš Nacionalinė KA komandą rezultatu 61:41.
    „Kažkaip yra įstrigusios mūsų rungtynės prieš šią komandą toje pačioje salėje, kai buvome sutriuškinti virš 30 taškų, - prisiminimais dalinosi komandos treneris Tomas Rakauskas. - Tai ir priminiau žaidėjams prieš rungtynes. Tikrai norėjosi revanšo. Tikrai nebuvo lengvos rungtynės, prastokai pradėjome, rinkomės pražangas ir varžovai pirmavo visą pirmą kėlinuką. Antras kėlinukas buvo žymiai geresnis, geriau apsigynėm, atsirado progų užpulti greitai. Gerai sužaidėm ketvirto kėlinuko pradžią ir tas skirtumas pasidarė dviženklis ir varžovai jau neatsigavo. Smagu iškovoti antrą pergalę iš eilės ir tęsti kovą dėl apkrintamųjų“.
    Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: P. Valaitis – 13 tšk., D. Sažėnis – 10 tšk., D.Laurinonis – 7 tšk.

Tolimesnė ir ne tokia sėkminga išvyka buvo Tornado KM II komandai, kuri Marijampolėje nusileido vietos Marijampolės SC komandai rezultatu 65:83.
    „Dvejopi jausmai po rungtynių. Atrodo galima džiaugtis, kad galim rungtyniauti, kad galim žaisti, bet iš kitos pusės po tokios pertraukos žaidžiant atrodo žaidėjai turėtų veržtis į aikštelę, energija turėtų veržtis per kraštus, bet to pasigedau,- po rungtynių pasakojo komandos treneris Modestas Gailiūnas.Darėm daug smulkių klaidų, o krepšinis ir susideda iš smulkmenų. Trūko noro gynyboje, daug tiesių kojų, kas neleido ir atstovėt prieš savo tiesioginį oponentą, tiek laiku ateiti į pagalbas. Po minutės pertraukėlės pamirštas derinys taip pat rodė per mažą nusiteikimą rungtynėms, o mūsų komandai tai pats svarbiausias dalykas. Tinkamai nusiteikę galim nugalėti bet ką, o netinkamai – galime pralaimėti taip pat bet kam“.
    Rezultatyviausi mūsų komandoje buvo: E. Žukas – 16 tšk., R. Lukoševičius – 11 tšk., A. Krivoščenko – 10 tšk.