EN

A. Grigaliūnas: šitoks spyris dar labiau motyvuoja tobulėti

A. Grigaliūnas:  šitoks spyris dar labiau motyvuoja tobulėti
        2023 / 2024 m. Moksleivių krepšinio lygos sezonas jau juda link pabaigos. Čempioniškai sezoną užbaigė Tornado KM - “Sharp” (U13), vicečempionų titulu džiaugėsi Tornado KM - “Meistro kodas” (U17), Tornado KM - “VS sistemos” žaidžia atkrintamąsias.
        Šiemet sezonas anksčiau nei tikėtasi baigėsi Tornado KM - “Xiaomi” (U16) krepšininkams, taip pat po reguliariojo sezono pasirodymą MKL baigė Tornado KM - “Fudo” (U14), B diviziono slenksčio perkopti nepavyko Tornado KM - 2011/2 ekipai. Su šių trijų pastarųjų komandų treneriais trumpai ir pakalbėjome apie jų mintis, pasibaigus sezonui.

        Tornado KM - “Xiaomi” reguliarųjį sezoną užbaigė antroje turnyrinės lentelės vietoje, iškovoję 20 pergalių ir patyrę 2 pralaimėjimus prieš V. Knašiaus KM ekipą. Atkrintamosiose jų laukė varžovas - Klaipėdos KM.
- Aivarai, ne paslaptis, tačiau turbūt dauguma Tornado KM - “Xiaomi” komandą matė kaip čempionato favoritus ir tyliai mintyse net neabejojo, jog sezono gale pasipuošite medaliais. Prieš prasidedant atkrintamosioms ne kartą sakėte, kad Klaipėdos KM ekipa nėra jums paranki komanda. Kokios pagrindinės priežastys nulėmė tokią atkritamųjų serijos baigtį?
- Daug priežasčių galima rasti, tačiau, manau, dar turi viskas susigulėti ir komandoje visą tai aptarti ir išspręsti tuos dalykus, kad kitąmet nepakartotume tų pačių klaidų ir tvirtai žengtume žingsnį į priekį.
- Suprantama, kad tiek jums kaip treneriui, tiek vaikinams po tokių rungtynių buvo nelengva psichologiškai. Kaip pavyko susidoroti su emocijoms?
- Neslėpsiu, nėra lengva, tačiau, manau, kad šitoks spyris dar labiau motyvuoja tobulėti, neužmigti ant laurų. Esu ne pirmas ir ne paskutinis, kuris kaip treneris vienas metais viską laimėjo, o kitais jau krenta karūna. Bet tokie dalykai yra neišvengiami, tik priklauso kaip į visą tai pažiūrėsi. Taip pat ir vaikinai išgyveno, bet žinau kad jie yra teisingo charakterio ir mąstymo, ir tai bus spyris dar labiau tobulėti ir stengtis.

        Tornado KM - “Fudo” MKL U14 čempionatą užbaigė po reguliaraus sezono. Vaikinai iškovojo penkias pergales, patyrė septyniolika pralaimėjimų ir savo pasirodymą užbaigė devintoje turnyrinės lentelės vietoje, išvengę peržaidimų dėl vietos išsaugojimo A divizione.
- Aivarai, kaip vertinate komandos sezoną?
- Sunkus sezonas, nes 5 rungtynes pralaimėjome tik pačioje pabaigoje, jei būtume laimėję, tai būtu geras sezonas. Trūko ir sėkmės ir laimės, tačiau džiaugiuosi, kad sezono gale vaikinai tikrai rodė gerą krepšinį ir taip laimėję susitikimą, išlikome A divizione.
- Ko labiausiai trūko, norint iškovoti daugiau pergalių?
- Sėkmės, fiziškumo ir didesnių pastangų.
- Ką galėtumėte palinkėti vaikinams?
- Augti, stiprėti ir tikėti savimi. Aišku norėtųsi kad vaikinai įdėtų daugiau pastangų siekiant savo asmeninius tikslus. O sau kaip treneris, palinkėsiu kantrybės ir prisijaukinti sėkmę :)


        Tornado KM - 2011/2 komanda sėkmingai skynė pergales U13 C diviziono reguliariajame sezone ir į atkrintamąsias išėjo iš pirmosios vietos turnyrinėje lentelėje. Nesunkiai laimėję prieš Vilniaus KM V komandą, toliau susitiko su V. Knašiaus KM II ekipa, kur teko gerokai paprakaituoti dėl kelialapio į finalinį ketvertą. Čia vaikinai sėkmingai perlipo pusfinalio barjerą, o finale susitiko su Sostinės KM. Visas rungtynes turėję pranašumą, deja, pabaigoje paleido varžovus į priekį ir turėjo tenkintis antrąją vieta, be tiesioginio kelialapio į B divizioną. Sezonas ties tuo nesibaigė ir peržaidimuose laukė Vilkaviškio NKA - “Perlas” krepšininkai. Tiek pirmosiose, tiek antrosiose rungtynėse vaikinai atkakliai kovėsi iki pat susitikimo pabaigos, deja, abu kartus teko pripažinti varžovų pranašumą ir durys į kitų metų B divizioną užsidarė.
Aidai, kaip vertinate komandos pasirodymą 2023/2024 m. sezone?
- Vertinu gerai, šiek tiek viską apkartina skaudus pralaimėjimas finale, tačiau susigulėjus emocijoms sezono rezultatai labai geri, nes padarytas labai didelis progresas lyginant su praėjusiais metais. Manau tai puikiai atspindi, kad peržaidimuose dėl B diviziono žaidėme su Vilkaviškio komanda, kuriai pernai pralaimėdavome 40 taškų, o šiais metais nors ir pralaimėjome, abi rungtynės buvo lygios ir tik paskutiniajame kėlinyje sprendėsi nugalėtojas
- Kokios pagrindinės problemos išryškėjo finaliniame ketverte?
- Pagrindinė problema buvo išlaikyti susikaupimą iki rungtynių galo bei parodyti charakterį kada yra sunkūs momentai. Šito pritrūko labiausiai, galbūt tai lėmė sunkių rungtynių trūkumas reguliaraus sezono metu, nors ir kelias turėjome turnyre Latvijoje, tačiau, panašu, to nepakako
- Peržaidimuose dėl B diviziono, atorodo, trūko visai nedaug iki pergalės. Kas labiausiai kišo koją?
- Peržaidimuose vėlgi išlindo ta pati problema, atrodo, kad žaidėmė gerai ir rungtynių pabaigoje vis pritrūkdavo šalto proto bei pasitikėjimo savimi
- Ką palinkėtumėt vaikinimas?
- Palinkėjimas labai paprastas - vaikams daugiau pasitikėti savimi.