EN

Tornado krepšinio mokykla pasitinka naująjį sezoną atsinaujinusi, persikrovusi ir su didelėmis naujienomis!

Tornado krepšinio mokykla pasitinka naująjį sezoną atsinaujinusi, persikrovusi ir su didelėmis naujienomis!
2019/2020 krepšinio sezonas pavasarį sustojo kartu su visu pasauliu. Tornado krepšinio mokykloje visi čempionatai, turnyrai, treniruotės taip pat buvo sustabdytos. Didelis klaustukas kabojo ir prie tradicinių stovyklų Šventojoje ir Ignalinoje. Gyvenimui po truputį grįžtant į normalias vėžes mokyklos kolektyvas ir jo priešakyje stovintis jos vadovas Dainius Čiuprinskas tiesiog grįžti į normalias vėžias net neplanavo. Susidariusi situacija buvo puiki proga įvertinti visą situaciją ir maksimaliai gerai pasirengti naujam sezonui.  
Pasirengimas pradėtas nuo naujos pagrindinės salės atsiradimo. Tai Raudondvario pl. 84 adresu esanti Kauno Energijos sporto salė, kurį nuims pagrindinį krūvį nuo Prekybos ir verslo mokyklos sporto salės. Trenerių kolektyvą papildė du nauji treneriai, atsirado naujos vietos Kauno mieste, kuriose bus galima lankyti treniruotes mažiausiems mokyklos auklėtiniams. Bet didžiausią kokybinį šuolį tikimąsi pasiekti kardinaliai pakeitus požiūrį į vedančių komandų priežiūrą, kad jis kuo labiau atitiktų profesionalios komandos priežiūrą.
Apie visus šiuos pokyčius ir naująjį persikrovimo sezoną kalbamės su Tornado krepšinio mokyklos direktoriumi Dainiumi Čiuprinsku.
- Kas buvo ta pirmoji kibirkštis, kuri įskėlė pasikeitimus?
- Mes vykdome veiklą jau 19 metų ir tokio sukrėtimo per visą tą laiką, koks buvo karantino metu, nebuvo. Buvo sunkesnių momentų, buvo geresnių, bet, kad viskas sustotų tai ne. Tada viską ir permąstėm, perdėliojom ir pažiūrėjom į savo veiklą kitaip. Didelį pasitikėjimą naujiems planams suteikė registracija į mūsų kasmetinę stovyklą Šventojoje, kur per nepilną savaitę nebeturėjome vietų pirmoje pamainoje, netrukus užsipildė ir kitos dvi pamainos. Supratome, kad mumis, nepaisant epidemiologinės situacijos, pasitiki. Daug bendravome tarpusavyje, išklausėme tėvelių bendruomenės pastabų ir kibome į darbus.
- Su kokiais pokyčiais norėtumėte supažindinti pirmiausia?
- Svarbiausias šiais metais noras atlikti kokybinį šuolį kalbant apie vedančias komandas ir jų priežiūrą. Norime prie tiesioginio trenerio darbo prijungti ir kitas paslaugas. Visų pirma medicininę priežiūrą. Šiuo klausimu mums padės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kinezaterapeutas Laimonas Šiupšinskas. Sezono metu kiekvieną savaitę tam tikrą laiką Laimonas konsultuos žaidėjus, kurie skundžiasi mikro traumomis, skausmais, gydosi traumas ir visu kitu, kas susiję su medicinine priežiūra. Pavyzdžiui žaidėjas skundžiasi kelio skausmu, jam nereikės kažkur ieškoti daktaro, jis galės nemokamai nuvykti pas Laimoną ir gauti konsultaciją arba bus nukreiptas pas reikiamus specialistus. Taip pat komandas konsultuos mitybos specialistas. Ir tai bus nuoseklus ir pastovus darbas, o ne pažintinio pobūdžio seminaras vieną kartą per sezoną. Prie šių specialistų prijungs ir sporto psichologas, kuris padės komandoms įveikti įvairias įtampas siekiant sportinio rezultato, varžantis rungtynėse, kur keliami dideli lūkesčiai ir jaučiamas spaudimas. Iš sportinės pusės komandų sportiniu pasirengimu ir toliau rūpinsis Paulius Sugintas, kuris ne tik ves fizinio rengimo treniruotes kartą per savaitę kaip ir pernai, bet papildomai vieną kartą per savaitę praves fizinio rengimo pratybas kartu su krepšinio treniruote. Naujausios treniravimo tendencijos rodo, kad didžiausią efektyvumą treniruojant jaunuosius sportininkus duoda dvi treniruotės per dieną, todėl pasiūlėme galimybę komandoms turėti rytines treniruotes.
- Iš kur kilo visos šios idėjos ir ar tikrai viso to reikia?
- Visos šios idėjos atsirado iš mūsų sukauptos ilgametės patirties, be to mus įkvėpė didžiųjų sporto organizacijų pavyzdžiai. Mokykla bendradarbiauja su Kauno „Žalgiriu“, mokyklos administracija su treneriais yra lankęsi ir sėmėsi žinių iš tokių grandų kaip Madrido „Real“, Barselonos „FC Barcelona“ ar Berlyno „ALBA“. Daug idėjų atkeliavo ir iš puikiai jaunimą ruošiančio Briuselio “Anderlecht“ futbolo klubo. Rytines treniruotes esame išbandę ir su 2000-jų metų kartos komanda bei RKL čempionate žaidusia mokyklos rinktine ir šių komandų pasiekti rezultatai leido įsitikinti jų nauda.
      
- Ar visos papildomos paslaugos stipriai pabrangins treniruotes?
- Mes peržiūrėjome visą kainodarą. Atsižvelgėme į tą situaciją, kuri netenkino mūsų narių, kad vienos komandos tarkim sportuoja daugiau kartų per savaitę, o moka tiek pat. Todėl perėjome prie modelio, kuris pagrįstas tuo, kad gaunantys daugiau ir moka daugiau, o gaunantys mažiau ir moka mažiau. Todėl šį sezoną bus komandų kurioms mokestis šiek tiek pakils, o bus kurioms ir atpigs. Tik noriu pabrėžti, kad mes ne mokestį pakėlėme, o suteikiame papildomas paslaugas už kurias reikia papildomai susimokėti ir tai palies tikrai ne visas komandas. Taip pat, reikėtų pastebėti, kad įsigaliojus naujai sporto salių nuomos tvarkai Kauno mieste, kai kurių salių nuomos kainos šoktelėjo drastiškai, tai taip prisidėjo prie nežymaus mokesčio pakėlimo.  
Visą informaciją susijusią su mokėjimais už treniruotes rasite paspaudę ant NUORODOS.
- Rytinės treniruotės, nauji treneriai, naujos grupės, ar užteks tam turimų sporto bazių?
- Tikrai viskam įgyvendinti turimų salių būtų neužtekę, todėl nusprendėme treniruotes vykdyti Kauno Energijos sporto salėje. Tai erdvi salė, kuri nenutolusi nuo miesto centro, turi patogų susisiekimą. Šios salės atsiradimas leis paskirstyti pagrindinių komandų treniruočių laikus, nes mūsų pagrindine pernai laikyta Prekybos ir verslo mokyklos sporto salė fiziškai nebegalėjo visų sutalpinti. Pripažįstame, kad dėl didelių salių užimtumų teko trumpinti treniruotes ir komandos nesportuodavo po pusantros valandos, tai šį nauja salė pasitarnaus ir prie to minėto kokybinio šuolio ir visos komandos galės treniruotis po pusantros valandos. Be to, Kauno Energijos salėje be krepšinio salės yra ir treniruoklių salė bei erdvė fizinio pasirengimo treniruotėms. Taip pat bus įrengta mažoji salė, kurioje galės vykti video peržiūros. Šį salė mūsų naujieji namai, ji leis vykdyti veiklą daug laisviau, nebūti priklausomiems nuo nuomotojų. Todėl galėsime pasiūlyti ir kitas veiklas, tokias kaip seminarai, dienos stovyklos, turnyrai, ko negalėjome pasiūlyti ankščiau.
- Ar atsiras naujovių ir pačios organizacijos viduje, jos valdyme?
- Visada siekiu, kad Tornado krepšinio mokykla ir visa organizacija būtų žingsniu priekyje krepšiniu alsuojančiame ir konkurencijos pilname Kauno mieste ir jo rajone. Suprantame, kad visa mokyklos piramidė prasideda nuo mūsų mažiausių ir jauniausių narių, todėl siekiame gerinti jų parengimą. Tam mokykloje atsirado jaunųjų krepšininkų rengimo vyr. trenerio pareigybė, kurią užėmė ilgametis Tornado krepšinio mokyklos treneris Andrius Macijauskas. Jo idėjos, užsidegimas ir begalinis noras kuo geriau paruošti jaunąjį krepšininką žavi ne tik kolektyvą, bet ir pačius vaikus ir jų tėvelius. Todėl Andrius bus atsakingas už sistemingą jaunųjų krepšininkų rengimą. Jis turi parengęs metodiką, pratimų visumą, rengia video medžiagą, kad visoje krepšinio mokykloje būtų maksimaliai gerai rengiami jaunieji krepšininkai. Taip pat didelį dėmesį skirsime krepšininkų testavimui. Stipriname darbą su socialiniais tinklais, komunikacija.