Trumpa MKL rungtynių apžvalga: nuo pirmadienio iki pirmadienio (trenerių komentarai)

Prasidėjus „Pirmojo iššūkio“ čempionatams, praėjusią savaitę jau pilnu tempu įsibėgėjo Lietuvos Moksleivių krepšinio lyga. Iš šešiolikos  nuo pirmadienio iki pirmadienio sužaistų MKL rungtynių tornadukai iškovojo 8 pergales, dar vieną pridėjo RKL žaidžianti Kauno r. „ASU – Tornado KM“ ekipa.

Šiaulių KA „Saulė“ 85:89 Tornado KM – „Sharp“

Savaitę pergalingai pradėjo Roberto Ragausko treniruojama Tornado KM – „Sharp“ ekipa. Visos rungtynės buvo labai įtemptos – nuo pirmosios minutės iki finalinės sirenos nebuvo atkarpos, kad komandas skirtų dviženklis skirtumas. Vis tik geresnis pataikymo procentas  lėmė mūsiškių pergalę.

Tornado KM – „Sostena“ 59:68 Mažeikių SM

Nesėkminga savaitė buvo Tornado KM – „Sostena“ ekipai. Pralaimėjimą U16 čempionate žaidžiantys vaikinai patyrė prieš žemaičius – Mažeikių SM krepšininkus. „Pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių lėmė varžovų pergalę, - po susitikimo kalbėjo komandos vyr. treneris Marius Žemaitis. – Suteikėme per daug antrų šansų, leidome įmesti per daug lengvų taškų, dėl ko mažeikiškiai turėjo iniciatyvą savo rankose. Daug elementarių klaidų gynyboje leido varžovams lengvai rinkti taškus, ypač pirmojoje rungtynių pusėje. Varžovai buvo agresyvesni, labiau norėjo laimėti, atkovojo dvigubai daugiau kamuolių – 50:23, dėl to jų pergalė buvo pelnyta“.

Jonavos KKSC 69:85 Tornado KM – „Sostena“

Susitikimas su Jonava tornadiečiams irgi nesiklostė taip, kaip norėjo treneriai. Jau pirmojoje rungtynių pusėje aikštelės šeimininkai susikrovė dviženklį pranašumą, kurį didino beveik iki pat mačo pabaigos. Treneris M. Žemaitis po šio pralaimėjimo neturėjo ką pasakyti: „Prieš rungtynes akcentavau pagrindinį Jonavos žaidėją, bet judėjo visi, o mes niekur nespėjome...“

Jurbarko KKSC 64:78 Tornado KM – „Skytech“

Pirmąją pergalę pagaliau pavyko iškovoti Aivaro Grigaliūno treniruojamiems Tornado KM – „Skytech“ krepšininkams. „Rungtynes su Jurbarko KKSC komanda pradėjome labai gerai, – pasakojo treneris – tai davė vaikinams pasitikėjimo. Puolime žaidėme laisvai, kamuolys judėjo. Džiaugiuosi iškovota pirmąja pergale“.

Rezultatyviausi žaidėjai J. Gaidukevičius – 26 tšk., A. Štreimikis – 23 tšk., M. Šmigelskas – 9 tšk.

Tauragės SM – „Žemės matas“ 69:52 Tornado KM – „Skytech“

„Pralaimėjimą prieš Tauragės SM komandą nulėmė vienas blogai sužaistas kėlinys, – trumpai paaiškino treneris Aivaras Grigaliūnas. – Trečiajame ketvirtyje strigo puolimas, neapsigynėme nuo varžovų greitų atakų... Vis tik galiu pagirti vaikinus už kovingumą ir didelį norą laimėti!“.

Rezultatyviausi žaidėjai J. Gaidukevičius – 21 tšk., A. Štreimikis – 8 tšk., G. Gudaitis – 7tšk., D. Žitkauskas – 6 tšk.

Sabonio KC II 59:65 Tornado KM – „1000 Linijų“

Savo debiutą Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos „Pirmojo iššūkio“ čempionate pradėjo Modesto Gailiūno Tornado KM – „1000 linijų“ ekipa. Berniukai šiemet varžosi metais vyresnių, t.y. gimusių 2005 m. čempionate. Pirmasis varžovas – Sabonio KC II jų laukė penktadienį savo namų aikštelėje. „Mūsų komandai tai buvo pirmos rungtynės Lietuvos moksleivių lygoje ir, prisipažinsiu, buvo neramu, kaip jos mums susiklostys, - emocijų neslėpė M. Gailiūnas. – Pradžia, kaip ir buvo galima tikėtis, buvo sunki, bet vėliau, patikėjus savo jėgomis, pavyko pasiekti pergalę. Gaila, kad tris kėlinius tik treneris tikėjo, kad galime tądien nugalėti. Kai patikėjo ir komanda, žaisti pasidarė daug lengviau. Ketvirtam kėlinyje atsibudo ir suoliukas, kuris pagaliau pradėjo palaikyti žaidžiančius. Aš vaikams pastoviai kartoju, kad varžovą reikia gerbti, bet bijoti nevalia ir nesvarbu jis metais vyresnis, aukštesnis ar atstovauja vienai ar kitai krepšinio mokyklai, ar nesame niekada prieš jį laimėję. Reikia eiti ir kautis, o pradžioje rungtynių jautėsi ta baimė. Kadangi komanda, prieš kurią žaidėme, turėjo stiprius, aukštus žaidėjus, stengiamės daugiau atakuoti iš tolimesnių distancijų. Tai pasiteisino. O pajutę, kad varžovas gale rungtynių yra labiau pavargęs nei mes, padidinome rungtynių tempą ir tai padėjo pasiekti pergalę. Žinoma, nebuvo išvengta klaidų, ypač puolime, bet aš sau vis kartoju, kad jie vaikai ir vaikiškas klaidas jiems daryti būdinga. Su didele kantrybe bandysime tas klaidas taisyti treniruotėse. Šiose rungtynėse nežaidė apsirgęs Orestas Šeputis, kuris yra vienas iš pagrindinių žaidėjų mūsų komandoje. Jo vietą aikštelėje užėmęs Simas Jasevičius su kaupu pakeitė Orestą ir maloniai nustebino savo kovingumu. Norėčiau, kad tai būtų pavyzdys mažiau žaidžiantiems žaidėjams. Sunkus darbas treniruotėse visada atsiperka“.

Rezultatyviausi žaidėjai G. Kučinskas – 22 tšk., U. Jakubauskas – 17 tšk., T. Rimkus ir Ą. Hopenas po 8 tšk.

Tornado KM II – „Ecolight“ 59:91 Alytaus SRC

Praėjusį savaitgalį MKL U – 14 pirmenybėse rungtynes žaidė abi 2003 Tornado KM komandos.

Pirmose rungtynėse Tornado KM II – „Ecolight“ priėmė svečius iš Alytaus. Du kėlinius vyko apylygė kova, tačiau po ilgosios pertraukos tornadiečiai niekaip nerado sėkmingo žaidimo recepto ir „paleido“ rungtynes. Prie turėto 5 taškų deficito per trečią kėlinį prisidėjo dar 11 ir alytiškiai tapo sunkiai pavejami, ketvirtajame kėlinyje nepavyko sugrįžti į rungtynes ir rungtynės pralaimėtos 59:91. „Šiose rungtynėse kaip ir prieš tai buvusiose dvejose mes taip pat neblizgėjom  gerais sprendimais ar techniškais veiksmais puolime, blykstelėdavom tik retkarčiais, tačiau prieš tai kovodavom iki paskutinių minučių dėka charakterio ir darbo gynyboje. Šį kartą gynyba buvo kiaura kaip rėtis. Tikiuosi žaidėjai pradės ant savęs pykti ir išeis į aikštelę labiau susikoncentravę bei su didesniu sportiniu pykčiu“, -  kalbėjo komandos treneris T. Kentra.

Rezultatyviausi žeidėjai: A.Vileikis 11 tšk., M. Imbrasas 9 tšk., L. Jasevičius 7 tšk., A. Gūžys ir D. Jonelis po 6 tšk.

Tornado KM I – „Glass Drive“ 71:54 Sabonio KC II

Antrose rungtynėse Tornado KM I – „Glass Drive“  įtikinamai įveikė varžovus iš Sabonio KC 71:54. Trenerio komentaras:“ Tikrai nesužaidėm geriausių rungtynių, tačiau nuo trečio kėlinio rungtynių kontrolė buvo absoliučiai mūsų pusėje. Gerą toną rungtynėms uždavė Jonas, kuris, matyt, jau pradėjo pykti, kad varžovai nuolat stabdo jį pražangomis. Jo agresyvus žaidimas yra labai mums reikalingas, o pataikyti baudos metimai ir pačiam Jonui duoda didesnį pasitikėjimą. Antrajame kėlinyje vėl nesustabdomai žaidė Paulius, kuris vien per antrą kėlinį pelnė 15 taškų. Benukas eilinį kartą įrodo, kad yra „tiksinti bomba“. Jis gali nepelnyti taškų ilgą laiką, tačiau jei varžovas jį palieka be priežiūros ar patingi, nesusikoncentruoja gynyboje, būna skaudžiai baudžiamas. Taip matome, kad ir kiti žaidėjai gali įnešti savo indėlį į rungtynes. Aišku ne visi išnaudoja jiems suteikiamą laiką, nesusikaupia tinkamai, todėl ir sužaidžia blogiau nei gali iš tikrųjų. Bet kaip jau ne kartą esu sakęs reikia pradėti nuo treniruočių. Dabar laukia rungtynės su Marijampolės ŽSM , kuriuose ir pamatysim ar darome išvadas“.

Rezultatyviausi žaidėjai: P.Murauskas 28 tšk., B. Ališauskas 13tšk., J.Burinskas 8 tšk.

Kauno KM „Aisčiai“ II 100:102 Tornado KM – „Envija“

Sekmadienio rytą į dar vieną kovą stojo kol kas be pralaimėjimų MKL A divziono U13 čempionate keliaujanti Tornado KM – „Envija“. Šįkart berniukai susitiko su Kauno KM „Aisčiai“ II ekipa. Nors iškovota pergalė, treneris Donatas Mikulevičius rungtynes vertina labai blogai: „Šitos rezultatas parodė mūsų pagarbą sau patiems. Jei patys savęs negerbiame, tai kiti negerbs tuo labiau. Tokia linkme einant savo tikslų neįgyvendinsime. Žaidėjai turi pradėti daryti deramas išvadas ir sužaidus tokias rungtynes neturėtų jų pamiršti, o pasimokyti iš jų, kad kitą kartą taip nenutiktų. Negali būti taip, kad vienas žaidėjas išardo visą mūsų komandą. O baisiausia, jog nesugebėjome sustabdyti metais ar dviem jaunesnių varžovų. Kiekvienas turi savęs paklausti „ką aš veikiu aikštelėje“. Mūsų komanda tikrai gera ir tikiu, kad truputį permastys įvykius. Noriu palinkėti visiems šviesių minčių, ramybės ir sėkmės“.

Tornado KM – „Viči“ 63:78 Sabonio KC I – „Liūtukas“

Pirmąją nesėkmę MKL A diviziono U17 čempionate patyrė Šarūno Zablockio treniruojama Tornado KM – „Viči“ ekipa. Sekmadienį vaikinai namuose priėmė amžinus varžovus Sabonio KC I – „Liūtukas“ krepšininkus ir, deja, turėjo pripažinti jų pranašumą. „Juodų dienų gynyboje nebūna, – po pralaimėtos dvikovos kalbėjo komandos treneris Š. Zablockis – šiandien tikrai nebuvom nusiteikę atidirbti juodą darbą, žaisti kietai. Nors ir nebuvo mūsų diena puolime, manau, tikrai galėjome sužaisti geriau. Teks išanalizuoti savo klaidas, dirbti toliau ir stengtis, kad viskas pagerėtų. Žaidėjams norėčiau palinkėti, kad žaistų ne dėl statistikos ar dėl kitų nuomonės, o žaistų dėl komandos, mokyklos, mėgautųsi krepšiniu ir, kad suprastų, kad blogai sužaisti negėda. Reikia tik sunkiai dirbti ir neieškoti lengviausio kelio, o mokėti pripažinti savo klaidas“.

Sabonio KC – „Stiklita“ 67:42 Tornado KM I – „Fudo“

Liūdnai baigėsi Aivaro Grigaliūno treniruojamos komandos – Tornado KM I – „Fudo“  rungtynės su Sabonio KC – „Stiklita“. Ne dėl to, jog tornadukai pralaimėjo 25 taškų skirtumu, bet todėl, kad pirmajame kėlinyje stiprią rankos traumą patyrė vienas iš komandos lyderių Matas Makauskas. „Su saboniukais rungtynes pradėjome blogai... – pasakojo komandos vyr. treneris. – Gynyboje nespėdavome, varžovai pelnydavo taškus, o mes puolime prametėme daug gerų metimų. O dar 7 – ąją minutę baisią traumą gavo Matas... vaikinai buvo šoke. Nors ir grįžome į rungtynes, visų mintys buvo su Matu. Manau, šis sukrėtimas išvedė iš pusiausvyros. Visa mūsų komanda, visas „Tornado“ KM kolektyvas ir visi tornadukai, kurie žino apie Mato traumą, linki jam kuo greičiau pasveikti ir toliau gąsdinti varžovus savo taikliais metimais“.

Prienų KKSC - „Vytautas“ 44:72 Tornado KM II

Pirmadienį, lapkričio 7 d. nesėkmingą savaitgalį savo pergale nutraukė U16 B div. Žaidžianti Tornado KM II ekipa. Vaikinai išvykoje nepagailėjo Prienų KKSC – „Vytautas“ komandos ir sutriuškino ją rezultatu 44:72. „Praėjusį sezoną Prienuose vyko labai atkakli kova, - pernykštes rungtynes prisiminė treneris Andrius Macijauskas. – Tada po dviejų pratęsimų vos išplėšėme pergalę vieno taško skirtumu, tad šiemet tikrai gerbėme šį varžovą ir buvome susikaupę nuo pirmosios minutės. Prienuose labai didelė salė, sunku pataikyti, o varžovai stovi baudos aikštelėje. Teko naudoti įvairius zoninius presingus, kas puikiai pavyko. Prie viso šito prisidėjo Nauriaus Kavaliausko benefisas – jei jis vienas būtų visa komanda, būtume pralaimėję rungtynes vieno taško skirtumu, nes Narius pelnė 43 taškus! Tačiau prisidėjo ir visi kiti, kas leido mums švęsti triuškinančią pergalę. Naurius grįžta į pirmąją komandą, kad padėtų draugams iškovoti pergalių“.

Rezultatyviausi žaidėjai: N. Kavaliauskas – 43 tšk., A. Kairys – 7 tšk., J. Gapšys – 6 tšk.

Praėjusią savaitę MKL „Pirmojo iššūkio“ čempionate taip pat debiutavo Tornado KM – „sportpoint.lt“ ekipa. Deja, pirmasis varžovas buvo labai stipri Kauno KM „Aisčiai“ I komanda ir Tomo Rakausko auklėtiniams teko pripažinti jų pranašumą rezultatu 5:45.

Pirmąją pergalę iškovojo B div. U13 čempionate žaidžianti Tornado KM – „Amadeira“. Namų aikštelėje vaikinukai rezultatu 56:46 įveikė Vilkaviškio SM krepšininkus. Rezultatyviausi rungtynėse buvo E. Liovkinas – 18 tšk. ir M. Augustinas – 9 tšk.

Galiausiai, vakar vėlai vakare pirmąją pergalę iškovojo ir Tornado KM II – „Diremta“, žaidžianti U17 B divizione. Vaikinai namų aikštelėje sutriuškino Šakių SK „Trigada“ – „Valjona“ krepšininkus rezultatu 89:44. Rezultatyviausi šiose rungtynėse buvo K. Žalkauskas – 15 tšk., B. Blinstrubas (3 tritaškiai) ir A. Mikučionis po 14 tšk. ir R. Upstas 12 tšk.

Pirmadienį uždarė tornadukų derbis – Tornado KM III – „1000 linijų“ susitiko su Tornado KM I– „Alburnus“. Čia pirmąją pergalę MKL „Pirmojo iššūkio“ čempionate šventė Šarūno Zablockio auklėtiniai – Tornado KM I – „Alburnus“ krepšininkai. Metais jaunesnius varžovus jie įveikė rezultatu 34:74. Jaunesniųjų  treneris Modestas Gailiūnas pasidalijo mintimis po mačo: Šios rungtynės buvo trečios per keturias dienas ir jautėsi akivaizdus žaidimo kreivės smukimas žemyn. Nors turime ilgą atsarginių žaidėjų suolelį, tačiau kylantys nuo suolo kol kas lygiaverčiai nepakeičia komandos lyderių. Priešininkų komanda nebuvo pilnos sudėties ir gaila, kad nepavyko labiau įgelti stipriai komandai. Antroje rungtynių pusėje per daug leidome varžovams pelnyti taškų. Žinot, būna rungtynių kai laimėjus, jautiesi blogai ar pralaimėjus, jautiesi gerai, nes atidavei visas jėgas. Deja, šįkart ir pralaimėjome ir jausmas ne koks. Galiu pasidžiaugti tik vienu dalyku, kad neturėjome problemų persivarant kamuolį per aikštelę, kai varžovas aktyviai spaudė visų rungtynių metu“.  Rezultatyviausi žaidėjai nugalėtojų komandoje buvo M. Mažeika – 25 tšk., A. Čepukaitis – 10 tšk., J. Setkauskas, J. Riškus ir G. Juozaitis po 6 tšk. Tornado KM III – „1000 linijų“ gretose – Ą. Hopenas – 11 tšk., A. Bancevičius – 6 tšk., G. Kučinskas – 4 tšk.

Informacija tėveliams apie U12 „Pirmojo iššūkio“ taisykles:

U12 „Pirmojo iššūkio“ čempionatuose rungtynių metu pasiekus 40 taškų skirtumą: švieslentėje rezultatas išjungiamas (nerodomas), rezultatas protokole toliau neskaičiuojamas – fiksuojamas kaip galutinis rezultatas, o rungtynės tęsiamos ir užbaigiamos pagal normalų rungtynių eigos laiką. Ši nuostata nebetaikoma nuo III Etapo (Top 16) ir tolimesniuose šio čempionato etapuose (plačiau http://mkl.lt/nuostatai/) .